Wielka kolekcja bajek o przygodach Maszy i Niedźwiedzia

Oleg Kuzovkov Wydawnictwo: Egmont Polska bajki
Egmont Polska
bajki
2015-03-23

Nad fenomenem Maszy i Niedźwiedzia zastanawiał się chyba każdy, kto ma w domu dziecko. Maszki zaatakowały nasze dzieci i atakują zewsząd: z tv, z półek sklepowych, atakują nawet nad morzem czy w górach (same spotkałyśmy Maszkę w Kołobrzegu tego lata)! Ale atak, choć trochę osłabł, działa nadal, chyba już podprogowo 😉 przynajmniej na moje dziewczyny.

Dzięki Maszce...

1957

Masza to cudowna malutka dziewczynka, która zupełnie przez przypadek miewa niespodziewane i szlone przygody. Tak samo poprzez dziwny zbieg okoliczności to właśnieprzyjasiel Maszy, ogromy i równie uroczy Niedźwiedź jest najczęstszym celem owych przypadków. To wszystko sprawia, że oboje mają zabawne i pełne śmiechu przygody, które jak to w bajkach bywa, zawsze kończą się...

Tak jak i bajka, książka jest po prostu świetna! Psotna Masza nawet na kartkach książki pozostaje uroczym łobuziakiem i dzięki temu naprawdę dobrze się czyta :)))) Nie polecam jednak czytać na dobranoc, bo masa śmiechu podczas czytania nie sprzyja zasypianiu :)

Kiedy w moje ręce trafił egzemplarz książki „Wielka kolekcja bajek o przygodach Maszy i Niedźwiedzia” pomyślałam, że wraz z dziećmi spędzę z nią kilka wieczorów. Tymczasem rzeczywistość okazało się zupełnie inna. Starszy syn od razu poprosił, żebym zaczęła czytać. I tak czytałam i czytałam... aż dotarłam do ostatniej strony. Dlatego ostrzegam, ta książka wciąga :-)

A...

Na półkach: , , , ,

"Masza i Niedźwiedź" to rosyjski serial animowany, którego twórcami są Andriej Dobrunow, Oleg Kuzowkow oraz Dmitrij Lowejko. Powstał on w oparciu o ludową legendę o zagubionej w lesie dziewczynce, która zamieszkała wraz z niedźwiedziem w jego domku. Choć serial powstał w 2009 roku, w Polsce jego emisja rozpoczęła się dopiero pięć lat później na antenie TVP ABC.

W książce...

Masza to malutka psotna dziewczynka, która ma mnóstwo ciekawych pomysłów. Rozpiera ją energia, czego doświadcza często spokojny, pogodny i uprzejmy Niedźwiedź. W tej książce poznacie kilka opowieści o ich niezwykłych przygodach, które na szczęście jak to z bajkami bywa zawsze dobrze się kończą.

W pierwszym momencie na uwagę zasługuje kolorowa i starannie przygotowana...

• Dla dzieci i młodzieży
  • Dziecięce