Wielka kolekcja bajek o przygodach Maszy i Niedźwiedzia

Okładka książki Wielka kolekcja bajek o przygodach Maszy i Niedźwiedzia Oleg Kuzovkov
Okładka książki Wielka kolekcja bajek o przygodach Maszy i Niedźwiedzia
Oleg Kuzovkov Wydawnictwo: Egmont Polska bajki
bajki
Egmont Polska
2015-03-23
2015-03-23

Nad fenomenem Maszy i Niedźwiedzia zastanawiał się chyba każdy, kto ma w domu dziecko. Maszki zaatakowały nasze dzieci i atakują zewsząd: z tv, z półek sklepowych, atakują nawet nad morzem czy w górach (same spotkałyśmy Maszkę w Kołobrzegu tego lata)! Ale atak, choć trochę osłabł, działa nadal, chyba już podprogowo 😉 przynajmniej na moje dziewczyny.

Dzięki Maszce przypomniałam sobie piosenkę, którą śpiewaliśmy po rosyjsku -„Zawsze niech będzie słońce” (a teraz Wy sobie pośpiewacie w środku nocy kiedy się zbudzicie ;)). Od tego momentu co jakiś czas Kasia prosi, żebym śpiewała na zmianę po rosyjsku Пусть всегда будет солнце i po niemiecku O Tannenbaum (i nieważne, że to jeszcze nie są święta…)
Jednak sama przyznaję, że Maszka jest świetna, trochę „szyta” na miarę naszego poczciwego Wilka i Zająca, a nawet lepsza, bo bardzo dla dzieci, choć dorośli oglądają ją też nałogowo.
Nic dziwnego więc, że co jakiś czas moje dziecko przynosi z biblioteki tę samą książkę. Świadomość tego, że już ją czytałyśmy, nie robi żadnej różnicy. Przyznam, że i dla mnie nie jest to problem ponieważ radość, która płynie z czytania historii Maszy i Niedźwiedzia jest zawsze taka sama i zawsze ogromna. Na dobranoc trochę śmiechu nie zaszkodzi, mięśnie twarzy się rozluźnią a dziewczynki będą planowały kolejny dzień z psotami – niczym Maszki :)

„Kreska, kreska, oko z uchem…. wyszedł Niedźwiedź z wielkim brzuchem!” – salwa śmiechu – kurtyna! Tak wygląda kwintesencja szczęścia 🙂
A historie Maszy bywają niesamowite tak naprawdę, bardzo wesołe, pełne inteligentnego humoru, choć czasem bliskiego absurdowi ;),do tego ilustracje całkowicie pochłaniają dzieciaki, które wystarczy, że zobaczą Wilki, Wiewiórkę, mojego ulubionego Prosiaka czy Niedźwiedzia, po prostu piszczą z radości.
Polecać nie trzeba myślę 🙂 wystarczy czytać 🙂

Dzięki Maszce...

Masza to cudowna malutka dziewczynka, która zupełnie przez przypadek miewa niespodziewane i szlone przygody. Tak samo poprzez dziwny zbieg okoliczności to właśnieprzyjasiel Maszy, ogromy i równie uroczy Niedźwiedź jest najczęstszym celem owych przypadków. To wszystko sprawia, że oboje mają zabawne i pełne śmiechu przygody, które jak to w bajkach bywa, zawsze kończą się dobrze.

Ponadto książeczka jest wydana wręcz przepięknie a barwe ilustracje w równym stopniu jak wesołe przygody Maszy i Niedźwiedzia nie pozwalają sie oderwać od niej.
Polecam gorocą i gwarantuje uśmiech od uch do ucha!

Tak jak i bajka, książka jest po prostu świetna! Psotna Masza nawet na kartkach książki pozostaje uroczym łobuziakiem i dzięki temu naprawdę dobrze się czyta :)))) Nie polecam jednak czytać na dobranoc, bo masa śmiechu podczas czytania nie sprzyja zasypianiu :)

Kiedy w moje ręce trafił egzemplarz książki „Wielka kolekcja bajek o przygodach Maszy i Niedźwiedzia” pomyślałam, że wraz z dziećmi spędzę z nią kilka wieczorów. Tymczasem rzeczywistość okazało się zupełnie inna. Starszy syn od razu poprosił, żebym zaczęła czytać. I tak czytałam i czytałam... aż dotarłam do ostatniej strony. Dlatego ostrzegam, ta książka wciąga :-)

A wszystko zaczęło się od rosyjskiego serialu opartego na ludowej opowieści o dziewczynce zagubionej w lesie, która zaprzyjaźniła się z niedźwiedziem. Serial pojawił się w polskiej telewizji w zeszłym roku i od razu zyskał rzesze fanów. Książka na jego podstawie jest równie interesująca, dlatego czytelnicy z pewnością się nie zawiodą.

Kim jest tytułowa Masza? To niesforna i psotna dziewczynka, mająca mnóstwo pomysłów, które wpędzają ją w niezłe tarapaty. Jej przyjaciel, były cyrkowiec i wielki fan piłki nożnej musi mieć oczy dookoła głowy i za każdym razem ratuje przyjaciółkę z opresji. Ich przygody są fascynujące i niezwykle zabawne. Nie pamiętam, kiedy mój syn ostatni raz śmiał się tak bardzo czytając jakąś książkę. Był tak rozbawiony i zaintrygowany, że chciał, bym przeczytała wszystko.

„Wielka kolekcja bajek o przygodach Maszy i Niedźwiedzia” Wydawnictwa Egmont to zbiór 5 opowieści, które są odrębnymi historiami. I tak dowiadujemy się, co się stanie, gdy Masza zacznie gotować kaszę lub odpali fajerwerki w domu. A także jak wyglądało jej spotkanie z wilkiem albo dalekim krewnym Niedźwiedzia. Wszystkie bajki są bardzo zabawne. Pomysłowość Maszy jest niezwykła, a cierpliwość misia godna podziwu.

Książka ma bardzo fajny format, jest w dmuchanej oprawie, a ilustracje są bardzo duże i świetnie przedstawiają opisywane sytuacje. Tekstu na każdej stronie nie jest dużo, co może zachęcać do samodzielnego czytania. Podsumowując „Wielka kolekcja bajek o przygodach Maszy i Niedźwiedzia” zachwyciła mnie i moje dzieci. Śmiechu było wiele, a opowieści bardzo wciągały. Myślę, że każde dziecko chętnie umieści tę pozycję w swojej czytelniczej biblioteczce.

nasz-zaczytany-swiat.blogspot.com

A...

"Masza i Niedźwiedź" to rosyjski serial animowany, którego twórcami są Andriej Dobrunow, Oleg Kuzowkow oraz Dmitrij Lowejko. Powstał on w oparciu o ludową legendę o zagubionej w lesie dziewczynce, która zamieszkała wraz z niedźwiedziem w jego domku. Choć serial powstał w 2009 roku, w Polsce jego emisja rozpoczęła się dopiero pięć lat później na antenie TVP ABC.

W książce "Wielka kolekcja bajek o przygodach Maszy i Niedźwiedzia" znalazło się pięć opowieści o przygodach tytułowych bohaterów. A kim właściwie oni są? Masza to niezwykle energiczna i psotna dziewczynka. Ma milion pomysłów na minutę i wszędzie jej pełno. Przyjaźni się z Niedźwiedziem, byłym artystą cyrkowym, zapalonym kibicem piłki nożnej oraz amatorem warcabów. Ze względu na Maszę musi mieć on oczy dookoła głowy i stale pozostawać czujnym, bowiem dziewczynka, przez swoje szalone pomysły, często pakuje się w nie lada tarapaty. A to gotuje kaszę, której starczyłoby dla kilku garnizonów wojska; innym razem wpada prosto w łapska wilka i Niedźwiedź zmuszony jest ruszyć jej na ratunek; albo też odpala w domku fajerwerki... co ma dość nieoczekiwane konsekwencje.

Książka została bardzo ładnie wydana. Twarda, dmuchana okładka skrywa blisko 130 stron, na których znajduje się całe mnóstwo wielobarwnych, ślicznych i pełnych humoru ilustracji. Obrazki są duże, wyraziste i doskonale oddają to, o czym w danym momencie czytamy. Tekstu na stronach nie ma zbyt wiele, zaledwie kilka linijek, użyta zaś czcionka jest na tyle duża, że dzieci nie będą miały trudności z samodzielnym czytaniem.

"Wielka kolekcja bajek o przygodach Maszy i Niedźwiedzia" to idealny prezent dla fanów tej niezwykłej pary przyjaciół. Ciepłe, sympatyczne i bardzo zabawne opowiadania spodobają się zarówno dzieciom, ale też i ich rodzicom. Gorąco polecam.

Moja ocena: 5/6

W książce...

Masza to malutka psotna dziewczynka, która ma mnóstwo ciekawych pomysłów. Rozpiera ją energia, czego doświadcza często spokojny, pogodny i uprzejmy Niedźwiedź. W tej książce poznacie kilka opowieści o ich niezwykłych przygodach, które na szczęście jak to z bajkami bywa zawsze dobrze się kończą.

W pierwszym momencie na uwagę zasługuje kolorowa i starannie przygotowana okładka. Z przyjemnością się na nią patrzy. Oprawa graficzna to zdecydowanie walor tej publikacji. Ciekawe, nasycone kolorystycznie ilustracje, duża czytelna czcionka i bardzo dobry gatunkowo papier sprawiają, że lektura idealnie nadaje się na prezent dla dziecka.

Treść jest równie interesująca. Na początku poznajemy każdego z bohaterów występujących na kartach książki. Poza głównymi postaciami w lekturze znajdują się między innymi wilki, prosiaczek, czy też panda. Obok obrazków umieszczone są krótkie opisy cech charakteryzujących każdą z postaci.

Na kolekcję składa się pięć bajek zawierających perypetie dwójki przyjaciół. Mamy możliwość gotować z Maszą kaszę i zobaczyć co z tego wyniknie, a także pobawić się w szkole, czy też uratować nastrój świąteczny. Pomysły i zapał tej małej dziewczynki zazwyczaj prowadzą do kłopotów, lecz niezawodny Niedźwiedź przychodzi jej na ratunek. To para nietypowych kompanów, którzy spędzają razem dużo czasu bawiąc się, ucząc i przeżywając wiele zaskakujących przygód.

„Wielka kolekcja bajek o przygodach Maszy i Niedźwiedzia” to dobry pomysł na podarek dla dziecka, gdyż rozwija wyobraźnię, wzbudza zainteresowanie i zachęca do samodzielnego czytania. Ze względu na piękne wydanie lektura stanowić też będzie ozdobę półki. Serialu jeszcze nie oglądałam, ale po zapoznaniu się z treścią tej książeczki z chęcią go zobaczę.

W pierwszym momencie na uwagę zasługuje kolorowa i starannie przygotowana...

• Dla dzieci i młodzieży
  • Czytane z córką