Ucieczka do miłości (tom 1)

Okładka książki Ucieczka do miłości (tom 1) Gina L. Maxwell
Okładka książki Ucieczka do miłości (tom 1)
Gina L. Maxwell Wydawnictwo: Amber Cykl: Walka o miłość (tom 3) Seria: Bestsellery literatury erotycznej [Amber] literatura obyczajowa, romans
Walka o miłość (tom 3)
2015-05-26
2014-01-13
Marta Czub
erotyka

Histpria Kat i Aidena to całkiem miła propozycja do poczytania. Z chęcią wczytałam się zarówno w ten tom, jak i kolejny. Nie dało się zrobić inaczej, bo zakończenie tej książki było dość emocjonujące!

Czy jest to książka, która zachwyca? Nie. Jest to książka, którą się przeczyta i zapomni, ale mimo to - warto po nią sięgnąć, bo jest dobrym sposobem na nudę, po prostu!

Kat - która musi uciekać, ma w sobie wiele bólu i strachu, ale i ogromną siłę.
Aiden - który miał tylko sprawdzić, jak Kat się ma, a nie stawać się jej rycerzem. Ale czy jego przeszłość pozwoli mu zbliżyć się do Kat?...

I miłość rodząca się między tą dwójką.

Sceny erotyczne - nieco przesadzone, ale do przeżycia. Sama akcja - dosyć ciekawa, nie mogę narzekać. Warto sięgnąć, bo wciąga!

Kat...

Przeciętny romans, czyta się lekko ale nic nie wnosi. Mało wartka akcja, słabe dialogi i dość przewidujący. Nawet nie wiem czy sięgnę po kolejne części bo mocno nużą mnie już tego typu czytadła.

Trochę nie wiem co o tej książce myśleć, bo mam wrażenie jakby to był jeden duży wstęp do drugiej części. Niemniej ciekawa historia, zobaczę co będzie dalej.

Po kiepskim drugim tomie miła niespodzianka. Tylko rozdzielenie tej czesci na pół strasznie mnie wkurzyło. Bo zamiast poprawnego rozmiarowo romansu mamy nowelke. Cieniutką nowelke. Szkoda. Mam nadzieję że w kolejnej części nie zepsują tego co dobrze się zapowiada.

Chłopak z misją, dziewczyna z kłopotami..oboje z bagażem nieprzyjemnej przeszłości..;)
ojj.. biedny Aden nawet nie wie jak sobie pewnie nagrabi tymi kłamstwami;//
Nie mogę doczekać się by przeczytać co będzie dalej, więc od razu sięgam po 2 tom;))
Ciekawie, ciekawie;DDD
POLECAM!

ojj.. biedny Aden nawet nie wie jak sobie pewnie nagrabi tymi kłamstwami;//
Ciekawie, ciekawie;DDD
POLECAM!

Nikogo nie zdziwi dobrze znany nam schemat tego gatunku. Kat niezwykle pokrzywdzona w przeszłości ukrywa się w innym stanie, pod innym nazwiskiem. I kiedy piszę, że jest niezwykle pokrzywdzona, mówię prawdę. Ten rodzaj krzywdy jest chyba najgorszy i zawsze, ale to zawsze bardzo emocjonalnie podchodzę to tego tematu. Dlatego też może nie przeszkadzała mi jej obecna osobowość. Czyli zagubiona, cicha, strachliwa i płochliwa, dodatkowo bojąca się jakiegokolwiek dotyku. Aiden natomiast to też typowy bohater. Samiec alfa, ponury, z niesamowitym ciałem, przystojny i pewny siebie. Oczywiście przekonany, że przez przeszłość nie zasługuje na nikogo a najbardziej na Kat. Mimo to ja naprawdę polubiłam bohaterów. Mieli w sobie coś, co zaakceptowałam i z przyjemnością śledziłam ich losy.

"Ucieczka do miłości" pisana jest w trzeciej osobie, co jak wiecie (albo nie wiecie) nie koniecznie lubię. Wolę jednak narrację pierwszoosobową, kiedy to bohater sam może wyrazić swoje myśli i uczucia. Ponadto wtedy bardziej się z nimi utożsamiam i bardziej wczuwam się w książkę.

Oceniłam tę część na 7/10 bo to jednak nie było wybitne dzieło. Krótkie czytadło jakich przeczytałam już dziesiątki. Jednak bardzo je lubię i zawsze chętnie po nie sięgam. Przydługie opisy też nie poskutkowały pozytywnie na ocenę, bo wolę jednak więcej dialogów, ale jak pisałam czytało się przyjemnie i szybko, wiec uważam że ocena zasłużona.

Polecam

Polecam

Książka szału nie robi. Można przeczytać, ale nie jest to pozycja obowiązkowa.

Książka szału nie robi. Można przeczytać, ale nie jest to pozycja obowiązkowa.

Zarówno cała ta historia jak i jej bohaterowie mnie nie zaintrygowały. Rudowłosa,atrakcyjna kelnerka, Kat, uwikłana w konflikt z mafią. I jest seksowny, wytatuowany, silny mężczyzna, Aiden, który ucieka przed życiem, ale też spełnia prośbę przyjaciela. Wszystko od początku jest tak przewidywalne, a akcja jest słaba. Jeśli w ogóle można tu mówić o jakiejkolwiek akcji. Bohaterowie mają jakieś swoje tajemnice i problemy, których byłam nawet ciekawa, ale odkryte zostaną dopiero w drugim tomie i mam nadzieje, że będzie lepiej. Bo w tej części jest słabo.

• 2015
  • 2015