Ulysses

Okładka książki Ulysses Jarosław Ruszkiewicz
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Ulysses
Jarosław Ruszkiewicz Wydawnictwo: Drageus Publishing House Cykl: Syndrom Everetta (tom 1) fantasy, science fiction
Syndrom Everetta (tom 1)
Syndrom Everetta: Ulysses
Drageus Publishing House
2015-05-13
2015-05-13

Powieść to nie scenariusz

Początek zachęcający i tyle dalej coraz gorzej. Niepotrzebne opisy wschodu słońca, procedura gaszenia samochodu.

Świetnie się zapowiadała na początku, niestety potem bardzo mocno też chaotyczna i masa błędów logicznych.

Na przykład powody upadku imperium po przez wykradanie im technologi i atakowanie oraz walka z imperium własną technologią. Imperium to była odrębną rasa, to jak szpiedzy im kradli technologie wyprzedzającą sojusz o tysiące lat myśli technologicznej. To jak by murzyn afrykański z czadu i chatki z końskiej kupy kradł nowe technologie z doliny krzemowej wynalazków laserowych i je budował do walki przeciwko tym którym je kradł.

Trochę zbyt chaotycznie pisane, pomimo tego że chronologicznie to poszczególne elementy nie do końca się zatrybiają. Oraz masa nielogicznych elementów topi książkę.

Treść książki z pewnością zainteresuje fanów SF. Fabuła jest niezwykle wciągająca. Polecam tą pozycję z pełną odpowiedzialnością.

Daję ocenę może ciut za wysoką, ale tylko dlatego, żeby zachęcić autora do kontynuacji 🙃 Dawno nie czytałam tak dobrego s-f z wątkami przygodowo - thrillerowymi. Nic mi tu nie przeszkadzało, ani ilość postaci, ani różne plany czasowe bo autor sumiennie wszystko spina, widać, że ma to nieźle przemyślane.

Lekko przydługie przez co czasem nudnawe, ale nie jest złe

Lekko przydługie przez co czasem nudnawe, ale nie jest złe

Bardzo dobra. Recenzent zwrócił uwagę na główny problem który jest wadą i zaletą książki. Miał to być w zamyśle chyba scenariusz, bo każdy plan autor opisuje bardzo szczegółowo, a postać dokładnie. Może nie jest aż tak, że poznajemy historię i życie zbliżającej się do nas chodnikiem postaci, która przechodzi, żeby więcej się nie pojawić... ale blisko. Z drugiej strony dzięki temu to niekończący się zbiór opowiadań połączonych głównym wątkiem.

Dobra fabula, wiele wątków- duza wyobraznia autora

Dobra fabula, wiele wątków- duza wyobraznia autora

Jeśli szukasz łatwej, szybkiej i prostej fabuły, to nie tutaj. Ta książka jest dla tych, co lubią trochę się wysilić, by dostać coś niebanalnego.

No nie za dobre to jest. W sumie to mam wrażenie, że autor nie do końca wie o czym chce pisać. Zaczyna się od wielkiej bitwy w kosmosie (już mam nadzieję na jakieś space opera) a potem jedziemy thriller. No i żeby bardziej zamotać czytelnika koniecznie trzeba skakać przez czas i miejsce.
Na własną odpowiedzialność....

Na własną odpowiedzialność....

Nie dałem rady, poziom podobny do Legend Diuny, nie moja bajka za bardzo infantylne.

• Science Fiction
  • Audio