Odyssey One. W ogniu wojny

Tłumaczenie: Małgorzata Koczańska
Cykl: Odyssey One (tom 4)
Wydawnictwo: Drageus Publishing House
Out of the Black: Odyssey One #4
Lukasz

Inwazja obcych na Ziemię skąpała miasta w ogniu i krwi. Niektórzy ludzie w panice rzucili się do ucieczki, inni chwycili za broń, aby stawić czoła Drasinom. „Odyseja” wypełniła swoją ostatnią misję – w atmosferze rodzimej planety siała zniszczenie wśród lądujących dronów. I rozbiła się na Manhattanie. Dla kapitana Westona nie był to jednak koniec zmagań. Tylko on walczył z Drasinami w...

Dla kapitana Westona nie był to jednak koniec zmagań. Tylko on walczył z Drasinami w kosmosie. Tylko on tak dobrze znał wroga. Dlatego teraz prowadzi swoją małą, przypadkowo zebraną armię tam, gdzie jest najbardziej potrzebny. Dzięki wsparciu prezydenta Konfederacji oraz sztabu Gwardii Narodowej Eric Weston może nie tylko oczyścić z dronów Nowy Jork, lecz także odzyskać inne zakażone miasta.
Nie ma litości. Wróg chce dosłownie pożreć planetę, każda piędź ziemi okupiona jest krwią.
Jednak w tej wojnie Terranie nie walczą sami. Z głębokiego kosmosu nadciąga odsiecz, sześć potężnych krążowników dysponujących technologią Priminae i ludzi, a na planecie u boku Erica Westona staje niespodziewany sojusznik.
Lecz czy to wystarczy do zwycięstwa?

źródło opisu: Drageus Publishing House

źródło okładki: Drageus Publishing House

Sebastian Janek | 2015-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2015

Przyznam, że po przeczytaniu kilku stron byłem zdumiony, jak w udany sposób pod tym tytułem można kontynuować serię, której akcja rozgrywa się tylko na planecie. Currie ma na to dobry przepis!

Mniej więcej do strony 160 zapominamy o całej galaktyce. Akcja toczy się tylko i wyłącznie na Ziemi, ale autor nie ogranicza się do jednego miejsca czy frakcji - przeskakuje z lokalizacji na lokalizację budując nieustannie sojusz wojskowy pomiędzy zwaśnionymi ziemskimi blokami. Za pomocą osoby prezydenta Konfederacji i kapitana Westona organizuje ogólnoświatowy ruch oporu. Dopiero po przeczytaniu 1/3 książki przypominamy sobie o istnieniu Priminae, a konkretnie o załodze Enterprise i uciekinierach z Ziemi. Wówczas akcja wychodzi poza orbitę Ziemi, gdzie nabiera tempa.

Powieść liczy tylko 430 stron - co w porównaniu z poprzednimi tomami oznacza "znacznie mniej", ale za to niezmiennie wypchana jest akcją od okładki do okładki. Już od prologu Currie kontynuuje historię z trzeciego tomu i...

Sławomir Marek | 2016-05-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2016

Ostatnia i niestety najsłabsza część cyklu. Napisana chyba tylko z powodu nacisku czytelników, którym nie przypadło do gustu zakończenie poprzedniej części. Zabrakło zupełnie klimatów space opery, pominięto prawie zupełnym milczeniem to co działo się w kosmosie. Wątek Gai bardzo nieciekawy i naciągany.

Tajrun | 2016-03-23
Przeczytana: 18 marca 2016

W poprzednim tomie Ziemia została już spisana na straty, jak się okazuje przedwcześnie. Walka o planetę dopiero się zaczęła. Jak zwykle w tej serii największą zaletą tomu jest szybka akcja, a wadą słabo zarysowanie postacie. Całkiem przyzwoita kontynuacja nie odbiegająca zbytnio poziomem od pozostałych części.

Klaudia Augustowska | 2016-06-22

Ostatni tom zdecydowanie zaskakująco nie gorszy od poprzednich. A ponieważ nie jestem fanką gatunku, nie przeszkadzała mi fabuła osadzona na Ziemi przez pierwszą część książki.
Czytało się szybko, miło i przyjemnie. A przecież właśnie o to w tym wszystkim chodzi, prawda?

rad | 2015-05-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebooki
Przeczytana: 10 maja 2015

Zdecydowanie gorsza od pierwsze części. Bohater, zbyt mi przypomina pewną postać z cyklu D. Webera. Wręcz niezniszczalny, pomysłowy niczym pan Słodowy.
Zakończenie, zbyt banalne i przewidywalne.

Sławomir | 2015-04-07
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 06 kwietnia 2015

Po, moim zdaniem nieudanej, dwójce i trójce wielki powrót dobrej książki w tym gatunku. Bohaterowie płascy jak step kazachski, intryga płaskowatością nie ustępuje "głębi" bohaterom. I dobrze! Pozostaje czyste pole do AKCJI. W tym gatunku nic mnie tak nie denerwuje jak ambitny autor starający się za wszelką cenę zbudować bohatera godnego Raskolnikowa w złożoności swej postaci. To nie ten rodzaj literatury. I tu autor najwyraźniej zgadza się z moją tezą ponieważ bohaterowie mają tyle psyche aby nie być martwym już na początku książki. Nacisk mamy na akcję która tym razem już nie polega na schematycznych pogoniach po kosmosie a daje naprawdę wrażenie jakiś zmagań. Nie rozpisując się ma to wszystko sens. Do tego autor mistrzowsko rozgrywa otwarcia do nowych części. Do cholery kto i po co zmajstrował tych Darsinów?!:) Dzięki tak prostemu zabiegowi autor zapewnił sobie czytelników na każdą kolejną część.

Filip | 2016-08-13
Przeczytana: 08 sierpnia 2016

Czytało się szybko, miło i przyjemnie jak poprzednie części. Niestety dla mnie szkoda, że to nie space opera (akcja przenosi się w tej części na Ziemię ). Ogólne wrażenie jednak jak najbardziej pozytywne. Autory "wymodził" na szczęście kolejny tom cyklu, ponieważ w tej części nie ma co się spodziewać zamknięcia wszystkich wątków. Mam jednak nadzieję, że cykl się nie rozrośnie za bardzo, ponieważ ciekawi mnie kilka niewyjaśnionych wątków zarysowanych w tym cyklu, na które chciałbym uzyskać odpowiedź :) Szału nie ma jak to niektórzy mówią, ale to seria książek, które czyta się dla przyjemności odkładając na bok rozmyślania nad głębszymi zagadnieniami.

ayiana | 2018-03-21
Na półkach: 2018, Storytel, Przeczytane, Audio
Przeczytana: 20 marca 2018

Ciekawa kontynuacja. Odchodzi od schematu ciągnięcia głównego wątku historii wokół losów statku. W tej części takim motywem przewodnim skupiającym uwagę czytelnika mogłaby zostać sama Ziemia. Jednak autor poszedł dalej i skupił się na Westonie. Wszystkie wstawki innych postaci, znanych już z poprzednich części czy nowo wprowadzonych są w moim rozumieniu stworzone tylko po to by uwypuklić historię Westona

sadziu | 2018-05-29
Przeczytana: 26 maja 2018

Wydaje mi się, że ta część bardziej skupiała się na postaci samego kapitana toczącego naziemną walkę. Mimo to książka trzyma poziom serii. Jest kilka ciekawych zwrotów akcji. Pojawiają się także wątki, które rozbudzają ciekawość. Co to jest i czym jest?

baszar | 2016-12-28
Na półkach: Przeczytane, Legimi, 2016
Przeczytana: 27 grudnia 2016

Całkiem znośne pulp sci-fi typu "zabili go i uciekł". Tym razem dobry bohater, zbiera innych dobrych i hasając w mechanicznym pancerzu psuje złych. Nie ma jakiś szczególnie ciekawych, czy odkrywczych pomysłów, ale napisane sprawnie - czytało się przyjemnie.