Wojownik

Cykl: Stara Flota (tom 2)
Wydawnictwo: Drageus Publishing House
Warrior. Book Two of the Legacy Fleet Trilogy
EIGHT

Odparliśmy inwazję Roju. Na razie. Ale obcy nie przestaną nas atakować. To nie ludzie. Nie mają oporów. Nie mają sumienia. Nie znają litości. Jednak w ogniu wojny narodził się bohater. Kapitan Timothy Granger na mostku starego okrętu, który dawno temu sprawdził się na polu bitwy, stawił opór wrogom. Tylko Granger może odkryć tajemnicę Roju. Tylko on znajdzie planetę, skąd pochodzą obcy. I...

Odparliśmy inwazję Roju. Na razie.

Nie znają litości.

Jednak w ogniu wojny narodził się bohater. Kapitan Timothy Granger na mostku starego okrętu, który dawno temu sprawdził się na polu bitwy, stawił opór wrogom. Tylko Granger może odkryć tajemnicę Roju. Tylko on znajdzie planetę, skąd pochodzą obcy. I zniszczy ich, zanim oni zniszczą nas.

Ocali nas. Musi.

Inaczej czeka nas zagłada.

źródło opisu: drageus.com

źródło okładki: drageus.com

ZaaQazany | 2017-03-24
Na półkach: Przeczytane, ZaaQ'17
Przeczytana: 23 marca 2017

"Najtrudniejsze w życiu mężczyzny są pierwsze czterdzieści lat dzieciństwa" (z sieci)

"Wojownik" posiada idealne proporcje dla czytelników z kategorii "twardzi i doświadczeni 17-letni mężczyźni". Ja również, w te swoje 36, zamieniłem się w tego samego "twardego 17-latka" w trakcie czytania książki. Aż chciało się utożsamiać z kolejnymi bohaterami i na tle pasiastej flagi dumnie prężyć pierś chełpiąc się własnym bohaterstwem. Zakochałem się w dynamice książki. Miejsce akcji coraz dalej od Układu Słonecznego, a sytuacja wygląda na bardziej skomplikowaną. Do bitew kosmicznych dochodzi wątek geo, mmmm, kosmopolityczny. I tu pozwolę sobie stwierdzić, że mamy styczność z kosmicznym wotum nieufności. Kapitan Granger przeprowadza swoje manewry, nazywane Granger Jeden, Granger Dwa... Chojrak wyprawia to co ma wyprawiać, a prezydent Avery twardą ręką rządzi krajem i nie obawia sie radykalnych decyzji. Przewrotni obcy Valarisi knują... Do czego dążą Rosjanie? Pojawia się kolejna Siła,...

Hardox | 2017-03-07
Przeczytana: 06 marca 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Drugi tom Starej Floty....i zdecydowanie lepszy niż pierwszy.
Nie mogłem się oderwać od lektury. O 4 rano wstaję do pracy a ostatnią sesję urządziłem do północy. Byle doczytać i w końcu poznać zakończenie.
Książka jest rewelacyjna. Zaskakujące zwroty akcji , mamy spiski, zamachy na życie, szemrane sojusze Rosjan, nowych obcych Dolmasi.
W drugim tomie w pewnym momencie jest jak w Grze o Tron. Wszyscy spiskują przeciw wszystkim. Nawet nowi Obcy prowadzą grę z Grangerem i wykorzystują go do własnych celów :) Prezydent Avery to zimna wyrafinowana sucz ale w obliczu zagrożenia ze strony Roju cieszy mnie że ktoś taki stoi na czele ludzkości. Daję 9/10 bo jedna scena była mocno przewidywalna, wiedziałem w co gra Pani Prezydent a Isacson dał się zrobić jak małe dziecko. Do końca nie byłem pewny zamiarów Generała Nortona. W pewnym momencie dochodzimy do takiej sytuacji że już nie wiemy kto jest dobry i dla kogo pracuje :) Nick Webb stworzył przepiękną space operę , postacie Grangera,...

J_Luna | 2017-03-26
Przeczytana: 26 marca 2017

Bardzo dobra kontynuacja świetnego pierwszego tomu więc jeśli czytałeś pierwszy tom cyklu to koniecznie sięgnij po ten.
Jak przystało na doskonały drugi tom wnosi on sporo nowego do fabuły ale jest też masa świetnie opisanych bitew i walki w wielu ciekawych miejscach.
Czyta się przyjemnie i choć do połowy trochę denerwował mnie wolno rozkręcający się drugi wątek to później jak na dobrą książkę przystało akcja znacznie się rozkręca i czytający już sam nie wie który wątek jest w danej chwili lepszy przez co nie idzie się oderwać.

Sławomir | 2017-06-15
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 15 czerwca 2017

Przyjemna i prosta lektura. Napisana sprawnie i wartko. Akcja pruje do przodu i świetnie się czyta. Arcydzieło gatunku oczywiście to nie jest ale solidne rzemiosło i daje zarówno radochę jak i odprężenie.
Miłośnikom gatunku jak najbardziej polecam.

Małgo Zaremba | 2018-02-19
Przeczytana: 17 lutego 2018

Tygodniowe Wyzwania Książkowe: 108 - Książka na literę "W"

rad | 2017-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2017

Padłem. Niczym zielony kisiel z roju. Pierwsza część, dość przeciętna, lecz druga.... "Pisarz" powinien otrzymać sądowy zakaz pisania. Za profanację.

Maciej Oprysiak | 2017-09-27
Na półkach: Przeczytane, Ebook
Przeczytana: 27 września 2017

Jestem na tak, wciąga jeszcze bardziej niż tom I. No i niezły twist na koniec :)

agalubczyk | 2017-09-08

Świetnie się czyta, nie można się oderwać. Dość zaskakujące momenty

Sebastian Janek | 2017-11-01

Po bardzo dobrym otwarciu w „Konstytucji” od razu zabrałem się za czytanie drugiego tomu. Webb podniósł sobie poprzeczkę bardzo wysoko, i mimo czerpaniu z różnych pomysłów nie wypalił się szybko, jak przewidywałem. Kontynuacja trylogii okazał się bardzo dobrym kierunkiem.

ArthurLazar | 2018-11-25