Historie trochę szalone

Tłumaczenie: Anna Michalczuk
Wydawnictwo: Finebooks
Natuke napakad lood
Turlot

Wyobraźnia dzieci, ich pomysłowość i poczucie humoru nie znają granic. Dzieciom potrzeba jednak inspiracji, by te cechy rozwijać. Taką inspirację mogą stanowić zawarte w książce opowiadania. Są one wyjątkowe: krótkie i precyzyjne; zaskakujące, a nawet trochę zwariowane. Pozwalają dziecku w nowy sposób spojrzeć na siebie i najbliższe otoczenie, zachęcają do rozmowy, kształtują spostrzegawczość i refleksję. A przy tym są pełne ciepła, pogody, akceptacji dla świata i jego różnorodności.

Bohaterowie tych opowiadań są zarazem zwyczajni i niezwykli. I każdy ma inne zmartwienia. Co ma zrobić telefon komórkowy, aby nie dygotać na myśl o odbieraniu rozmowy? Jak sobie poradzi żołnierz, który otrzymał rozkaz udania się na księżyc? Czym się skończy ćwiczenie jogi przez jajo? Albo co ma zrobić ryba, która przesadziła z ilością wody zużywanej na herbatę? Zawsze znajdzie się jednak jakieś wyjście z kłopotu, a przynajmniej jakiś morał.

Każde opowiadanie stanowi samodzielną całość. U młodszych dzieci może stanowić doskonałą lekturę na dobranoc. Starsze z pewnością będą do tych opowiadań wielokrotnie wracać.

źródło opisu: www.empik.pl

źródło okładki: www.empik.pl

ewusiak89 | 2017-05-03

Nietuzinkowa książka , która zachwyci dziecko. :) Śmieszne i rzeczywiście szalone historyjki, lecz przemycajace wartościowe treści. Moje dziecko jest tą książka zachwycone, i chichra się niesamowicie podczas czytania. :)

tomdra | 2015-08-22
Przeczytana: 12 sierpnia 2015

Wartościowa i przydatna dla przedszkolaków, idealnie zaspokaja ich potrzeby na czytanie. Aktualne treści przedstawione w nowoczesny sposób. Klasa sama w sobie! Polecam, bo naprawdę warto!

Andrzej | 2015-07-18
Przeczytana: 12 lipca 2015

Kiedy czytałem synowi bardzo poprawiła mi nastrój. Niesamowicie sympatyczna książeczka, a bajeczki są czarujące. Dziecko następnego wieczoru wybrało właśnie tą książeczkę i kontynuowaliśmy.