Wyzwanie czytelnicze LC

Cykl: Nela mała reporterka (tom 3) | Seria: Podróże Neli
Wydawnictwo: Burda Książki
podróże, Nela, przygody Neli
Anna

Nazywam się Nela i mam dziewięć lat. A to jest już moja trzecia książka! Gdy miałam pięć lat, zaczęłam podróżować po świecie i nagrywać filmy. Moim idolem jest Steve Irwin i pragnę zostać prezenterką podróżniczką. Byłam w wielu ciekawych krajach na różnych kontynentach. Na przykład w Afryce zwiedziłam Etiopię, Zanzibar, Tanzanię, Kenię i Mauritius. W Azji – Tajlandię, Kambodżę, Malezję,...

Nazywam się Nela i mam dziewięć lat. A to jest już moja trzecia książka!
Gdy miałam pięć lat, zaczęłam podróżować po świecie i nagrywać filmy. Moim idolem jest Steve Irwin i pragnę zostać prezenterką podróżniczką. Byłam w wielu ciekawych krajach na różnych kontynentach. Na przykład w Afryce zwiedziłam Etiopię, Zanzibar, Tanzanię, Kenię i Mauritius. W Azji – Tajlandię, Kambodżę, Malezję, Indonezję, Filipiny, Wietnam, a ostatnio też Sri Lankę. W Ameryce Południowej – Peru, Boliwię, Chile, a ostatnio również Kostarykę i Panamę.
Zapraszam cię w niezapomnianą podróż. Opowiem o pięknych miejscach, które poznałam, i o fascynujących zwierzętach, które zobaczyłam.
Świat jest cudowny i oczami wyobraźni możesz podróżować ze mną oraz przeżywać wspaniałe przygody!
Możesz przeczytać też moją pierwszą książkę pt. 10 niesamowitych przygód Neli oraz drugą książkę pt. Nela na 3 kontynentach. Podróże w nieznane.

źródło opisu: www.burdaksiazki.pl

źródło okładki: www.burdaksiazki.pl

Basia | 2017-05-01
Przeczytana: 18 lipca 2018

Nela jest naszą rodzinną ulubienicą. Nie wiem kto bardziej kocha ją i zazdrości jej przygód i podróży - zarówno ja, jak i moja córka jesteśmy zachwycone tymi publikacjami. Książki Małej Reporterki kupujemy w ciemno. Zdjęcia są przepiękne, a ciekawostki niesamowite. POLECAM!

DODANE:
Książka użyta podczas zajęć z dziećmi w mojej bibliotece.
Razem z uczestnikami spotkania odkryliśmy... inny świat. Świat, do którego niemalże nie dotarła cywilizacja. Dzięki książce pt. "Nela i tajemnice świata" zapoznaliśmy się z życiem codziennym plemienia Mursi z Doliny Omo w Etiopii. Już wiemy jak wyglądają kobiety z tego plemienia i co takiego szczególnego robią ze swoim ciałem, żeby były uznawane za piękne i mogły bez żadnych przeszkód znaleźć mężów. :) Pamiętaliśmy o "zabraniu" moskitier i sprayów na komary - musimy ustrzec się przed groźną malarią! Dzieci wypełniły dzienniki podróży, w których napisały m.in., że podobała im się fryzura pani z pustkowia oraz, że widziały dużo......

werka777 | 2015-05-06
Przeczytana: 06 maja 2015

Tony Halik, Jacek Pałkiewicz, Wojciech Cejrowski czy Beata Pawlikowska - nazwiska tych polskich podróżników, przemierzających świat wzdłuż i wszerz, można niejednokrotnie spotkać na okładkach książek, bo chcąc podzielić się swoją przygodą z ludźmi, stali się oni jednocześnie autorami wspaniałych pozycji literackich. Książki podróżnicze pokazują nam piękno Ziemi. Oczyma wyobraźni jesteśmy w stanie przenieść się tam, gdzie nie postanie raczej nasza noga. Chociaż kto wie... Dla wielu z nas mogą okazać się one dostateczną motywacją, by porzucić dotychczasowy styl życia i ruszyć przed siebie, w niezapomnianą podróż po świecie. By poznawać, wcale nie trzeba być znanym i majętnym. Niepotrzebne też doświadczenie, bo przecież obdarowuje nas nim właśnie sam wojaż. Jak się okazuje, nie trzeba być także silnym i wielkim, a nawet pełnoletnim... Nela, mała reporterka, to dziewięcioletnia dziewczynka, która udowadnia, że wiek nie musi być ograniczeniem. Zwiedzając spory kawałek naszego globu,...

ilo99 | 2017-09-18
Przeczytana: 18 września 2017

Z książkami o Neli mam niejaki problem. Tematyka jaką porusza z reguły mi odpowiada, ponieważ zarówno mój młody słuchacz, jak i ja, uczymy się dużo z tych książek. Jednakże w tym tomie rozdział o kobietach z długimi szyjami o wielu aspektach nie mówi (choćby o tym, że stały się obecnie więźniami swoich obyczajów i rząd Tajlandii nie dość, że zmusza je do bycia atrakcją turystyczną, to dodatkowo nie pozwala im opuścić miejsca zamieszkania. Jak ciężko im się żyje i jak niewiele praw ma ta mniejszość). Za to rozdziały o tukanach czy żółwiach morskich były bardzo ciekawe. Stałym moim zastrzeżeniem w stosunku do całej serii jest język. Rozumiem zamierzenia autorów, że ma być prosty, taki jakby pisało dziecko, lecz nie potrafię zaakceptować błędów językowych, takich jak zaczynanie zdania od więc, nagminne nadużywanie zaimków osobowych itp. Zmusza mnie to do ciągłej redakcji tekstu i zniechęca do wręczenia tych książek w przyszłości dziecku do ręki, ponieważ obawiam się, że ewentualne...

Przeczytana: 08 czerwca 2015

Powiem szczerze, że nie mogłam doczekać się tej książki! O Neli i jej przygodach pisałam Wam już dwa razy i z przyjemnością napiszę po raz trzeci, bo nie da się ukryć - uwielbiam tą dziewczynkę :) Przedstawiam Wam trzecią książkę napisaną przez dziewięciolatkę (niedawno skończyła dziesięć lat) :)

Może i się powtarzam, ale jestem zachwycona miejscami, które ma okazję na własne oczy oglądać ta dziewczynka. Strasznie jej zazdroszczę, ale w takim pozytywnym sensie. Takie podróże, tyle odwiedzonych krajów, tyle poznanych ludzi, tyle przygód przeżyte. Chciałabym kiedyś zobaczyć na żywo choć jedno z miejsc opisywanych w jej książkach ;)

Tym razem wraz z Nelą odwiedzimy kolejne kraje. Na początku poszukamy gibonów w wietnamskiej dżungli i przeżyjemy nocne safari. Potem wyruszymy do Etiopii gdzie poznamy niezwykłe plemiona Omo. Kobiety z tych plemion noszą w wardze ogromne gliniane krążki. Kolejne miejsce o jakim przeczytamy jest maluteńka wysepka o nazwie Mauritius. Leży ona obok...

Melania | 2018-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2018

Te książki działają na mnie usypiająco. Ponownie zasnęło mi się kilka razy przy lekturze, będą idealna jako czytanka na dobranoc dla dzieci :). Ta część podobała mi się najbardziej jak do tej pory, jest w niej dużo ciekawych informacji o różnych zwierzętach, miejscach oraz kulturach, wszystko opisane w bardzo przystępny sposób. Tego od tych książek oczekiwałam.

Szarlotka | 2017-04-29
Przeczytana: 30 kwietnia 2016

Nela dziewczynka, która podróżuje po świecie od lat najmłodszych.Pisze książki i występuje w telewizji i nagrywa reportaże. W książce znajduje się dużo zdjęć opisów i wyjaśnień nieznanych wyrazów.Bardzo przyjaźnie napisana książka,

POLECAM, SZARLOTKA:]

Jak wszystkie z serii książka tryska humorem, pomysłami i zdjęciami! Fascynujące fakty razem z odrobiną powieści i zdjęciami - to istny raj! Znajdziesz tu wszystko o tukanach, oceanach, a nawet o wielorybach. Wiesz, że mleko humbaka jest różowe?

Emirates7 | 2015-05-16
Przeczytana: 16 maja 2015

Kupiłem tą książkę tylko ze względu na ciekawą okładkę i... nie zawiodłem się na niej. Czytając historie Neli mogłem przenieść się w całkowicie inny świat i poszerzyć swoją wiedzą na temat geografii. Dużo obrazków, ilustracji i napisana prostym językiem. To wszystko sprawia, że polecam ją.

annan | 2015-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2015

Pierwsza książka przyrodnicza przeczytana z synem (lat cztery). Dziesięć nie za długich opowiadań o podróży dziewięcioletniej Neli w różne części świata. Krzyś bardzo lubi tę książkę - opowiadania są napisane prostym językiem, ale zawierają dużo ciekawych informacji, historie są uzupełnione ładnymi zdjęciami. Wspaniała książka podróżnicza dla dzieci, a nawet dorosłym będzie się ją dobrze czytało. Polecam!

Gwen | 2015-08-10

Bardzo fajna ciekawa książka!Moja ulubiona przygoda to kiedy Nela była w tym miejscu gdzie były tukany i kolibry.Zerdecznie POLECAM!!!