Dzielny mały Karmel

Okładka książki Dzielny mały Karmel Holly Webb
Okładka książki Dzielny mały Karmel
Holly Webb Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Zaopiekuj się mną! literatura dziecięca
literatura dziecięca
Zaopiekuj się mną!
The Brave Kitten
Zielona Sowa
2015-04-17
2015-04-17
Jacek Drewnowski

Po kilku poważniejszych fantasy z wojną z potworami i romansem w tle, z ogromną przyjemnością, wróciłam do Zaopiekuj się mną. Choć niewiele może mnie w tej serii zaskoczyć, jest ona idealnym wyciszeniem, na wieczorne czytanie z córką, ma w sobie mnóstwo uroku i uczy podmiotowego patrzenia na zwierzaki. W samej fabule tego tomu mogę się jedynie przyczepić do całkowitego pominięcia wątku poprzedniego właściciela Karmela, bo jednak fajnieby było wiedzieć co się stało. Ale może tylko mi tego zabrakło. Tak czy tak mam znowu ochotę na więcej Holly Webb!

Świetna dla małych czytelników :)

Świetna dla małych czytelników :)

Lekka i sympatyczna lekturka. Posiada dobry przekaz a mianowicie troskę o bezpańskie zwierzęta. Ujmuje także akcje charytatywną wśród najmłodszych dla fundacji zajmującej się chorymi zwierzakami.

Dobrze że czytają takie książeczki dzieci tak jak moja córka i jej koleżanki :-)

Niedługie rozdziały, szybka akcja oraz duża czcionka sprawiają, że książkę czyta się bardzo szybko. Do tego publikację wzbogacono estetycznymi rysunkami autorstwa Sophy Williams. Książki Holly Webb z serii „Zaopiekuj się mną” to ponad 30 interesujących opowieści o relacji dzieci ze zwierzakami, odpowiedzialnej opiece. Na okładce książki znajdziemy kod do gry, pozwalającej młodym czytelnikom na sprawdzenie swoich umiejętności.

Książka opowiada o dziewczynce i poszkodowanym przez samochód kotku. Weronika , kuzynka Helenki pracuje w klinice i stara się pomóc poszkodowanemu zwierzątku.Po miesiącu Helenka pragnie przygarnąć rudego kotka.Gdy poszła już do szkoły,kotek poczuł się samotny, wraz z babcią, która nie zajmowała się nim a wręcz przeciwnie. Ponieważ robiła pranie i nie zauważyła, jak kotek czmychnął z kulawą nóżką. Kiedy dziewczynka się o tym dowiedziała, nie umiała zasnąć.Po jakimś czasie coś za oknem miauknęło.Ej, co to ? Jak zobaczyła małego kotka była rada :).Helenka już nigdy nie była samotna i zawsze była uśmiechnięta, z tego powodu, gdyż za dwa tygodnie ściągną mu GIPS. Autorka chciała nam przekazać,że warto pomagać. ♥

książka ekstra jedna z moich ulubionych

książka ekstra jedna z moich ulubionych

To jedna z moich ulubionych książek z tej serii.

To jedna z moich ulubionych książek z tej serii.

bardzo fajna ksiazka

bardzo fajna ksiazka

Przeczytałam jedynie kilka książek z tej serii, ale ta zdecydowanie trafiła w mój gust i znajduje się na 3. miejscu z wszystkich przeczytanych przeze mnie książek tej serii.

Bardzo fajna książka z mądrym przesłaniem. Polecam

Bardzo fajna książka z mądrym przesłaniem. Polecam