Zwierzaki świata

Seria: Zwierzaki świata
Wydawnictwo: National Geographic
elfijka

Dlaczego słonie boją się myszy, czy to prawda, że mrówkojady mają język 10 razy dłuższy od Naszego, a orangutany uwielbiają jeść duriany, najbardziej śmierdzące owoce świata, i że można oswoić hipopotama i razem z nim oglądać w telewizji seriale. Z tą książką wasze dzieci odbędą niesamowitą podróż do najbardziej egzotycznych zakątków świata i poznają historie Jessiki, Happiego, Fusiego, Balgira i Carlito piątki fantastycznych zwierzaków. Dzięki tym opowiadaniom, które są jak to w życiu bywa czasami wesołe, czasami smutne, wszyscy mamy szansę stać się lepszymi ludźmi, bo podobno ludzie, którzy kochają zwierzęta są dobrzy. A od tego jacy jesteśmy zależy przyszłość Ziemi i los zwierząt.

źródło opisu: G+J RBA Wydawnictwo

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/

Agacha | 2018-11-08
Przeczytana: 07 listopada 2018

Świetna książka dla małych i dużych. Razem z mrówkojadem, szympansem, szczurkiem i innymi bohaterami, dzieci poznają świat zwierząt. W przystępny sposób Martyna Wojciechowska porusza wiele ważnych i trudnych problemów. Kłusownictwo, troska o środowisko, a nawet samotne rodzicielstwo, czy strata bliskiej osoby, są tu przedstawione w sposób zrozumiały dla młodego czytelnika. Bardzo fajna i wartościowa książka.

Darek DTSG | 2013-12-23

Książka "Zwierzaki świata" opowiada o życiu pięciu stworzeń: mrówkojad Carlito, orangutan Happy, biały szczur Balgir, słonik Fusi oraz hipopotam Jessika
Pięknie wydana na papierze kredowym ilustracje, pomysły na gry i zabawy, ciekawe informacje przyrodnicze.
Wspaniały prezent dla dzieci małych i tych większych też ... :)

Martyna Wojciechowska to piękna, odważna i silna kobieta.
Stworzyła książki dla dzieci, które są napisane łatwym, mądrym językiem.
Kolorowe obrazki zachęcają do poznania świata zwierząt, a także pokazują, że autorka kocha podróżować i dzielić się wrażeniami z innymi. Myślę, że seria: "Zwierzaki świata" będzie świetna dla najmłodszych. Polecam.

PannaAnna | 2015-03-12
Przeczytana: 12 marca 2015

Czytanie z dziećmi jest ważne. Pobudza ich wyobraźnie. Czytać z dziećmi książki ,które odkrywają przed nimi realny ,a jednak nieznany świat jest ciekawą przygodą ,nie tylko dla nich , także dla dorosłych.
Książki Martyny napisane są językiem dla dzieci, prostym , barwnym, pozwalają przeżywać przygody poszczególnych zwierzęcych bohaterów jak swoich najlepszych przyjaciół. Moje dzieci inaczej spojrzały na ZOO , które uwielbiają, " wymusiły obietnicę ,że przenigdy nie kupimy nic z kości słoniowej" ciesząc się z moich zapewnień, że nic nie mamy , nie mieliśmy i nie będziemy mieć. Chętnie też zaczęły oglądać programy przyrodnicze....
A to zaledwie jeden walor tej książki. Inny jest bardziej psychologiczny - mówi o akceptacji siebie, tolerancji, asertywności,podnosi trudne dla dzieci tematy śmierci kogoś bliskiego, rasizmu itp.....
Szczerze polecam !!!!

Magdalena Ru | 2013-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2013

Rewelacyjna książka dla dzieci. Czytałyśmy razem z moją siedmioletnią córką i świetnie się bawiłyśmy. Przepięknie ilustrowana- jak zawsze u Martyny cudowne zdjęcia, bardzo dobrze edytowany pod kątem młodego czytelnika tekst, ale i dorosły się nie znudzi. Ciekawe informacje o zwierzakach, pouczające historie skłaniające do rozmowy z dzieckiem na różne, czasem trudne tematy. Gorąco polecam i zaraz kupuję Dzieciaki świata licząc na równie dobrą pouczającą lekturę. Polecam bardzo gorąco!

książek: 2064
LenaU | 2014-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2014

Książka fascynująca! Martyna Wojciechowska stworzyła 5 opowieści w niesamowity, a jednocześnie przystępny, prosty i zrozumiały sposób, który wciągnął nie tylko moją córkę ale również mnie. Jaka wiedza płynie z tej książki a ile wzbudza ona emocji. Nie raz obie z córką siedziałyśmy smutne i w powadze,bo realia przedstawione w opowiadaniach porażają. Myślę, że jest to wspaniała pozycja dla dziecka, uczy nie tylko świata, jego różnorodności, ale też empatii i tolerancji.

Basia | 2013-05-13
Przeczytana: 12 maja 2013

Martyna Wojciechowska, podobnie jak Beata Pawlikowska, jest moją ulubioną autorką książek podróżniczych. Z wielką chęcią oglądam jej program w telewizji - "Kobieta na krańcu świata". A kilka dni temu, bo ósmego maja, na księgarskie półki wskoczyły dwie nowe publikacje Martyny: "Zwierzaki świata" oraz "Dzieciaki świata". Właśnie wczoraj skończyłam czytać pierwszą, a druga jeszcze czeka na swoją kolej.

Książka "Zwierzaki świata" opowiada o życiu pięciu stworzeń: mrówkojada Carlita, orangutana Happy'ego, szczurka Balgira, słoniczki Fusi oraz hipopotamicy Jessiki. Każde z nich ma inną, ale za to jak ciekawą historię! Rozdziały zostały podzielone na pięć krótkich prawdziwych historii, w których narratorem jest któreś ze zwierząt. Pierwszy raz spotykam się z takim czymś, kiedy to w książce podróżniczej życie zwierzaków opisywane jest ze strony ich samych! To naprawdę ciekawe, gdyż mogłam się wczuć w rolę orangutana czy słonia, na przykład.

Wydanie jest piękne. Dzięki twardej oprawie...

Chain | 2017-05-14
Przeczytana: 13 maja 2017

"Zwierzaki świata" skierowane są przede wszystkim do młodszych dzieci, ale nie zabraknie ciekawostek, które docenią także dorośli.

Większość historii była mi już znana z serii "Kobieta na krańcu świata", więc pewnie byłoby jeszcze fajniej, gdyby były one dla mnie zupełnie nowe i świeże.

Wszystkie opowiastki Martyna spisała w 1 osobie, z punktu widzenia konkretnego zwierzaka, a po każdym rozdziale umieściła listę problemów do przedyskutowania z dziećmi:)

Shetani | 2013-05-30
Przeczytana: 19 maja 2013

Od małego kochałam zwierzaki i uwielbiałam czytać o nich wszelkie książki. Mama zawsze musiała mi kupować każdą encyklopedię, którą tylko zobaczyłam. Miałam po prostu jakąś manię, ale nie uważam tego za nic złego – wręcz przeciwnie. W końcu zwierzęta to nasi przyjaciele i powinniśmy z nimi żyć w zgodzie. Z tej niesamowitej miłości, czy też sentymentu, sięgnęłam po książkę Martyny Wojciechowskiej – „Zwierzaki świata”.

Owszem, nie jest to encyklopedia typu encyklopedia i z pewnością nie nadaje się ona już dla takich staruchów jak ja. Jest to typowo dziecięca książka, którą można podarować w prezencie swojemu dziecku, młodszemu rodzeństwu itd. Mogłabym powiedzieć, że jest zła i okropna, bo nic nowego się nie dowiedziałam, ale zauważmy, że nie jest to książka naukowa, tylko faktycznie skierowana do małych dzieciaczków, w których być może zaszczepi miłość do zwierząt i biologii. Dlatego właśnie ocenię ją przez taki pryzmat, ponieważ nawet nie wypada robić inaczej!

Ogólnie mówiąc –...

| 2014-10-27
Przeczytana: 25 października 2014

Książka ,,Zwierzaki Świata " Martyny Wojciechowskiej jest przeznaczona dla wszystkich , dla dzieci i dorosłych :) Uczy dzieci jak traktować zwierzęta oraz przyrodę. Najważniejsze to rozbudzić poczucie odpowiedzialności i świadomości , że każda istota żywa zasługuję na miłość i szacunek nieważne , że jest to krowa , pies a może małpka bądź inne zwierzę , które pragnie być kochane a nie maltretowane ! Martyna Wojciechowska w tej lekturze opowiada nam historie pięciu zwierzątek ( Mrówkojada , Orangutana , Szczurka , Słonika oraz Hipcia). Każde zwierzątko niestety dużo przeszło ale z happy endem :) Polecam tą książkę wszystkim ! PAMIĘTAJMY ZWIERZĘTA ZASŁUGUJĄ NA WSZYSTKO CO NAJLEPSZE Z NASZEJ STRONY ! BO BEZ NICH ŻYCIE BYŁOBY NUDNE !!