Okładka książki Zwierzaki świata

National Geographic
typ
papier
elfijka
8.16 (38 ocen i 11 opinii)

Opis książki

Dlaczego słonie boją się myszy, czy to prawda, że mrówkojady mają język 10 razy dłuższy od Naszego, a orangutany uwielbiają jeść duriany, najbardziej śmierdzące owoce świata, i że można oswoić hipopotama i razem z nim oglądać w telewizji seriale. Z tą książką wasze dzieci odbędą niesamowitą podróż do najbardziej egzotycznych zakątków świata i poznają historie Jessiki, Happiego, Fusiego, Balgira i Carlito piątki fantastycznych zwierzaków. Dzięki tym opowiadaniom, które są jak to w życiu bywa czasami wesołe, czasami smutne, wszyscy mamy szansę stać się lepszymi ludźmi, bo podobno ludzie, którzy kochają zwierzęta są dobrzy. A od tego jacy jesteśmy zależy przyszłość Ziemi i los zwierząt.

źródło opisu: G+J RBA Wydawnictwo

Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Darek | 2013-12-23

Książka "Zwierzaki świata" opowiada o życiu pięciu stworzeń: mrówkojad Carlito, orangutan Happy, biały szczur Balgir, słonik Fusi oraz hipopotam Jessika
Pięknie wydana na papierze kredowym ilustracje, pomysły na gry i zabawy, ciekawe informacje przyrodnicze.
Wspaniały prezent dla dzieci małych i tych większych też ... :)

Magdalena | 2013-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2013

Rewelacyjna książka dla dzieci. Czytałyśmy razem z moją siedmioletnią córką i świetnie się bawiłyśmy. Przepięknie ilustrowana- jak zawsze u Martyny cudowne zdjęcia, bardzo dobrze edytowany pod kątem młodego czytelnika tekst, ale i dorosły się nie znudzi. Ciekawe informacje o zwierzakach, pouczające historie skłaniające do rozmowy z dzieckiem na różne, czasem trudne tematy. Gorąco polecam i zaraz kupuję Dzieciaki świata licząc na równie dobrą pouczającą lekturę. Polecam bardzo gorąco!

Basia | 2013-05-13
Przeczytana: 12 maja 2013

Martyna Wojciechowska, podobnie jak Beata Pawlikowska, jest moją ulubioną autorką książek podróżniczych. Z wielką chęcią oglądam jej program w telewizji - "Kobieta na krańcu świata". A kilka dni temu, bo ósmego maja, na księgarskie półki wskoczyły dwie nowe publikacje Martyny: "Zwierzaki świata" oraz "Dzieciaki świata". Właśnie wczoraj skończyłam czytać pierwszą, a druga jeszcze czeka na swoją kolej.

Książka "Zwierzaki świata" opowiada o życiu pięciu stworzeń: mrówkojada Carlita, orangutana Happy'ego, szczurka Balgira, słoniczki Fusi oraz hipopotamicy Jessiki. Każde z nich ma inną, ale za to jak ciekawą historię! Rozdziały zostały podzielone na pięć krótkich prawdziwych historii, w których narratorem jest któreś ze zwierząt. Pierwszy raz spotykam się z takim czymś, kiedy to w książce podróżniczej życie zwierzaków opisywane jest ze strony ich samych! To naprawdę ciekawe, gdyż mogłam się wczuć w rolę orangutana czy słonia, na przykład.

Wydanie jest piękne. Dzięki twardej oprawie książk...

LenaU | 2014-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2014

Książka fascynująca! Martyna Wojciechowska stworzyła 5 opowieści w niesamowity, a jednocześnie przystępny, prosty i zrozumiały sposób, który wciągnął nie tylko moją córkę ale również mnie. Jaka wiedza płynie z tej książki a ile wzbudza ona emocji. Nie raz obie z córką siedziałyśmy smutne i w powadze,bo realia przedstawione w opowiadaniach porażają. Myślę, że jest to wspaniała pozycja dla dziecka, uczy nie tylko świata, jego różnorodności, ale też empatii i tolerancji.

Shetani | 2013-05-30
Przeczytana: 19 maja 2013

Od małego kochałam zwierzaki i uwielbiałam czytać o nich wszelkie książki. Mama zawsze musiała mi kupować każdą encyklopedię, którą tylko zobaczyłam. Miałam po prostu jakąś manię, ale nie uważam tego za nic złego – wręcz przeciwnie. W końcu zwierzęta to nasi przyjaciele i powinniśmy z nimi żyć w zgodzie. Z tej niesamowitej miłości, czy też sentymentu, sięgnęłam po książkę Martyny Wojciechowskiej – „Zwierzaki świata”.

Owszem, nie jest to encyklopedia typu encyklopedia i z pewnością nie nadaje się ona już dla takich staruchów jak ja. Jest to typowo dziecięca książka, którą można podarować w prezencie swojemu dziecku, młodszemu rodzeństwu itd. Mogłabym powiedzieć, że jest zła i okropna, bo nic nowego się nie dowiedziałam, ale zauważmy, że nie jest to książka naukowa, tylko faktycznie skierowana do małych dzieciaczków, w których być może zaszczepi miłość do zwierząt i biologii. Dlatego właśnie ocenię ją przez taki pryzmat, ponieważ nawet nie wypada robić inaczej!

Ogólnie mówiąc – jest r...

moni8311 | 2013-11-19
Przeczytana: 20 listopada 2013

Książka, którą moje dziecko zaczęło czytać zaraz po odejściu od kasy, całą drogę ze sklepu do domu oraz cały wieczór. Z trudem oderwałam córkę od lektury nakazując żeby położyła się spać. Sytuacja powtórzyła się także kolejnego dnia i kolejnego. "Zwierzaki świata" oczarowały moją siedmioletnią córkę. Dziś jest czwarty dzień licząc od dnia zakupu, nawet w tej chwili moje dziecko samodzielnie czyta czwartą opowieść o słoniczce. Niestety pozostało już tylko jedno opowiadanie na jutro...
Piękne ilustracje, pomysły na gry i zabaway, ciekawe informacje przyrodnicze, wiele nowinek ze świata roślin i zwierząt np. jak powstaje czekolada, jaki jest największy kwiat świata. Jest to połączenie encyklopedii dla dzieci z przygodami zwierząt pochodzących z różnych rejonów świata: mrówkojada z Wenezueli, orangutana z Borneo, szczura z Indii, słonika z Kenii, hipopotama z RPA.
Martyna Wojciechowska zabiera wszystkie chętne dzieciaki w niezwykle barwną, pouczającą i emocjonującą podróż, dzięki której...

Książeczki | 2013-06-03
Na półkach: Przeczytane, G+J

I kolejna książka autorstwa Martyny Wojciechowskiej napisana przede wszystkim z myślą o dzieciaczkach. Tym jednak razem jej bohaterami nie są dzieci, lecz zwierzątka. Niektóre z nich miałam okazję już poznać czytając książki tej samej autorki z serii "Kobieta na krańcu świata". Teraz z tymi samymi sympatycznymi zwierzaczkami miała okazję zapoznać się moja córeczka :)

Oczywiście nie będę się powtarzać, że moje dziecko ubóstwia wręcz wszelkiego rodzaju żyjątka. Począwszy od mrówki a na słoniu skończywszy. Nie wiem czy kiedykolwiek minie jej ta pasja, ale jak na razie zdecydowanie się na to nie zanosi. Tak więc ta część spodobała jej się znacznie bardziej niż poprzednia i muszę przyznać, że opowiadania zawarte w książce czytałyśmy już wspólnie kilka razy. Oj, jestem pewna, że na tym się nie skończy ;)

W tej książce to mrówkojad Carlito, orangutan Happy, biały szczur Balgir, słonik Fusi oraz hipopotam Jessika opowiadają nam o osobie i swoim życiu. Dzięki temu dowiadujemy się jakie są te...

Anna_R | 2013-05-20
Przeczytana: 20 maja 2013

Jako mama niespełna sześcioletniej dziewczynki mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że książka jest rewelacyjna. Sama czytałam ją z wielkim zainteresowaniem. Uczy nie tylko wielu interesujących rzeczy na temat kilku różnych gatunków zwierząt, ale także przemyca ciekawy i wartościowy dla malucha morał. świetne wydanie dla osób ciekawych świata i nie tylko.

asenata | 2013-10-01
Na półkach: 2013, Przeczytane
Przeczytana: wrzesień 2013

Książka o zwierzętach nie tylko dla "zwierzolubców" :) To przygody egzotycznych zwierząt dla wszystkich - małych i dużych. Wspaniałe fotografie i ciekawa treść, polecam.

natasza | 2014-05-24
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 12 maja 2014

bomba!Dzieci poznaja przygody mrówkojada Carlita,szczurka Balgira,orangutana Happ''ego,sloniczki Fusi i hipopotama Jessici.Polecam.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Jacek Dukaj
    40. rocznica
    urodzin
    Lepiej znamy intencje naszych czynów niż owe czyny. Lepiej wiemy, co chcieliśmy powiedzieć, niż co naprawdę powiedzieliśmy. Wiemy, kim chcemy być - nie wiemy, kim jesteśmy.
  • Ann Brashares
    47. rocznica
    urodzin
    Jeśli nie ma wyjścia, trzeba je stworzyć. Nie można pozwalać, by świat po prostu nam się przydarzał(...).
  • Patricia Schröder
    74. rocznica
    urodzin
    Na to nie ma słów - powiedział czule. - Noszę cię w sercu, odkąd po raz pierwszy cię zobaczyłem. To prawda, Elodie... Prawda, której właściwie nigdy nie powinnaś usłyszeć.
  • Mario Spezi
    45. rocznica
  • Arnold Schwarzenegger
    67. rocznica
    urodzin
    Sens życia, to nie zwykła, szara egzystencja czy przetrwanie, ale parcie do przodu, windowanie się do góry, osiąganie czegoś, zdobywanie.
  • Cherie Priest
    39. rocznica
    urodzin
    Nawet anioły załkają, gdy ujrzą, co ci zrobiłam.
  • James Blish
    39. rocznica
  • Maeve Binchy
    2. rocznica
  • Ingmar Bergman
    7. rocznica
    śmierci
    Człowiek jest absolutnie samotny. Wszystko inne jest złudzeniem. (...) Nie spodziewaj się niczego oprócz zła. Jeśli zdarzy się coś przyjemnego - tym lepiej. (...) Nie będziesz rozczarowana, kiedy wszystko wróci do dawnego porządku. Trzeba żyć ze świadomością, że samotność jest absolutna. Wtedy człow... pokaż więcej
  • Jun'ichirō Tanizaki
    49. rocznica
    śmierci
    Każdy powinien tworzyć sobie system moralny odpowiadający jego naturze, a następnie zgodnie z nim postępować.

Znajdź nas na Facebooku