Tańcz ze mną

Tłumaczenie: Krzysztof Bednarek
Wydawnictwo: POLWEN
A time to dance

Opowieść o miłości, która przetrwa wszystko, jeśli tylko jest prawdziwa, o poświęceniu dla drugiego człowieka, o ludzkiej sile i wytrwałości, i o cudowności i wierności Boga.

książek: 1992
Ulka | 2014-08-04
Przeczytana: 03 sierpnia 2014

Jak wiele trzeba aby zrozumieć czym jest prawdziwa miłość? ,
Co robić żeby jej nie stracić? ,
Jeżeli chcemy poznać odpowiedź na te pytania wystarczy sięgnąć po tę
książkę.

Walczmy o to co dla nas najważniejsze.

Opowieść o miłości, poświęceniu człowieka i wierności poruszająca, świetna książka bardzo dobrze się czyta.

eduko7 | 2014-05-12

Tak wiele ich łączyło, tyle razem przeżyli a jednak oddalili się od siebie. Czy poczucie zagubienia, straty i rozżalenie zwyciężą, a może odnajdą drogę do siebie dzięki miłości i wierności Bogu.
Myślę, że ta książka pozwala tlić się nadziei...

Przeczytana: 03 sierpnia 2012

To bardzo wzruszająca historia o miłości w rodzinie i do Boga. O tym jak kochający się ludzie z nadmiaru obowiązków - pomału, niepostrzeżenie dla nich samych, oddalają się od siebie i od Boga. Jak ich małżeńska miłość przemija wskutek niedomówień i wzajemnych bezpodstawnych oskarżeń.
Autorka pokazuje również, jak wiara potrafi nawrócić człowieka, który od lat żyje za pan brat z alkoholem. Jednak pomimo trudności jakie spotykamy na naszej drodze miłość nie przemija, jest w stanie przetrwać wszystko, choć czasem tracimy nadzieję.
Polecam

książek: 1926
anya | 2014-11-08
Przeczytana: 08 listopada 2014

Opowieść o małżeństwie, wierności, Bogu, zaufaniu, miłości...

pheosia | 2011-01-23
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 19 stycznia 2011

Byłam bardzo ciekawa książek Karen Kingsbury, zaczęłam ich lekturę akurat od "Tańcz ze mną". I mimo kilku dni od jej ukończenia, nadal mm problem z jej oceną. Dlaczego?
Abby i John mają trójkę dzieci: Nicole, Kade'a i Seana. Przez znajomych są uznawani za wzór udanego i szczęśliwego małżeństwa. Ale to tylko pozory. Tak naprawdę bohaterowie planują rozwód, całkowicie świadomi sensacji, jaką wywoła wśród przyjaciół z lokalnego kościoła, szkoły i rodziny. Kiedy postanawiają poinformować dzieci, sami zostają zaskoczeni przez córkę. Nicole oznajmia im swoje zaręczyny i rychły ślub. Ona i Matt wybrali dodatkowo rocznicę ślubu rodziców na swój wielki dzień, bo chcą ich naśladować w wielkiej miłości... Przerażeni małżonkowie postanawiają odłożyć rozwód o pół roku. Co przyniesie ten czas?
To opowieść o miłości dwojga ludzi, którzy pokochali się już jako dzieci i wydawali się dla siebie przeznaczeni. Co więc się stało, że zaprzepaścili ten niezwykły dar i postanowili się rozwieść?...

justi | 2013-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2013

Powieść mówi całą prawdę o związkach i o ludziach: jeśli dla kogoś ważna jest relacja z Bogiem, dołoży starań aby pozostać Mu wierny, a to oznacza poczucie dyskomfortu, kiedy świadomie chce się zrobić coś złego. Dla Boga naprawdę jesteśmy ważni i wysłuchuje On modlitwy płynące z serca. I cuda się zdarzają.
"Kiedy Bóg jest na pierwszym miejscu, wszystko jest na właściwym miejscu."

Monika | 2012-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2012

Dzięki miłości niemożliwe staje sie możliwe. Pełna miłości w rodzinie ,do mężą , żony , dzieci , przebaczenia...

zaczytana_aga89 | 2012-08-31
Przeczytana: czerwiec 2012

Mało jest takich książek, które w dzisiejszym świeckim czasie nawiązują do tej miłości opartej na Piśmie Świętym i wierze chrześcijańskiej, miłości jaka przykazał nam Chrystus. Zapewne książka dla ludzi, dla których wiara jest ważna w życiu, dla tych,którzy mają w swoim życiu miejsce dla Pana Boga. Książka odważna, zapewne inna od miłosnych bestsellerów, które dziś królują na światowych listach w księgarniach.

Opowiada nie tylko o miłości do ludzi,ale i do Boga, a także poświęceniu i o walce o to,by nie stracić tego, co kiedyś było dla nas najważniejsze i być powinno dalej. Rada dla małżeństw jak poradzić sobie w kryzysie i wyjść z niego obronną ręką, a także jak ocalić swoją miłość przed rutyną i czyhającymi na nią niebezpieczeństwami i pokusami.

Polecam!

Katarzyna | 2012-11-24
Przeczytana: 2012 rok

Pierwsza książka Karen Kingsbury, którą przeczytałam. Przepłakałam całą;) Warto przeczytać. POLECAM