Tańcz ze mną

POLWEN
2008-01-01
2008-01-01
Krzysztof Bednarek

Bohaterami "Tańcz ze mną" są Abby i John, małżeństwo z ponad 20-letnim stażem, mające troje dzieci. W ostatnim czasie mocno oddalają się od siebie. Ona częściej mailuje ze swoim szefem, niż rozmawia z mężem. On znajduje zrozumienie i bezpieczną przystań w ramionach samotnej przyjaciółki. Podejmują decyzję o rozwodzie i postanawiają poinformować o tym dzieci. Tymczasem na umówione spotkanie przychodzi chłopak ich córki i oznajmia, że zainspirowany małżeństwem Abby i Johna, ich wiernością i miłością, prosi o rękę Nicole. Małżonkowie postanawiają więc ukryć prawdę o rozwodzie aż do ślubu córki. Te kilka miesięcy, jakie są zmuszeni ze sobą spędzić, otwiera im oczy na wiele spraw, których sobie wcześniej nie uświadamiali. Uzdrawiającą moc mają wspomnienia, powrót do źródeł ich miłości oraz wiara.
Książka "Tańcz ze mną" jako jedna z nielicznych na rynku opowiada o ratowaniu małżeństwa, sprzeciwia się rozwodowi, zachęca do naprawy i odświeżenia relacji. A przede wszystkim powieść ta daje nadzieję, że przy odrobinie wysiłku, przy wsparciu bliskich i pomocy Bożej da się naprawić to, co po ludzku wydaje się nie do uratowania.

Opowieść o wielkiej miłości.Dużo wątków religijnych przez co książka tylko zyskuje.Małżeństwo które trwało 21 lat przechodzi kryzys.Oboje decydują się na rozwód.Nic nie mówiąc dzieciom,ponieważ najstarsza córka wychodzi za mąż.Ten czas w którym oboje żyją obok siebie ale nie razem.Miłość do Boga pomoże im wytrwać i oboje zrozumieją jak bardzo się kochają.

Bardzo dobra ale...trochę smutna trochę pesymistyczna,a przecież życie przeplata naprzemienni, trochę chmur, trochę słońca i w sumie człowiek wierzący nie może albo nie powinien poddawać się tak skrajnym emocjom.

Autorkę uwielbiam za jej łatwość pisania o sprawach trudnych i o relacji z Bogiem. Sięgam po jej książki zawsze wtedy, kiedy moja relacja z Bogiem przestaje być rozmową, a staje się jedynie litanią próśb.
Książka "Tańcz ze mną" denerwowała mnie od samego początku. Widziałem ludzi, którzy na siłę próbują udowodnić sobie, że nic ich już nie łączy, że między nimi nie ma już miłości.
Podobały mi się szczególnie dwa motywy: pierwszy to motyw orłów i ich zachowań oraz drugi to schizofrenia, która jest w każdym z nas, a autorka genialnie ją przedstawiła, z jednej strony prosimy Boga o pomoc, a z drugiej ignorujemy wszystko co do nas mówi.
Polecam szczególnie małżeństwom w kryzysie, ale także każdemu człowiekowi, który chce relacji z Bogiem, ale Go nie słucha.

Ma być wzruszająca a jest trochę tendencyjna i górnolotna. Czytadełko dla zabicia czasu.

Opowieść o miłości, poświęceniu człowieka i wierności poruszająca, świetna książka bardzo dobrze się czyta.

Opowieść o małżeństwie, wierności, Bogu, zaufaniu, miłości...

Opowieść o małżeństwie, wierności, Bogu, zaufaniu, miłości...

„Zanim para orłów zwiąże się ze sobą na zawsze (…) orlica zwija skrzydła i spada, grzbietem w dół, a orzeł chwyta ją szponami za szpony i bije skrzydłami, żeby ją ratować. Musi udowodnić, że jest gotów to zrobić, także w obliczu śmierci. Nie opuszcza jej nawet w dramatycznych okolicznościach”

Karen Kingsbury jest jedną z najpopularniejszych pisarek amerykańskich. Do tej pory wydała ponad 30 książek, sprzedanych w prawie 7 milionach egzemplarzy. Jej powieści zdobyły wiele nagród i stały się podstawą kilku filmów. Obecnie mieszka w stanie Waszyngton z mężem i sześciorgiem dzieci, w tym trójką adoptowaną z Haiti. W swoich książkach bardzo mocno akcentuje wartość wiary, opartej na osobistej więzi z Bogiem.

Abby i John Reynolds są małżeństwem z dwudziestodwuletnim stażem. On jest trenerem sławnej futbolowej drużyny - Marion Eagle, ona niezależną dziennikarką. Wspólnie wychowują trójkę dorastających dzieci: Nicole, Kade’a i Seana. Przez wszystkich w około uznawani są za wzór idealnego i pobożnego małżeństwa. Jednak jak się okazuje są to tylko pozory, ponieważ nasi bohaterowie w najbliższej przyszłości planują wziąć rozwód, całkowicie świadomi sensacji, jaką wywyła on wśród rodziny i najbliższych przyjaciół. Kiedy wreszcie decydują się poinformować dzieci o swoich planach, niespodziewanie ich najstarsza córka, Nicole, oznajmia im z radością, że właśnie się zaręczyła i za kilka miesięcy planuje swój ślub. Dodatkowo, w raz z narzeczonym, na swój wielki dzień, wybrała datę ślubu jej rodziców, ponieważ jak oboje twierdzą - ich miłość jest dla nich wzorem do naśladowania. Abby i John są przerażeni, nie wiedzą jak w zaistniałej sytuacji postąpić. Ostatecznie, dla dobra dzieci, postanawiają odłożyć decyzję o rozwodzie o pół roku…

Co przyniesie ten czas? Czy decyzja o rozwodzie rzeczywiście jest nieodwracalna? Jak to się mogło stać, że nasi bohaterzy kiedyś nierozłączni, teraz tylko się ze sobą kłócą? Co na to ich najbliżsi? A może Abby i Johnowi ostatecznie uda się dojść do porozumienia?

„Tańcz ze mną” to mądra i wzruszająca powieść o miłości, poświęceniu, rodzinie, wytrwałości i Bogu. Autorka, na podstawie głównych bohaterów, porusza bardzo aktualny dziś temat rozwodów oraz pokazuje, jak z nadmiaru obowiązków i w skutek wzajemnych niedomówień łatwo stracić z oczy to, co jest w życiu najważniejsze. Jednocześnie w piękny sposób pokazuje, iż dzięki wytrwałej modlitwie i wierze w Boga można wyjść obronną ręką z każdego kryzysu. Książka napisana jest lekkim, przystępnym językiem, przez co czyta się ją całkiem szybko i przyjemnie. Autorka wiernie oddała uczucia małżonków stojących na granicy rozwodu, dlatego też bez problemu można wczuć się w ich rolę oraz wraz z nimi przeżywać ich wzloty i upadki. Osobiście bardzo polubiłam głównych bohaterów i do samego końca kibicowałam im, aby wszystko ułożyło się pomyślnie. Dużem plusem książek Kingsbury jest również to, że jej bohaterowie nigdy nie są idealni - popełniają wiele błędów, ponoszą konsekwencje swoich działań, ale jednocześnie w decydującym momencie swojego życia potrafią przyznać się do pomyłki i naprawić to, co było złe. I choć nie jest to literatura z najwyższej półki, zakończenie też jest z góry przewidywalne, to i tak warto sięgnąć po tę pozycję, ponieważ mówi ona o rzeczach wartościowych i skłaniających do refleksji - przede wszystkim o poświęceniu dla drugiego człowieka oraz o miłości, która przetrwa wszystko, jeśli tylko jest prawdziwa.

Karen Kingsbury należy do grona moich ulubionych pisarek chrześcijańskich. Lubię sięgać po jej powieści, ponieważ wiem, że zawsze znajdę w nich wiele wartościowych treści, które zmuszają do głębokich przemyśleń i na długo zapadają w serce. Ponad to, za każdym razem, przypominają one o ponadczasowych wartościach, takich jak: wiara, miłość, nadzieja, odwaga, wierność, poświęcenie czy przyjaźń. Amerykańska pisarka wyróżnia się na rynku wydawniczym, wśród innych autorów, tym, iż jej książki w całości oparte są na Bogu i Biblii. Karen Kingsbury, od kiedy się nawróciła, pisze powieści, których zadaniem jest przybliżać czytelników do Stwórcy i zachęcać ich do oddania życia Jezusowi. A trzeba przyznać, iż obecnie ze święcą w ręku trzeba szukać dobrych książek obyczajowych, które w swej treści nawiązują do wartości chrześcijańskich, czy do miłości opartej na Piśmie Świętym, miłości, jakiej nauczył nas Chrystus. Dlatego też jej powieści szczególnie polecam osobom wierzącym, ale nie tylko, myślę, że każdy, kto lubi literaturę obyczajową, znajdzie w nich coś dal siebie. Gorąco polecam!

[Opinia pochodzi z bloga: http://bierziczytaj.blogspot.com]

Abby i John są małżeństwem z ponad 20-letnim stażem. W momencie, kiedy ich poznajemy decydują się oni na rozwód. Niestety, muszą go odłożyć o pół roku - do momentu ślubu ich najstarszej córki Nicole. Oboje nie są pewni swojej decyzji, lecz nie widzą dla siebie innego wyjścia. Każdy z osobna zastanawia się, jak doszło do tej sytuacji, obwiniając się nawzajem. Sytuację utrudnia fakt, ze wszyscy znajomi mają ich za idealne małżeństwo, co więcej ślub Nicole przypada na rocznicę ich ślubu. Czy Abby i John'owi uda się zgrywać przed wszystkimi kochające się małżeństwo ? Czy ich historia zakończy się rozwodem ? A może ich miłość odżyje na nowo ?
Książka poruszyła mnie, pokazując jak zmieniają się uczucia do najbliższej osoby, dając do myślenia. Sama zastanawiałam się przy niej, jak będzie wyglądać moje życie, moje małżeństwo. Dla mnie dodatkowym atutem była głęboka wiara autorki, a co za tym idzie również stworzonych przez nią bohaterów. Ich wiara Bogu, oddanie się i powierzenie Mu swoich radości i trosk naprawdę mnie poruszyło. Myślę, że ta książka jest doskonała dla osób wierzących, ale także tych, których życie kopie.

Jak wiele trzeba aby zrozumieć czym jest prawdziwa miłość? ,
Co robić żeby jej nie stracić? ,
Jeżeli chcemy poznać odpowiedź na te pytania wystarczy sięgnąć po tę
książkę.

Walczmy o to co dla nas najważniejsze.

Jak wiele trzeba aby zrozumieć czym jest prawdziwa miłość? ,
Co robić żeby jej nie stracić? ,
Jeżeli chcemy poznać odpowiedź na te pytania wystarczy sięgnąć po tę
książkę.

Walczmy o to co dla nas najważniejsze.

• Biblioteka
  • Literatura amerykańska