Ocalenie

POLWEN
typ
papier
Hybryda
7,23 (160 ocen i 29 opinii)

Opis książki

Kari Baxter-Jacobs ma kochających rodziców, satysfakcjonującą pracę i dobrego męża. Właśnie w chwili gdy jej szczęśliwe życie i udane małżeństwo skłaniają ją do założenia poradni dla małżeństw przeżywających trudności, dzwoni telefon. Usłyszana wiadomość sprawia, że świat Kari zaczyna się walić. Tymczasem do rodzinnego Bloomington wraca jej pierwsza miłość, Ryan Tylor, wybitny footballista i wyjątkowo przystojny mężczyzna...

Ocalenie to pierwsza część sagi rodziny Baxterów z Bloomington w stanie Indiana.

źródło opisu: Polskie Wydawnictwo Encyklopedyczne, 2007

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
eduko7 | 2015-04-02
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 11 marca 2015

Tyle wymiarów miłości i towarzysząca jej nadzieja. Mimo trudności życiowych, zdrady, lęku o najbliższą osobę... Z czego wynika siła tych uczuć? Z głęboko zakorzenionej wiary. Naiwny obrazek? Nie na dzisiejsze czasy? A dlaczego by nie?
Piękna powieść przypominająca o wartościach transcendentnych.

Scarlett | 2010-10-09
Przeczytana: 09 października 2010

Karen Kingsbury ma to do siebie, że pisze niby lekko i z polotem, a jednak - świadomie albo i nie - balansuje pomiędzy delikatną sugestią i nachalnym moralizatorstwem. W Stanach okrzyknięto ją "królową chrześcijańskiej fikcji", bowiem jej powieści zawsze mocno akcentują wartości takie jak Bóg, wiara, wierność zasadom etc.

Bardzo fajnie czytało mi się "Ocalenie" - mimo, że nie jest to jakaś literatura bardzo wysokich lotów. Cała saga o losach rodziny Baxterów jest troszkę naiwna (dobro zawsze zwycięża, złe zamiary niedobrego czarnego charakteru obrócone wniwecz, Brzydkie Kaczątko tak czy siak wyrośnie na zniewalającego łabędzia, wieczna miłość dostarczona do domu wraz z dostawcą pizzy etc etc), ale mimo wszystko - można jednak coś z tego wyciągnąć. I to nawet ciut więcej, aniżeli li i jedynie "coś" ;) Całość jest bardzo fajnie skonstruowana, choć psychologizacja bohaterów nie powala... Głębia ich przemyśleń czasami zahacza o pobożne trzy po trzy, ale żeby nie być niesprawiedliwą,...

Anna | 2012-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2012

To naprawdę przepiękna opowieść o kolejach losu, przeznaczeniu, sile pierwszej miłości, zdradzie i wierze w Boga. Jeżeli zaś chodzi o Kari i Ryana to znam podobną historię z życia wziętą, tylko z innym zakończeniem. Moi znajomi, których historia jest bardzo podobna do historii Karie i Ryana, tkwią w innych, niezbyt udanych związkach. On nawet wziął sobie żonę o tym samym imieniu. Nie są ze sobą, przez intrygę jego mamy i jego najbliższego przyjaciela, który kochał tą samą dziewczynę. Wmówili jej, że on ma w Niemczech żonę i dziecko. Spreparowali nawet zdjęcia. A on biedak jeździł tam, żeby zarobić na ich wspólną przyszłość. Prawda wyszła po 10 latach. Jaki z tego morał? Jeżeli kogoś kochasz, bądź szczery i mów zawsze co ci leży na sercu.
Polecam

Lenka | 2011-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2011

Jedna z lepszych książek, które przeczytałam, bardzo chętnie przeczytam dalsze losy rodziny Baxterów :) napisana lekko łatwo i przyjemnie :) W głownej mierze opisuje losy Kari, ale wątki związane z osobami z jej rodziny też się przewijają...już nie moge się doczekać przeczytania kolejnej części :)

asiek | 2011-08-24
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Jestem bardzo ostrożna w stwierdzeniu, czy jakąś książkę mogę nazwać „książką o miłości”. Niemniej jednak „Ocalenie” jest jedną z bardzo nielicznych, której to określenie jestem gotowa nadać.

Najogólniej, urzekło mnie w "Ocaleniu" przedstawienie wielu różnych aspektów miłości w ciepły, lekki sposób. Fabuła wydaje się prosta, ale przedstawiona jest niebanalnie, właśnie ze względu na obecność konkretnego przesłania. Kari Baxter została bardzo dotkliwie zraniona przez męża, jednak mimo tego, co jej zrobił podejmuje o decyzję o tym, że wbrew własnym, sprzecznym uczuciom i opiniom innych ludzi będzie walczyć o odbudowę swojego małżeństwa... Jak sobie z tym poradzi i czy uda jej się doprowadzić do narodzenia na nowo jej i Tima? – te kwestie intrygują coraz bardziej z każdym rozdziałem.

Ta książka przypomina czytelnikowi o znaczeniu wyborów, jakie podejmuje się w życiu i odpowiedzialności za nie.

W „Ocaleniu” ukazana jest codzienna walka bohaterów z własnymi słabościami, egoizmem,...

Diana | 2011-07-03

Ja osobiście jestem zachwycona całą serią losów rodziny Baxterów. Na początku ciężko mi się było za tą powieść zabrać, ale jak tylko przeczytałam kilka pierwszych rozdziałów bardzo mnie wciągnęła. Chciałam jak najszybciej poznać dalsze losy tej rodziny, a w pierwszym tomie Kari. W tej książce Bóg jest na pierwszym miejscu w tej powieści i jest wyznacznikiem jak żyć dla całej rodziny. Duża ilosć religijnych motywów może niektórych drażnić. Mnie osobiście czegoś nauczyła. Polecam .!

Kasia | 2014-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2014

Pierwszy raz spotkałam się z książką "Ocalenie"
Karen Kingsbury dotychczas obcy w moim czytelniczym stażu,stał się naprawdę bliski,właśnie poprzez napisanie tej sagi.
Książka dokładnie obrazuje nam świadomość naszych wyborów. Losy małżeństw,które mogą się potoczyć identycznym losem. A to wszystko z delikatną nutką Boga,momentami może trochę cięższą,irytującą,ale jednak działającą tak,że książka sama się czyta. Szybko,lekko i przyjemnie.
Jest rewelacyjna. Polecam każdemu,kto zechcę się zmierzyć z rodzinną sagą. Z pewnością sięgnę po kolejną część.

Mańkaaa | 2013-06-10

Podziwiam Kari za upór i duże starania w odbudowę swojego małżeństwa, chociaż na jej miejscu postąpiłabym całkowicie inaczej. Denerwowało mnie to, że autorka praktycznie na każdej stornie nawiązywała do Boga i Biblii. Rodzina Baxterów jest przesympatyczna i ich miłość aż wywołuje w sercu czytelnika gorące uczucie. Najbardziej polubiłam Ashley, która bardzo przypomina mnie. Tima nie lubiłam i nie miałam problem w uwierzenie w jego nawrócenie. Po jego śmierci mam nadzieję, że Ryan w końcu będzie z Kari, bo taka miłość, jaka ich połączyła zdarza się raz na tysiąc lat…
Szybko się czyta. Język ładny, prosty. I przez tą niby banalną a jednak magiczną historię można dojść do wielu wniosków i zrozumieć pewne wartości, które w dzisiejszym świecie coraz bardziej są przetarte, zapomniane. Zapewne do końca życia utkwi mi gdzieś w głowie, że miłość to decyzja, a za swe decyzje trzeba być zawsze odpowiedzialnym.

zaczytana_aga89 | 2013-09-15
Przeczytana: 10 września 2013

Nauka miłości, wierności, zaufania, wiary w Boga i umiejętności przebaczania. Bardzo dobra lektura dla współczesnych czytelników, bohaterowie kierują się wartościami, jakie trudno realizować w dobie kryzysu, wyzysku i ludzkiego egoizmu. Książka o prawdziwej i niezwykłej sztuce miłości chrześcijańskiej tj. miłości małżeńskiej. Fabuła skupia się na dość zwyczajnym wątku tj. zdradzie. Zdradzana Kari Baxter-Jacobs musi nie tylko stawić czoła zdradzie jej ukochanego ale niezwykłemu i niespełnionemu uczuciu z lat młodzieńczych do Ryana Tylora-wybitnego footballisty i nieziemsko przystojnego mężczyzny. Jednak to ,co sprawia, że ta powieść jest wyjątkowa to przesłanie jakie niesie. Miłość nie jest jedynie piękną bajką, lecz decyzją za którą bierze się odpowiedzialność. ,,Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest...,nie szuka swego..., nie pamięta złego...wszystko przetrzyma".

Klaudiak | 2015-01-10
Na półkach: 2015, Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 07 stycznia 2015

Bardzo mądra powieść, o wielkim przesłaniu. Polubiłam rodzinę Baxterów za ich dobre serca oraz za głęboką wiarę w Boga. Pomimo życiowych problemów nie tracili tej wiary w Pana lecz szukali u Niego pomocy wiedząc, że zawsze ich wysłucha. Dzięki temu potrafili wybaczyć zło i prawdziwie kochać drugiego człowieka.
Zawsze zabieram się do czytania książek z myślą, ze coś z nich wyniosę, czegoś się nauczę. ,,Ocalanie" stało się moim podręcznikiem życiowym. Niby taka z pozoru zwykła fabuła napisana lekkim językiem, ale ma w sobie taka wartość, że poruszy niejedno serce.
Gorąco polecam! ;)

Pobierz aplikację mobilną