Lubimyczytać.pl to:

978-83-89862-88-4
typ
papier
Hybryda
7.07 (125 ocen i 22 opinie)

Opis książki

Kari Baxter-Jacobs ma kochających rodziców, satysfakcjonującą pracę i dobrego męża. Właśnie w chwili gdy jej szczęśliwe życie i udane małżeństwo skłaniają ją do założenia poradni dla małżeństw przeżywających trudności, dzwoni telefon. Usłyszana wiadomość sprawia, że świat Kari zaczyna się walić. Tymczasem do rodzinnego Bloomington wraca jej pierwsza miłość, Ryan Tylor, wybitny footballista i wyjątkowo przystojny mężczyzna...

Ocalenie to pierwsza część sagi rodziny Baxterów z Bloomington w stanie Indiana.

źródło opisu: Polskie Wydawnictwo Encyklopedyczne, 2007

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Scarlett | 2010-10-09
Przeczytana: 09 października 2010

Karen Kingsbury ma to do siebie, że pisze niby lekko i z polotem, a jednak - świadomie albo i nie - balansuje pomiędzy delikatną sugestią i nachalnym moralizatorstwem. W Stanach okrzyknięto ją "królową chrześcijańskiej fikcji", bowiem jej powieści zawsze mocno akcentują wartości takie jak Bóg, wiara, wierność zasadom etc.

Bardzo fajnie czytało mi się "Ocalenie" - mimo, że nie jest to jakaś literatura bardzo wysokich lotów. Cała saga o losach rodziny Baxterów jest troszkę naiwna (dobro zawsze zwycięża, złe zamiary niedobrego czarnego charakteru obrócone wniwecz, Brzydkie Kaczątko tak czy siak wyrośnie na zniewalającego łabędzia, wieczna miłość dostarczona do domu wraz z dostawcą pizzy etc etc), ale mimo wszystko - można jednak coś z tego wyciągnąć. I to nawet ciut więcej, aniżeli li i jedynie "coś" ;) Całość jest bardzo fajnie skonstruowana, choć psychologizacja bohaterów nie powala... Głębia ich przemyśleń czasami zahacza o pobożne trzy po trzy, ale żeby nie być niesprawiedliwą,...

Anna | 2012-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2012

To naprawdę przepiękna opowieść o kolejach losu, przeznaczeniu, sile pierwszej miłości, zdradzie i wierze w Boga. Jeżeli zaś chodzi o Kari i Ryana to znam podobną historię z życia wziętą, tylko z innym zakończeniem. Moi znajomi, których historia jest bardzo podobna do historii Karie i Ryana, tkwią w innych, niezbyt udanych związkach. On nawet wziął sobie żonę o tym samym imieniu. Nie są ze sobą, przez intrygę jego mamy i jego najbliższego przyjaciela, który kochał tą samą dziewczynę. Wmówili jej, że on ma w Niemczech żonę i dziecko. Spreparowali nawet zdjęcia. A on biedak jeździł tam, żeby zarobić na ich wspólną przyszłość. Prawda wyszła po 10 latach. Jaki z tego morał? Jeżeli kogoś kochasz, bądź szczery i mów zawsze co ci leży na sercu.
Polecam

książek: 2088
Lenka | 2011-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2011

Jedna z lepszych książek, które przeczytałam, bardzo chętnie przeczytam dalsze losy rodziny Baxterów :) napisana lekko łatwo i przyjemnie :) W głownej mierze opisuje losy Kari, ale wątki związane z osobami z jej rodziny też się przewijają...już nie moge się doczekać przeczytania kolejnej części :)

asiek | 2011-08-24
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Jestem bardzo ostrożna w stwierdzeniu, czy jakąś książkę mogę nazwać „książką o miłości”. Niemniej jednak „Ocalenie” jest jedną z bardzo nielicznych, której to określenie jestem gotowa nadać.

Najogólniej, urzekło mnie w "Ocaleniu" przedstawienie wielu różnych aspektów miłości w ciepły, lekki sposób. Fabuła wydaje się prosta, ale przedstawiona jest niebanalnie, właśnie ze względu na obecność konkretnego przesłania. Kari Baxter została bardzo dotkliwie zraniona przez męża, jednak mimo tego, co jej zrobił podejmuje o decyzję o tym, że wbrew własnym, sprzecznym uczuciom i opiniom innych ludzi będzie walczyć o odbudowę swojego małżeństwa... Jak sobie z tym poradzi i czy uda jej się doprowadzić do narodzenia na nowo jej i Tima? – te kwestie intrygują coraz bardziej z każdym rozdziałem.

Ta książka przypomina czytelnikowi o znaczeniu wyborów, jakie podejmuje się w życiu i odpowiedzialności za nie. Ciekawie przedstawia rozpoznawanie codziennego powołania i misji - przez to kieruje do uświad...

Diana | 2011-07-03

Ja osobiście jestem zachwycona całą serią losów rodziny Baxterów. Na początku ciężko mi się było za tą powieść zabrać, ale jak tylko przeczytałam kilka pierwszych rozdziałów bardzo mnie wciągnęła. Chciałam jak najszybciej poznać dalsze losy tej rodziny, a w pierwszym tomie Kari. W tej książce Bóg jest na pierwszym miejscu w tej powieści i jest wyznacznikiem jak żyć dla całej rodziny. Duża ilosć religijnych motywów może niektórych drażnić. Mnie osobiście czegoś nauczyła. Polecam .!

ceylonka | 2011-06-30
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 29 czerwca 2011

Ta powieść ma w sobie coś, co urzeka.
Urzeka i zmusza do myślenia, do postawienia siebie, na miejscu bohaterów i do zadawania sobie pytań.

Chociaż jestem teologiem, trudno by mi było dokonać takich wyborów, jakich dokonała Keri - wszystko "zgodnie z wolą Boga".

Keri, zdradzona przez męża, postanawia walczyć o małżeństwo. Walczyć, pomimo tego, że czuje do niego obrzydzenie i nienawiść. Wybiera walkę, bo "miłość jest decyzją", niestrudzenie dąży do pojednania z mężem nawet wtedy, kiedy w jej życiu pojawia się Rayan, jej pierwsza i największa miłość.

Jest jeden minus - religijność bohaterów, niemalże wszystkich,bywa irytująca. Zdaję sobie sprawę, że istnieją tak pobożni ludzie, ale czytając powieść napisaną w tym stylu, ma się wrażenie cukierkowatości, sztuczności, która czasami zahacza o absurdalność.

Ostatecznie, oddaję sprawiedliwość autorom, ponieważ skłaniają do refleksji i chyba o to w tym wszystkim chodzi.

zaczytana_aga89 | 2013-09-15
Przeczytana: 10 września 2013

Nauka miłości, wierności, zaufania, wiary w Boga i umiejętności przebaczania. Bardzo dobra lektura dla współczesnych czytelników, bohaterowie kierują się wartościami, jakie trudno realizować w dobie kryzysu, wyzysku i ludzkiego egoizmu. Książka o prawdziwej i niezwykłej sztuce miłości chrześcijańskiej tj. miłości małżeńskiej. Fabuła skupia się na dość zwyczajnym wątku tj. zdradzie. Zdradzana Kari Baxter-Jacobs musi nie tylko stawić czoła zdradzie jej ukochanego ale niezwykłemu i niespełnionemu uczuciu z lat młodzieńczych do Ryana Tylora-wybitnego footballisty i nieziemsko przystojnego mężczyzny. Jednak to ,co sprawia, że ta powieść jest wyjątkowa to przesłanie jakie niesie. Miłość nie jest jedynie piękną bajką, lecz decyzją za którą bierze się odpowiedzialność. ,,Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest...,nie szuka swego..., nie pamięta złego...wszystko przetrzyma".

jusia1986 | 2012-10-29
Przeczytana: 29 października 2012

Wspaniała książka. Niesamowicie mnie wzruszyła w wielu momentach. Polecam.

Kasia | 2013-07-05

Ta powieść to nie tylko dzieje rodziny Baxterów, bowiem w tle przewijają się cenne dla polskiego czytelnika przesłanki. Od pierwszych bowiem stron moją uwagę przyciągnął obraz Stanów Zjednoczonych, jakiego nam, Polakom mass media nigdy nie przedstawią. Nie trzeba być specjalnie bystrym, żeby zorientować się dlaczego i kto ma w tym wszystkim interes. Ale trzymajmy się jak najdalej od drażliwych tematów.

Zatem "nowe" Stany Zjednoczone. Choć to fikcja literacka, to - jak wspominają autorzy - wyrastająca z realiów, co zresztą właściwe dla prozy realistycznej. Po drugie: Boża obecność w "Ocaleniu". Ani śladu taniego moralizatorstwa oraz wyidealizowanych świętych postaci rodem z włoskich katechizmów, od nieskazitelności których zawsze chciało mi się rzygać. Tylko kojący powiew Ducha Świętego: "Moje drogi nie są drogami waszymi." Autorzy tej powieści ukazują Boże działanie, Jego nieprzewidywalność i świeżość w niezwykle wiarygodny sposób w życiu zwyczajnych ludzi, osłabionych grzechem pierw...

Kasia | 2014-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2014

Pierwszy raz spotkałam się z książką "Ocalenie"
Karen Kingsbury dotychczas obcy w moim czytelniczym stażu,stał się naprawdę bliski,właśnie poprzez napisanie tej sagi.
Książka dokładnie obrazuje nam świadomość naszych wyborów. Losy małżeństw,które mogą się potoczyć identycznym losem. A to wszystko z delikatną nutką Boga,momentami może trochę cięższą,irytującą,ale jednak działającą tak,że książka sama się czyta. Szybko,lekko i przyjemnie.
Jest rewelacyjna. Polecam każdemu,kto zechcę się zmierzyć z rodzinną sagą. Z pewnością sięgnę po kolejną część.

Załóż konto za darmo!

71. rocznica
  • Wiktor Suworow
    67. rocznica
    urodzin
    Dobry, to człowiek, który nie ukrywa siedzącego w nim zwierzęcia. a taki co usiłuje udawać dobrego, jest wręcz niebezpieczny. Najgroźniejsi są ci, którzy sami głęboko wierzą, że są dobrzy. Odrażający, ohydny przestępca może zamordować jednego człowieka, dziesięciu, stu, ale nigdy nie zabija milionów. Miliony mordują ci, którzy mają się za samą dobroć.
  • Mary Hoffman
    69. rocznica
  • Arto Paasilinna
    72. rocznica
    Umrzeć zawsze się zdąży.
  • Simon Beckett
    46. rocznica
    urodzin
    Nie ma drugich szans, są tylko inne. Jakąkolwiek podejmiesz decyzję, życie zawsze będzie inne niż wtedy, gdybyś podjął inną.
  • Elina Hirvonen
    39. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie umiałam jej sobie wyobrazić. Miłości, która jest tak niepodważalna, że mogę być zapłakana i rozbita, a mimo to pewna, że ktoś będzie mnie trzymał i chciał, bym następnego dnia obudziła się przy nim.
  • Hanna Januszewska
    109. rocznica
  • Merete Lien
    62. rocznica
  • Peter S. Beagle
    75. rocznica
    urodzin
    Ten wybierać drogę musi, komu wszelki szlak odcięło. Utracone wiecznie kusi, co minęło to minęło.
  • Julie Powell
    41. rocznica
    urodzin
    Julia nauczyła mnie, jak znaleźć własną drogę. Nie jest tak, jak sądziłam. Sądziłam, że chodzi o... nie wiem, o pewność siebie, silną wolę albo szczęśćie. To też warto mieć, bez wątpienia, ale jest coś innego, coś, z czego biorą się wspomniane wyżej rzeczy. To radość.
  • Adolf Hitler
    125. rocznica
    urodzin
    Walczyć mogę tylko o coś, co miłuję, miłuję tylko to, co szanuję, szanuję tylko to, co rozumiem.
  • Jan Dobraczyński
    104. rocznica
  • Bram Stoker
    102. rocznica
    śmierci
    Kocham szarość, mrok i ciemność nocy, lubię być sam, a za najodpowiedniejsze towarzystwo uznaję własne myśli.

Znajdź nas na Facebooku