Ocalenie

Okładka książki Ocalenie Karen Kingsbury, Gary Smalley
Okładka książki Ocalenie
Karen KingsburyGary Smalley Wydawnictwo: POLWEN Cykl: Ocalenie (tom 1) Seria: Rodzina Baxterów literatura piękna
Ocalenie (tom 1)
Rodzina Baxterów
Redemption
POLWEN
2007-03-29
2007-03-29
Krzysztof Bednarek
saga Baxterów pelikan powieść amerykańska

Wspaniała książka, wartościowa, bardzo wciągająca, już czytam kolejną część :-)

Wspaniała książka, wartościowa, bardzo wciągająca, już czytam kolejną część :-)

nudna, treści trzeba szukać pomiędzy modlitwami i cytatami z biblii, nie moje klimaty, rezygnuję bez żalu :)

Chciałam coś bardziej duchowego, jednak ta książka jest tak bardzo AMERYKAŃSKA i trochę plastikowa, że nie, nie dałam rady...

Znowu zacząłem serię Baxterów, bo przerasta mnie to wszystko co dzieje się dookoła. Jednak książki Karem i Garego dają nadzieję i siły pomimo wszystko walczyć i isć z Bogiem do przodu.
Pierwsza część ciekawa, chociaż jak dla mnie czasami przegadana jednak rozumiem założenie autorów.

Przepiękna książka :)

Przepiękna książka :)

Chociaż książka porusza ważne sprawy miłości i wiary, to jak dla mnie, za dużo tu modlitwy i Boga. Uważam, że wiarę w Boga powinno się pielęgnować we własnym sercu niekoniecznie przelewać to w takiej ilości na papier. Ogólnie da się przeczytać.

Karen Kingsbury, Gary Smalley; tom 1 “Ocalenie”

Książka ciekawa, bardzo obyczajowa, z dużą dawką religii. Lekki i przystępny języki, ludzkie problemy, w miarę ciekawe postaci, chociaż nakreślone niezbyt wyraziście. To przemawia na plus powieści. Jest też sporo minusów, niestety. Cudem jest to, że doczytałam do końca i w międzyczasie nie utonęłam w morzu łez- każdy płakał, łkał, leciały mu łzy i co tam jeszcze na ten temat można napisać. Nadmiar nie jest dobry w żadnej sprawie. Do tego nie polubiłam głównej bohaterki, niedojrzała postać, cały czas na kimś wisiała, chociaż były aluzje, jaka to ona jest silna. Nie była to jedyna nieścisłość w powieści, autorzy jakoś nie dopracowali szczegółów, albo mieli to w nosie. Do tego irytowało mnie podejście bohaterów do religii i Pana Boga: traktowali go jako prywatną własność i rodzaj służącego, który ma być na każde ich zawołanie, bo oni wierzą. O Słyszeniu głosów nie wspomnę.

Na koniec żeby Ne było niejasności napiszę, że „Ocalenie” mi się nawet podobała, książkę czytało się szybko i z przyjemnością sięgnę po kolejne tomy.

Karen Kingsbury, Gary Smalley; tom 1 “Ocalenie”

1957

Na całą serię o Baxterach już dawno ostrzyłam sobie ząbki,ale w mojej bibliotece niestety nie było I części.W końcu ruszyłam swoje cztery litery i wyszukałam ją w innej.
Powiem szczerze,że na początku zwątpiłam w nią i chciałam sobie dać spokój,ale że tyle zachodu kosztowało mnie zdobycie książki ,czytałam dalej, dobrnęłam do końca i ...Chcę więcej!
Bardzo zaciekawiły mnie losy sióstr i ciekawa jestem jak dalej się potoczą.
Jedno co mi przeszkadzało w tej powieści,to zbyt długie rozważania i rozmowy z Bogiem.Nie same w sobie rozmowy z Bogiem,tylko to ,że były również za długie,bo tak po za tym,to podziwiam ludzi za tak wielką wiarę.

Bardzo zaciekawiły mnie...

Karen Kingsbury ma specyficzny sposób pisania. Lekki, łatwy i przyjemny połączony z nadmiernym moralizowaniem i nieco infantylnym i narzucającym uwielbieniem Boga. Ta seria ("Ocalenie", "Pamięć", "Powrót", "Radość", "Spotkanie") pisana wspólnie z Garym Smalleym, który jest ponoć specjalista od "relatonship" jest całkiem niezła, bo to chyba współautor trzymał jakoś ją w ryzach. Potem gdy kontynuowała losy bohaterów już sama, było tylko gorzej i gorzej.

Pierwsza część sagi o Baxterach. Dobrze się czytało poznając początki historii bohaterów znanych mi z kolejnych powieści, ale jakoś mnie nie wciągnęła. Może dlatego, że jest napisana przez dwójkę autorów a nie tylko przez Karen Kingsbury? Mimo wszystko z pewnością sięgnę po kolejne tomy :)

• Karen Kingsbury
  • 2015