Tajemnicze dzieje Europy

Wydawnictwo: Bellona, Muza
978-83-7495-264-4
historyczna

Europa ma swoje dzieje "oficjalne", opisywane w podręcznikach, monografiach i przyczynkach, ale ma też dzieje "ukryte", budzące wiele emocji, najczęściej pomijane przez naukowców. Jerzy Besala, historyk i publicysta, autor wielu artykułów i książek, stara się wniknąć w niektóre zapomniane przez naukę tajemnice dziejów Starego Kontynentu. Zastanawia się nad fenomenem tworzenia się społeczeństw Europy, powstawaniem i końcem imperiów. Pisze o Europie pijanej i konspiracyjnej, gdzie mafijność i bandytyzm mieszały się w odbiorze społecznym z ideałami ruchów wolnościowych. O Europie religijnej i magicznej, ze świętymi, czarownicami, podejrzeniami i nienawiścią wobec Żydów, masonów, różokrzyżowców. Barwnie napisane, pełne paradoksów eseje, dalekie od podręcznikowej poprawności, są autorską wizją dziejów Europy.

źródło opisu: nota wydawcy

rasilio | 2015-09-21