Attyla. Barbarzyńca, który rzucił wyzwanie Rzymowi

Wydawnictwo: Amber
historyczna

Attyla - imię, które dziś stanowi synonim bezmyślnego barbarzyństwa. Ale czy wiemy, kim był człowiek, który je nosił? Był kapryśny, brutalny, bezlitosny, a jednak potrafił zdobyć wierność milionów. Hunowie uznawali go za półboga, Goci podziwiali, wykształceni ludzie Zachodu byli dumni, że mogą mu służyć. Był wytrawnym politykiem i strategiem. Stworzył potęgę barbarzyńców, przeogromne imperium, które mogło mierzyć się z Rzymem. Przez kluczowe dwa dziesięciolecia początku V wieku dzierżył w swych rękach losy całego ówczesnego świata. Przerosły go ambicje, szaleńcze wizje. Fascynująca książka Johna Mana odsłania wszystkie twarze Attyli, odkrywa w nim prawdziwego człowieka, walczy z mitem. Pozostawia głębokie wrażenie po niezwykłym człowieku i samej lekturze.

źródło opisu: Amber

Adrian Seth | 2016-11-13