Dzieje w Koronie Polskiej

Wydawnictwo: Zakład Narodowy im. Ossolińskich
historyczna

W żadnym rodzaju piśmiennictwa humanizm nie zaznaczył się dobitnej i nie osiągnął wyżyn takiej doskonałości, jak w historiografii. Pierwsze ślady wpływu humanizmu w dziejopisarstwie polskim spotykamy u najwybitniejszego naszego historyka wieków średnich Jana Długosza. Dzieje w Koronie Polskiej pamiętnik historyczno-anegdotyczny z czasów służby dworskiej zawiera wiele anegdot, a przede wszystkim mów-popisów oratorskich.

Vanyaquetta | 2015-10-31
Na półkach: Historya, Przeczytane