Kwiaty na poddaszu

Okładka książki Kwiaty na poddaszu Virginia Cleo Andrews
Okładka książki Kwiaty na poddaszu
Virginia Cleo Andrews Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Rodzina Dollangangerów (tom 1) Ekranizacje: Kwiaty na poddaszu (1987) literatura piękna
Rodzina Dollangangerów (tom 1)
Flowers in the Attic
Świat Książki
2014-03-06
2014-03-06
Bożena Wiercińska
Ekranizacje:
Kwiaty na poddaszu (1987)
Cathy Christopher Corrine Dollanganger strych papierowe kwiaty Foxworth Hall

To najbardziej przerażająca książka, jaką czytałam.

To najbardziej przerażająca książka, jaką czytałam.

240303 audio G5.
Bardzo wciągająca książka, ładny język, forma. Jednak mniej więcej od połowy zaczyna być bardzo niewiarygodna. Bohaterowie zaczynają zachowywać się niewytłumaczalnie - wbrew logice. Wydarzenia są dla mnie nieprawdopodobne, niemożliwe. Stwierdzam to po skończeniu, bo jednak miałem nadzieję, że autorka na koniec wytłumaczy się z tego irracjonalnego, wręcz groteskowego biegu zdarzeń. Usprawiedliwi go. Niestety... Niektóre epizody, dialogi powieści zasługują na 8/10 - naprawdę intersująco napisane. Fabuła jako całość - słabo.

240303 audio G5.

Nie mam słów na skomentowanie tej książki. Sama jestem matką trójki dzieci, trzech łobuzów, których wszędzie jest pełno. W głowie mi się nie mieści, co ludzie potrafią poświęcić dla pieniędzy. Dobrze, że pochodzę z biednej rodziny, nie czuję żadnych pokus do posiadania bogactwa i nie marzę o tym, ale zdaję sobie sprawę, że istnieją gdzieś ludzie opętani takimi myślami i są w stanie sprzedać samego "złego", aby osiągnąć ten cel. Serce się łamie, a włosy z głowy same wypadają. Przeczytałam książkę w kilka godzinek wieczornych, ale nie jest to miła lektura, raczej emocjonalnie odebrałam ją jako thiller; bardzo wciągająca i wymagająca od czytelnika otwartego umysłu. Już zaczęłam kolejną część. Polecam na nudne zimne wieczory i ciemne noce:)

Bez wątpienia - trzymająca w napięciu, zaskakująca, kiedy czyta się ją jako rodzic - przerażająca.

Książka bardzo mnie wciągnęła. Życie tych kwiatów nie było cudowne. Książka pakazuje jak wiele człowiek jest wstanie zrobić dla pieniędzy. Polecam

Czego tu nie ma wykrzyknik

Wzmianki o możliwym powinowactwie pojawiają się już od pierwszych stron tej napisanej ponoć w dwutygodniowym czasie gotycko-mydlanej powieści ociekającej szczodrze campem. Sensacja goni sensację, eksces wyprzedza eksces, by opowiedzieć historię o chciwości, purytanizmie, żądzy posiadania, materializmie i telewizji. Strych kryje w sobie to, co zamknięte w brudnym, amerykańskim umyśle i niewidoczne przed światem, a czego fizycznym ucieleśnieniem są schowane na nim dzieci? Oczywiście w kolorze blond, by mit i perwersja wygrały najwyższą nutę i przywołały terror jasności niczym z powstałej wprawdzie później „Wioski przeklętych” Carpentera.

Wszystko, co powyższe powstało na melodię „Take Me Home, Country Roads”, przecież miejsce akcji – wirgińskie Blue Ridge Mountains – zobowiązuje.

Czego tu nie ma wykrzyknik

Czytałam w podstawówce pamietam ze bardzo mnie wciągnęła :)

Czytałam w podstawówce pamietam ze bardzo mnie wciągnęła :)

Czytałam w podstawówce pamietam ze bardzo mi się podobała :)

Czytałam w podstawówce pamietam ze bardzo mi się podobała :)

Przeczytałam w jeden wieczór. Długo czekałam na to, żeby wreszcie przeczytać książkę, o której dawniej krążyły legendy, a której ekranizację obejrzałam lata temu.
Powiem tak.
Na swój sposób tam się nic nie dzieje. Na inny sposób właśnie wtedy, kiedy wydaje się nudno, dzieje się właśnie najwięcej. Początek nie były zbyt obiecujący, ale już w drugiej połowie książki drżałam z zażenowania i ohydy. Wierzyć mi się nie chce, że takie postacie jak Mama i Babcia istniały naprawdę. Z drugiej jednak strony, czyż ich zachowanie nie było "ludzkie".

Thriller został wykreowany poprawnie - do samego końca drżałam o życie głównych bohaterów, a ciekawostka na sam koniec (o której zapomniałam z filmu) sprawiła, że zadrżałam. Ilość "fuj" jakie wypowiadałam w drugiej połowie książki jest nieproprawna. Bo serio fuj.

Czy przeczytam ciąg dalszy? Raczej nie. Uważam, że najlepsze w tej serii wydarzyło się w tej części. Dalszy ciąg życia nie jest mi do niczego potrzebny.

Polecam! Życzę sobie, żeby powstała ekranizacja serialowa.

Powiem tak.

Historia przy czytaniu której towarzyszą silne emocje. Na pewno sięgnę po drugi tom, bo jestem ciekawa jak toczą się dalsze losy dzieci.