historyczna

Niniejsza ksiązka jest pierwsza próbą przedstawienia całokształtu zagadnień dotyczących rozwoju i użycia broni minowej w wojnie na morzu. Również w literaturze światowej spotkać można tylko nieliczne podobne ujęcia tego zagadnienia.W pracy starano sie objąć w zasadzie wszystkie najbardziej znaczące etapy kształtowania się różnych uwarunkowań wojny minowej . Dokonano analizy wybranych aspektów wydarzeń z okresu rozwoju morskiej broni minowej od czasów najdawniejszych do najnowszych, a także międzynarodowych aktów prawnych, które wywierały wpływ na kształtowanie się zasad prowadzenia wojny minowej .

moana | 2018-01-30
książek: 20736