Obrońcy Europy

Wydawnictwo: WAM
historyczna

Książka przybliża czytelnikowi Europę XVI i XVII w., tj. epokę Reformacji. Poświęcona jest wybitnym przedstawicielom tej epoki: teologom, filozofom, męczennikom za wiarę, świętym, artystom, z uwzględnieniem ich wkładu w obronę wartości chrześcijańskich. Tomasz Morus, Hadrian VI, Franciszek Ksawery, Karol Boromeusz, Stanisław Hozjusz, Teresa z Avili, Jan od Krzyża, Giordano Bruno, Cervantes, Wincenty de Paul, Blaise Pascal i inni ich wszystkich Autor obdarza zaszczytnym tytułem obrońców Europy chrześcijańskiej.

Janek | 2013-08-25
Przeczytana: 01 czerwca 2004