Zamki i obiekty warowne. Od Opola do Żywca

Wydawnictwo: Alma-Press
9788370203313
historyczna

Wędrówka śladem zamków i obiektów warownych Górnego śląska to zaskakująca podróż w różne epoki. Na kartach przewodnika opisano warownie: od wczesnośredniowiecznych grodów i romańskich budowli (Cieszyn), poprzez zaginione zamki, po których pozostały ledwie widoczne ślady i wzmianki historyczne (Wołek, Świerklaniec czy Chrzelice), po wspaniałe zamki książąt śląskich (Głógówek, Żywiec) i nowożytne rezydencje (Moszna). Zwiedzających czeka wspinaczka na strome wzgórze do średniowiecznych zamków w Cieszynie i Toszku. W przewodniku nie brak również opisów najciekawszych miast regionu. Mury obronne Opola, Głubczyc, Prudnika i innych ośrodków miejskich dobitnie świadczą o ich zamożności i dawnym znaczeniu.

kaja_kicia | 2012-01-12
Na półkach: Studia, Przeczytane, Posiadam