Mroczne sekrety II wojny światowej

Wydawnictwo: Bellona
historyczna

Książka stanowiąca cenne uzupełnienie wiedzy na temat II wojny światowej. Powstała w oparciu o liczne dokumenty niemieckie i alianckie, w tym również o ostatnio odtajnione przez brytyjskie służby specjalne materiały. Obala narosłe przez lata mity i legendy. Z ciekawszych przykładów warto wymienić: odnalezienie w 1992 r. dokumentów, z których wynikało, że 52 lata wcześniej Niemcy dokonali nieudanej inwazji na Anglię; podejmowanie decyzji przez Hitlera pod wpływem rad okultystów i astrologów; ucieczka Rudolfa Hessa za wiedzą i zgodą führera; klęska operacji w Dieppe w 1942 r. w wyniku zdrady; utrzymywanie przez Kriegsmarine bazy U-Bootów w Irlandii; wysłanie przez Göringa myśliwców w celu zestrzelenia samolotu, którym podróżował Glenn Miller.

Paweł | 2017-01-04
Przeczytana: 31 grudnia 2016