Niemowa

Okładka książki Niemowa Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt
Okładka książki Niemowa
Michael HjorthHans Rosenfeldt Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Sebastian Bergman (tom 4) Seria: Czarna seria kryminał, sensacja, thriller
Sebastian Bergman (tom 4)
Czarna seria
Den stumma flickan
Czarna Owca
2015-04-22
2015-04-22
Maciej Muszalski
literatura szwedzka

Okładka książki Najwyższa sprawiedliwość Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt
Najwyższa spra... Michael Hjorth, Han...
Okładka książki Oblany test Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt
Oblany test Michael Hjorth, Han...
Okładka książki Niemowa Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt
Niemowa Michael Hjorth, Han...
Okładka książki Grób w górach Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt
Grób w górach Michael Hjorth, Han...

To jest 4 cześć cyklu kryminalnego,
mimo to, można się zorientować o co chodzi.
Ale..... polecam czytanie od pierwszego
tomu " ciemne sekrety" itd... będzie bardziej wciągające. Oprócz kryminału, mamy tu bogate życie policjantow .

To jest 4 cześć cyklu kryminalnego,
mimo to, można się zorientować o co chodzi.
Ale..... polecam czytanie od pierwszego

Świetnie się czyta. Nie mogłem oderwać się od książki. Oby tak dalej.

Świetnie się czyta. Nie mogłem oderwać się od książki. Oby tak dalej.

Jedna wielka tajemnica, trafiamy do małego spokojnego miasteczka w Szwecji. Ktoś wymordował czteroosobową rodzinię, z zimna bezwzględnością. Śledztwo idzie opornie, z początku brak świadków, motywu. Niejasne poszlaki.
A najgorsze w tym wszystkim, że jest mała osoba, która była świadkiem tej drastycznej sceny.
Nie wiadomo na kogo polować, czy morderca będzie szybszy od policji i pierwszy dotrze do świadka.
Każdy jest podejrzany. Bo okazuje się, że w tle były ogromne pieniądze i Każdy w okolicy mógł mieć motyw, bo rodzina i sprzeciw Carlstenow do sprzedania ziemi, blokował szybki i duży zarobek.
Nic nie jest takie jak z poczartku sie wydaje.
Trzyma w napieciu, dodatkowo wiele watkow z życia śledczych.

Nie wiadomo na kogo polować, czy morderca będzie szybszy od...

"Niemowa" autorstwa Michaela Hjortha i Hansa Rosenfeldta to czwarta odsłona cyklu kryminalnego z Sebastianem Bergmanem, który jest policyjnym psychologiem i ekspertem ds. seryjnych zabójstw.

Akcja rozpoczyna się od makabrycznego odkrycia w Torsby, gdzie zostają zamordowani członkowie rodziny Carsltenów-matka, ojciec i dwoje dzieci. Sebastian Bergman przybywa na miejsce wraz z zespołem z Krajowej Policji Kryminalnej, aby prowadzić skomplikowane śledztwo.

Napięcie wzrasta, gdy jedyny podejrzany ginie zastrzelony tą samą bronią, co ofiary. W międzyczasie detektywi dowiadują się, że świadkiem morderstwa rodziny była dziesięcioletnia Nicole, co sprawia, że policja musi znaleźć dziewczynkę, zanim zrobi to morderca.

"Niemowa" jest pełna zwrotów akcji, intrygujących wątków i tajemniczych elementów, które trzymają w napięciu. Wciągająca fabuła i głębia postaci Sebastiana Bergmana dodają tej książce jeszcze większego uroku. To z pewnością gratka dla miłośników kryminałów, którzy szukają emocjonującej lektury.

"Niemowa" to kryminał, który wciąga czytelnika od pierwszych stron i trzyma go w niepewności aż do zaskakującego finału. Michael Hjorth i Hans Rosenfeldt doskonale opanowują sztukę kreowania intrygujących postaci, a główny bohater, Sebastian Bergman, staje się bardziej złożony i fascynujący w każdej kolejnej części cyklu. Jego kompleksowy charakter wraz z wadami i zaletami, wciąga czytelnika w kolejne przypadki, budząc ciekawość i chęć poznawania więcej.

Autorzy ukazują wstrząsające detale zbrodni, ale równocześnie skupiają się na psychologicznych aspektach postaci, co nadaje historii autentyczności i głębi.

Podczas czytania "Niemowy" trudno oderwać się od narracji, ponieważ autorzy nieustannie wprowadzają nowe elementy, prowadząc przez labirynt śledztwa. Sposób, w jaki połączyli morderstwa rodziny Carsltenów z zaginięciem dziesięcioletniej Nicole, zachęca do zgłębiania poszczególnych wątków, układając je w spójną całość.

Język użyty w książce jest prosty i płynny, co sprawia, że czytanie staje się przyjemnością. Dialogi są przemyślane i oddają charaktery bohaterów. Podobnie jak w poprzednich częściach cyklu, "Niemowa" oferuje także intrygujący wątek psychologiczny, który wzbogaca całą fabułę.

Podsumowując, "Niemowa" to znakomity kryminał, który trzyma w napięciu do samego końca. Michael Hjorth i Hans Rosenfeldt kontynuują przedstawianie kryminalnych zagadek, a postać Sebastiana Bergmana pozostaje jedną z najbardziej fascynujących i skomplikowanych w literaturze kryminalnej. Gorąco polecam tę książkę każdemu, kto poszukuje wciągającej i inteligentnie skonstruowanej powieści kryminalnej.

Bez żadnych wątpliwości, bardzo dobry kryminał, więcej: wreszcie główny bohater przestaje być taki niezrozumiale wkurzający, zaczyna zdobywać sympatię czytelników, którzy do tej pory nie wiedzieli, o co chodzi Sebastianowi, czy mu kibicować czy złorzeczyć. W dalszym ciągu rozwijane są poboczne wątki z prywatnego życia bohaterów, zespołu szwedzkiej policji kryminalnej. Akcja wciąga i naprawdę nie sądzę, by znalazł się śmiałek, który nie pobiegnie szukać następnej części cyklu.

Po tym jak skończył się "Grób w górach", nie sposób było nie sięgnąć niezwłocznie po kolejny tom. To było dobre posunięcie, bo jest to pasjonujący kryminał.

Chyba nigdy wcześniej w swoim życiu żadna postać nie irytowała mnie tak mocno jak Sebastian Bergman. No za nic w świecie nie jestem w stanie zrozumieć jego toku myślenia i postępowania. Szczęściem jednak jest fakt, że pozostali bohaterowie są dużo bardziej ciekawi, zagadki kryminalne intrygujące, a wątki poboczne wciągające. Mimo głównego bohatera na pewno sięgnę po kolejne tomy!

Dobry kryminał. Ciekawe rozwinięcie kolejnych wątków. Ciekawi mnie, jak dalej potoczą się losy glownych bohaterow. Na pewno sięgnę po kolejny tom cyklu.

Czytałam ją dawno temu, ale do dziś pamiętam, a to dużo mówi o dobrym thrillerze.

Dla mnie to niezmiennie przyjemność lepiej poznawać członków Policji Kryminalnej...śledztwo też wciągające. Polecam!

• 2015
  • Kryminał