Siedem cudów świata

Cykl: Co i Jak (tom 10)
Wydawnictwo: Atlas
historyczna

Na liście siedmiu cudów świata starożytnego znajdują się szczytowe osiągnięcia antycznej techniki i sztuki. Dziś możemy zobaczyć tylko jeden z nich piramidę Cheopsa, jeden z najbardziej fascynujących wytworów świata antycznego.

Ach, wspomnienia... Pamiętam, że była to zdecydowanie moja ulubiona książka-nagroda na koniec klasy. :)
Bardzo dobre, pobudzające wyobraźnię ilustracje i odpowiednia do tematu objętość (książkom z tej serii zdarza się czasem brać "na barki" zagadnienia zbyt rozległe jak na założoną grubość jednego tomu) sprawiają, że mogę polecić ten tytuł wszystkim, którzy chcą się sporo dowiedzieć o antycznych 7 cudach świata bez sięgania po "poważne i grube" opracowania historyczne. A na prezent dla ciekawej świata pociechy - świetna! Niestety, obecnie trudno ją dostać.

Morte | 2016-11-05
Paulina15 | 2016-05-11