Sławy z krypty: Kleopatra

Tłumaczenie: Leon Ulrich
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Sławy z krypty". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Egmont Polska
Dead Famous: Cleopatra and her Asp
83-237-0122-9
Kleopatra, starożytność, Egipt
historyczna

Kleopatra nie żyje już od dawna, lecz wciąż nas czymś zaskakuje. Teraz zajrzycie do jej sekretnego pamiętnika i dowiecie się, co mieszkańcy Rzymu wypisywali na jej temat na murach. Poznacie też mroczne tajemnice Egiptu.

Basia | 2012-08-13
Przeczytana: 09 lipca 2012

Słysząc imię: Kleopatra - co jako pierwsze nasuwa się nam na myśl? Mi pojawia się przed oczami obraz niezbyt urodziwej czarnowłosej kobiety, mocno umalowanej, w charakterystycznym stroju egipskiej królowej. Ta przebiegła, odważna i wpływowa władczyni została symbolem starożytnego Egiptu. Kim była ta niezwykła kobieta, o której mówi się, że nawet kształtem nosa zmieniła świat?

Nie jest to typowa biografia, z jakimi zwykle mamy do czynienia. To książka przeznaczona dla dzieci i młodzieży, które chcą poznać życie tej niesamowitej królowej Egiptu. Strona po stronie, dostajemy również wgląd na to, jak wyglądała codzienność w starożytnym kraju nad Nilem. Na początku poznajemy przodków Kleopatry i jej rodzinę. Wiedzieliście, że najczęstszymi imionami w tamtych czasach były... Ptolemeusz i Kleopatra? I że bardzo często bracia lub siostry mieli tak samo na imię? Wyobraźcie sobie teraz, że matka woła jednego ze swoich synów: "Ptolemeuszu!", a przybiegają wszyscy. Nieźle to musiało wyglądać...

backtoneverland | 2014-03-10
Na półkach: Egipt, Przeczytane, Ulubione

Uwielbiałam tą książkę i nadal uwielbiam! W zabawny i ciekawy sposób wprowadziła mnie do świata starożytnego Egiptu ukazując biografię kobiety, która mnie fascynowała mimo iż jako mała dziewczynka niewiele o niej wiedziałam. Bardzo fajna i wciąż mam do niej sentyment.

dreamlikegirl | 2014-05-11

Osobiście uważam , że to świetna , humorystyczna książka. Bardzo mi się podobała.

corpse_bride | 2016-07-11
Gosia | 2016-04-19