Mitologia Greków i Rzymian.

Wydawnictwo: Greg
historyczna

Wydanie z opracowaniem

Thomas886 | 2015-05-28
Przeczytana: 25 maja 2015

Mitologia Grecka i Rzymska bardzo mi się podobała, chociaż osobiście bardziej Grecka.
Opisy bogów, herosów oraz ich wyczynów ułożone w przystępny i czytelny sposób dla każdego.

kukartka | 2014-08-16

Zabrałam tą książkę na wakacje i bardzo dobrze zrobiłam! Nie mogłam się od niej oderwać, gdyż bardzo interesuje mnie mitologia, zwłaszcza greków, a w tej książce akurat było o niej najwięcej. O mitologii rzymian było tylko około 20 stron. Znajdziecie tam mit o Odyseuszu, prace Herkulesa, wojnę trojańską i inne krótkie opowiastki o nimfach, muzach i przeróżnych bogach. Często lała się krew i było dużo mowy o karach które ponosili śmiertelnicy sprzeciwiający się bogom. Naprawdę można tam znaleźć wiele kontrowersji. Zabawia lepiej niż powieści fantasy! Nie przejmujcie się napisem LEKTURA na okładce. Przez długi czas używałam różnych przenośni związanych z mitologią i czułam się mądrzejsza :) Jest to jedna z moich najulubieńszych książek, bardzo polecam!

Bartosz | 2018-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2018

Mitologia jest przykładem, że historia nie musi być nudna.
Nikt nie ma pewności w stu procentach jak powstał świat.
Wiedza spisana z czasów starożytności to takie uzupełnienie wiedzy.

Mity są też inspirujące. Choćby wyczyny Heraklesa, czy beznadziejna miłość Pigmaliona do posągu, który za sprawą Afrodyty przemienił się w kobietę jego marzeń. Fantastyczne akcje, które z pewnością zaciekawią nie jedną osobę, która sięgnie po tę książkę.

Nie wiele jest o rzymskiej mitologii, głównie Grecka, ale mimo to, przeczytać warto :)

VilyaQ | 2013-12-30

Wersja mitologii pełna ciekawych szczegółów i podana w bardzo przyjemnej formie. Polecam wszystkim fanom mitów greckich i rzymskich.

Dark-Side | 2010-08-16

O wiele lepsze od mitologii Parandowskiego, której w ogóle nie zrozumiałam, i opisane łatwym, prostym i przystępnym językiem.

kryptonite | 2011-06-15
Przeczytana: 2008 rok

Jestem wielką fanką mitów greckich. Tę książkę polubiłam głównie za śmieszne rysunki oraz zwięzły opis mitów - opracowania nawet nie tknęłam.

Marta Mizgała | 2017-08-11

Jedna z najlepszych wersji mitologii, zarówno dla młodych, jak i starszych osób, czytelna i niesamowicie interesująca.

| 2011-09-04
Przeczytana: 15 czerwca 2009

Ciekawa, na temat bez zbędnych opisów ;) Jest to jedna z moich ulubionych książek o mitologii.

wilk | 2018-03-31
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane