George Sand. Kobieta nieposkromionych namiętności

Okładka książki George Sand. Kobieta nieposkromionych namiętności Stanisław Antoni Wotowski
Okładka książki George Sand. Kobieta nieposkromionych namiętności
Stanisław Antoni Wotowski Wydawnictwo: Wydawnictwo CM biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo CM
2014-06-20
1928-01-01

Z pewnością ta powiastka nie wyczerpuje tematu wielkiej miłości Chopina do George Sand. Ale też nie jest to biografia, a powieść historyczna. Napisana przystępnie, językiem przedwojennym, co stanowi dodatkowy smaczek. (choć pamiętać należy, że przedwojenny język to nie "stylizacja" a przynależny Wotowskiemu sposób pisania, niejako z urodzenia :).
główną postacią jest George Sand. Chopin występuje tu jako "dodatek" i to na samym końcu. George Sand, od której romansów i nieposkromionych żądz, książka aż kipi.
To erotyczna biografia największej Chopinowej miłości, choć erotyki tu właściwie nie ma, Chopina prawie też. Ale jest bardzo dużo femme-fatale, George Sand. Kobiety o dość topornym wdzięku, urodzie typu "rzecz gustu", ale za to o wielkiej osobowości i, w mojej ocenie, dążącej "po trupach" do celu. Który to cel przestawał być interesujący zaraz po jego zdobyciu.

główną postacią jest George...

Krótka książka na temat życia George Sand, kochanki Chopina. Podobnie jak inne powieści Wotowskiego, czyta się szybko, akcja historyczno-sensacyjna.

Życie oraz miłości i miłostki George Sand opisane w pigułce. Książka ciekawa i szybka do przeczytania (polecam jako lekturę w autobusie czy pociągu),aczkolwiek język i zmanieryzowanie autora (książka z 1928 w końcu) czasem męczy i drażni, zwłaszcza ilość wykrzyknień, nieskrywanych osobistych opinii i pobożnych życzeń.

• Romans, erotyka
  • Biograficzne