Ścieżki Młodości #1

Tłumaczenie: Karolina Balcer
Cykl: Ścieżki Młodości (tom 1)
Wydawnictwo: Waneko
Ao Haru Ride
komiksy
aquaori

Futaba, urocza nastolatka, nie potrafi zapomnieć o nieśmiałym pierwszym uczuciu, które połączyło ją z Tanaką, kolegą z czasów gimnazjalnych. Ten okres pełen był dla niej także przykrych doznań: doświadczyła odrzucenia przez zazdrosne koleżanki z klasy. Wraz z początkiem nauki w liceum Yoshioka postanawia pokazać światu nową twarz. Jednak ceną przemiany jest wyrzeczenie się własnego...

Ten okres pełen był dla niej także przykrych doznań: doświadczyła odrzucenia przez zazdrosne koleżanki z klasy. Wraz z początkiem nauki w liceum Yoshioka postanawia pokazać światu nową twarz. Jednak ceną przemiany jest wyrzeczenie się własnego "ja"...

Pewnego dnia dziewczyna spotyka chłopaka bardzo przypominającego Tanakę, tyle że on...

źródło opisu: Waneko, 2014

źródło okładki: http://waneko.pl/

Sara23 | 2018-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2018

Swoją przygodę z tą serią rozpoczęłam od obejrzenia anime pod tytułem Ao haru ride! Później oczywiście musiałam zabrać się za mange, bo po takim zakończeniu serialu nie mogłam tak tego zostawić! Powiem szczerze, że nigdy nie czytałam mang, ani nie oglądałam anime, to był mój pierwszy raz i jak najbardziej trafiony, przepadłam kompletnie!

PS Kou jest niesamowity!

Pozdrawiam,
Sara23 💙

Jade | 2018-03-30
Przeczytana: 30 marca 2018

Historia zapowiada się na dość przeciętny szkolny romans, zaś Mabuchi, jeden z głównych bohaterów jest niesamowicie irytujący. Nie wiem czy sięgnę po dalsze tomy.

kruczek | 2018-02-21

Moje wrażenia:

Oho ho!

Nowa manga = nowe niezapomniane emocje!

A przepis na mangę „Ścieżki młodości” jest moim zdaniem, naprawdę wyśmienity:

Szczypta prawdziwej przyjaźni,

Garść miłych wspomnień,

Nutka młodzieńczej miłości,

Oraz kropla gorzkiej samotności…

Wszystko to, dobrze mieszamy i pieczemy w sercu w odpowiedniej temperaturze emocji. Następnie konsumuje, z szerokim uśmiechem na twarzy 🙂

A jeśli chodzi o sprawy sercowe, które dotyczą bohaterów tej mangi, to w obecnym stanie mogę je podzielić na dwie relacje miłosne oraz jedną mega przyjazną 🙂

Relacje miłosne:

➡ Futaba i Kou

Połączyło ich jedno, młodzieńcze wspomnienie. Ona i on, wiosenny deszcz oraz obietnica, która pachnie pierwszą miłością. Rozdzielił ich jednak przekorny los. Okrutny, bezwzględny i wypełniony gorzką łzą smutku.

Kiedy ponownie się spotykają, Futaba nie może uwierzyć w swoje wielkie szczęście. Kolejny raz, będzie miała możliwość nie tylko dotknąć jego włosów, powąchać jego wody...

CzarnaRosa | 2018-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2018

Ja, jako nowicjuszka w świecie mangi (czytałam ją po raz pierwszy), na początku miałam spore problemy w związku z czytaniem. Naturalnie; wiedziałam, iż mangę czyta się 'od tyłu', ale nie potrafiłam wykminić zasady odnośnie dymków. Po dziesiątej stronie wszystko stało się jednak jasne.
Ze "Ścieżką Młodości" rozprawiłam się naprawdę szybko - nie minęło półtorej godziny, a już ją skończyłam! Manga jest jak komiks - nie wystarczy tylko przeczytać, jednak należy również delektować się oprawą graficzną, która, trzeba przyznać, jest świetna!
Sama fabuła doskonale do mnie dotarła. Historia Fatuby jest mi bowiem niezmiernie bliska, z taką różnicą, iż ja jestem Fatubą z czasów gimnazjum.
Przy lekturze śmiałam się nieraz - tekst był przepełniony, według mnie, dobrymi żarcikami. Najlepszy był moment, gdy Yoshioka przez moment podejrzewała Tanakę o bycie gejem... - nie zdradzam szczegółów, nie chcę spoilerować!
Polecam! :)

Wkp | 2018-01-24
Przeczytana: 23 stycznia 2018

NIGDY NIE WRÓCIMY DO TEGO, CO BYŁO

Po kilku znakomitych seriach z gatunku szkolne życie, na fali emocji i ochoty na ciąg dalszy podobnych wrażeń, sięgnąłem po kolejną z nich. „Ścieżki młodości”, bo o nich mowa, przyciągnęły mnie z miejsca opisem fabuły. Opisem tak znajomym z wielu innych tytułów, a zarazem obiecującym dokładnie to, czego chciałem. I po raz kolejny się nie zawiodłem, choć seria Io Sakisaka już nawet na pierwszy rzut oka wydaje się sklejona z niezliczonej ilości fragmentów podobnych dzieł innych twórców.

Całość recenzji na moim blogu: http://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/01/sciezki-modosci-1-io-sakisaka.html

Inu | 2016-11-11
Przeczytana: 23 maja 2016

Yoshioka Futaba nie może zapomnieć o swoim pierwszym zauroczeniu, które połączyło ją z Kou Mabuchi (Tanaką), z czasów gimnazjalnych. Dla dziewczyny ten okres szkolny był naprawdę trudy, została odrzucona przez zazdrosne koleżanki, więc kiedy zaczyna się liceum Yoshioka postanawia pokazać swoją nową twarz. Jednak przez tę przemianę zatraca swoje prawdziwe „ja". W szkole spotyka chłopaka, który jest łudząco podobny do Kou.
Może na pierwszy rzut oka historia zawarta w tej mandze nie wydaje się ciekawa, ale uwierzcie z każdą kartką, chciałam więcej. Bardzo podoba mi się kreska autorki, ilustrację są naprawdę ładne. Bardzo także podobają mi się kreację bohaterów, a w szczególności Kou, który nie wiem czemu, ale kojarzy mi się z Willem Herondalem. Kiedy przyjdzie osiem kolejnych tomów i je przeczytam, ma zamiar zabrać się za anime. A potem zacznę kolejną mangę na swojej liście.
Nie jest to moja pierwsza manga, ale mam nadzieję, że będzie pierwszą, którą dokończę. Chciałabym wrócić do...

| 2016-08-11
Przeczytana: 05 lipca 2016

"Gdy dowiadujemy się czegoś, o czym wcześniej nie słyszeliśmy możemy wykorzystać to jako wskazówkę w budowaniu własnej siły."

Moja przygoda z ta opowieścią zaczęła się razem z wyjściem anime. Od razu pokochałam bohaterów, prześliczną i dopracowaną kreskę oraz śliczny opening :)
Ale jak to zwykle z anime bywa, akcja została zatrzymana w mniej więcej połowie i zostawiła za sobą niedosyt.

To dlatego tak ucieszyłam się, gdy zobaczyłam, że manga będzie wydana w języku polskim (tutaj ukłony w stronę wydawnictwa Waneko) :)

Troszkę się obawiałam, że kreska nie będzie tak zachwycająca jak w anime, ale na szczęście moje obawy okazały się zupełnie niepotrzebne. Pani Sakisaka odwaliła kawał dobrej roboty :)

Pozostało mi już tylko czekać na ciąg dalszy :)

Emcia | 2016-07-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Mangi, 2k16
Przeczytana: 28 lipca 2016

Bardzo ciekawa fabuła i ładna kreska. Historia opowiada o gimnazjalistce, która zakochała się w chłopaku, który miał problemy rodzinne. Wszystko się miesza i jak chłopaka nie ma to doprowadza wiele razy dziewczynę do łez.
Ogółem Polecam :)

Aleksandra | 2016-06-18

Pierwsza manga którą przeczytałam i jestem zafascynowana :)

oliiiwww | 2016-02-19
Na półkach: Przeczytane, Manga
Przeczytana: 18 lutego 2016

Przyjemne romansidło. Na pewno sięgnę po drugi tom