Mary Poppins w parku

Tłumaczenie: Irena Tuwim
Cykl: Mary Poppins (tom 4)
Wydawnictwo: Jaguar
Mary Poppins in the Park
Mary Shepard, Irena Tuwim

"Przygody opisane w tej książce należy zaliczyć do przygód, jakie działy się w czasie trzech bytności Mary Poppins w domu państwa Banks. Należy to koniecznie podać do wiadomości każdego, kto by sądził, że miały one miejsce podczas czwartego powrotu Mary na ulicę Czereśniową. Mary nie może przecież przychodzić bez końca. Poza tym nie trzeba zapominać, że trzy jest szczęśliwą liczbą. Ci którzy znają się już z Mary Poppins, zapoznali się z wielu innymi postaciami, które w tej książce występują. A ci, którzy ich nie znają, a chcą zapoznać się z nimi bliżej - znajdą je w poprzednich tomach." Autorka

Ilustracje Mary Shepard.

źródło opisu: http://wydawnictwo-jaguar.pl/book.php?sr=marypoppi...(?)

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl/book.php?sr=marypoppi...»

Aisling | 2018-04-18
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 18 kwietnia 2018

Kim jest Mary Poppins? W dużej mierze wydaje się nie identyfikować ze swoim ziemskim ciałem. Poza próżnością - może z tego powodu pojawia się na Ziemi. Chociaż może niekoniecznie taka jest, tylko to pasuje do tego by być skuteczną w swoich działaniach. 'Pozory' mogą mylić, lecz nie muszą. W każdym razie moim zdaniem ona jest silną osobą, bo potrafi zawsze przeforsować swoje zdanie nie będąc kimś "ważnym". Posiada autorytet u każdego mimo, iż sama nigdy nie aspiruje do posiadania stanowiska. Ona jest naprawdę godna podziwu! Podziwiam tych, którym nie zależy na robieniu kariery, lecz mimo wszystko potrafią budzić szacunek.
Co prawda jej postawa budzi we mnie mieszane uczucia, ale nie powinno się podlizywać, być wielce miłym jeśli chce się ich czegoś nauczyć. Człowiek nie żyje tutaj by być wiecznie zadowolonym. A to nie tak, że Mary jest dla wszystkich (i zawsze) szorstka.
"Mary Poppins w parku" to nie kolejny tom jej przygód, lecz taki jakby suplement.

Mary Poppins pozostanie w moim sercu na zawsze. Czytalam ksiazki o niej z zapartym tchem i rumiencami na policzkach i kiedys bede czytywac ja moim dzieciom do poduszki :)

jkesil | 2018-03-26
Przeczytana: 26 marca 2018

Dopłynęliśmy do końca czterech tomów i to by było chyba na tyle. Poppins trochę się przykurzyła, ale co z tego. Czytanie jej to jak czytanie przydługiego staroświeckiego listu od swojej babci. Ładnego listu. Do widzenia Mary.

miś | 2017-02-24

Każda z książek z tej serii jest bardzo dobra.
Przygody, które czytelnik może, dzięki autorce, przeżyć na zawsze pozostaną w jego pamięci.
7/10

Lukrecja | 2015-12-28

Zdecydowanie jest to książka, którą powinien przeczytać każdy nauczyciel.

Melba | 2014-12-13

Przygody mieszkańców z Ulicy Czereśniowej 18 należy przeczytać najwcześniej jak można. Smakują wtedy jak pyszne lody z sosem karmelowym i magiczną posypką. Polecam jako pozycję obowiązkową w kanonie lektur z dzieciństwa. Przeczytajcie ją swoim dzieciom, może udzieli się Wam odrobina magii, którą znajdziecie na twarzach progenitury :)

kropeczkawiki | 2013-07-30

Książka to arcydzieło:)polecam wszystkim:)Niech wszyscy,którzy to czytaja...zasięgną po tak wybitną książkę:)

Mary14 | 2013-01-02
Przeczytana: 12 listopada 2012

Opowieści o przygodach dzieci z opiekunką w parku.

Melba | 2014-12-13

nanka | 2011-11-06

dobra ksiazka ale dla mniejszych dzieci, troche nudna