Okładka książki Webwriting. Profesjonalne tworzenie tekstów dla Internetu. Wydanie II zaktualizowane i poszerzone Joanna Wrycza-Bekier
Joanna Wrycza-Bekier Wydawnictwo: Helion biznes, finanse
biznes, finanse
Helion
2013-10-11
2010-01-01
webwriteing biznes finanse

Książka jest bardzo dobra, autorka opisuje ważne z punktu widzenia writera zagadnienia - prowadzi krok po kroku jak stworzyć bardzo dobry tekst.

Dziś sztuczna inteligencja i chaty wszelkiego rodzaju zrobiły nam prezent - niebawem internet zaleje masa śmieciowych, nie autentycznych treści, czytelnicy będą szukali czegoś co jest prawdziwe autentyczne i ludzkie, a Pani Joanna pisze jak to zrobić.

Jest to jednak proces, który zabiera dużo czasu. I do niedawna, gdy internet zmieniał się co chwilę tworzenie tekstu przez pół dnia mogło wydać się... zbyt długie, bo ktoś kto napisał coś szybciej przyciągnął uwagę czytelników....

Miałem kiedyś zawodową przygodę i pisałem na potrzeby Internetu. Tak to się dawniej mówiło, a słowo WEBWRITING jeszcze nie istniało. Blogi powstawały jak grzyby po deszczu, ale nie każdy autor rozumiał, na czym to polega. Dziś już jest inaczej. Pochyliłem się nad książką „Webwriting Profesjonalne tworzenie tekstów dla Internetu”, która już kiedyś wpadła mi w oko. Trzecie wydanie tego profesjonalnego poradnika w niezwykle precyzyjny, przemyślany i ciekawy sposób pokazuje, jak działa literatura internatowa. Dzięki tej książce dowiemy się jak zaplanować, napisać i zoptymalizować idealny tekst poradnikowy, który zostanie dostrzeżony zarówno przez odbiorców jak i wyszukiwarkę. Zwłaszcza ta druga, wyszukiwarka internetowa ma duży wpływ na to czy nasza praca będzie widoczna, czy przepadnie. Ponadto autorka daje wskazówki, jak tworzyć tekst by zabrzmiał przyjaźnie i autentycznie, zadbać o grafiki i wizualizację oraz jak docierać do odpowiedniej grupy tematycznej. Pozycja obowiązkowa dla każdego, kto jest internetowym twórcą.

Tytuł mógłby sugerować, że książka będzie czymś w rodzaju kompendium z dziedziny webwritingu, natomiast jest to krótkie opracowanie podstawowych zagadnień z ćwiczeniami. Praca porusza w zarysie m.in. kwestię dziennikarstwa internetowego, tekstów reklamowych w internecie, pisania e-maili, googlewritingu czy PR-u w sieci.

Pozycja ta może okazać się pomocna dla osób, które chciałyby wprowadzić się w tematykę. Z kolei dla osób lepiej obeznanych z tematem będą to często oczywistości. Plusem pracy są spisy dodatkowej literatury na końcu każdego rozdziału, choć zapewne można by było dopisać znacznie więcej. Dodatkową zaletą jest przystępny język, książkę czyta się szybko.

Pozycja ta może okazać się pomocna dla osób, które...

Większość rzeczy bardzo oczywista, podstawowa wiedza na temat web writingu

Większość rzeczy bardzo oczywista, podstawowa wiedza na temat web writingu

Rzeczowo i konkretnie. Jeżeli nawet nie wiesz co to jest Twitter, to gwarantuję, że nie tylko się dowiesz, ale również zrozumiesz.

Średnio wciągająca książka. Skończyłam, ale w zasadzie nie dowiedziałam się niczego odkrywczego.

Ciekawa książka choć krótka, opisuje wiele różnych sposobów pisania do Internetu takich jak informacje prasowe, wpisy na Twitterze czy perswazyjne emaile. Zawiera ćwiczenia oraz porady praktyczne jak pisać tekstu dla Internetu.

Sporo przydatnych informacji. Jak ktoś interesuje się tematem warto przeczytać. Jest też sporo różnych ćwiczeń do wykonania. Szybko się czyta.

Bardzo dobry poradnik, pozwalający poznać podstawy pisania tekstów internetowych. Język zwięzły i dynamiczny, sporo ćwiczeń. Polecam.

Czytam właśnie 3 wydanie tej książki i uważam, że to bardzo dobry podręcznik dla osób które chcą tworzyć w sieci. Idealna dla blogerów, ale też dla osób działających w SM. Napisana bardzo zwięźle, łatwa w odbiorze. Polecam serdecznie :)

• Marketing
  • Poradniki