Magia słów. Jak pisać teksty które porwą tłumy

Okładka książki Magia słów. Jak pisać teksty które porwą tłumy
Joanna Wrycza-Bekier Wydawnictwo: Onepress poradniki
poradniki
Onepress
2014-06-09
2014-06-09
jak pisać pisanie słowa

więcej Więcej

Mam w swojej biblioteczce 23 książki o pisaniu. "Magię słów" zaliczam do tych najlepszych.

Ps. W bibliografii jest drobny błąd w nazwisku: zamiast Shrunk powinno być: Strunk.

Mam wieelki szacunek do autorki, która napisała poradnik w tak poetycki sposób. To świadczy o tym, że wie o czym pisze. Dziękuję za tę książkę <3

Dla mnie - copywriterki - to pozycja obowiązkowa. Nie zawiodłam się :)

Książka, która nie napisze za ciebie, a pokaże jak pisać i na co zwracać uwagę. Warto po nią sięgnąć i poszukać wskazówek

Wiele przydatnych informacji i przykładów jak mają się do tekstu.
Właśnie takiej formy "nauki" oczekiwałem po książce tego rodzaju.
Rozwijająca lektura.

Nie zawsze czyta się dla fabuły i zabawnych bohaterów, ale dla wiedzy i chęci poszerzenia swoich horyzontów.

"Magia słów" autorstwa Joanny Wrycza-Bekier porusza tematykę pisania, a dokładniej - jak tworzyć teksty, które porwą tłumy. Między tłumaczeniem, na czym pisarz powinien się skupić oraz jak coś ulepszyć, autorka przeplata ciekawe lekcje odwołujące się do sławnych...

Dla osób które zawodowo zajmują się tworzeniem tekstów, choćby nawet miało to być tylko pisanie maili lub bloga, pozycja obowiązkowa. Wiele wartościowych ciekawych informacji poparte praktycznymi przykładami. Pozytywne zaskoczenie.

Na półkach: , , , ,

Książka wypełniona cytatami do przykładowych książek innych autorów. Jest tu też trochę gramatycznych sugestii odnośnie pisania. Końcowe rozdziały (trzy, cztery) najbardziej do mnie przemówiły. Mowa w nich by tworzyć swój styl lub przekaz w książkach. Można wzorować się na innych, ale by nie powielać schematów i zostać docenionym za oryginalność warto tworzyć swoją własną...

Mam mieszane uczucia co do tej pozycji. Jeśli chodzi o pozytywy to znajdziemy w niej sporo wskazówek jak pisać lepsze teksty, na co zwracać uwagę, jak zaciekawić naszego czytelnika. Jest sporo cytatów i nawiązań do popkultury. Najbardziej podobały mi się 4 rozdziały – lekcje – gdzie na przykładzie konkretnych autorów i ich dzieł autorka omawia poszczególne zagadnienia....

Na półkach: , , , ,

Najwieksza wada tej ksiazki jest to, ze sie konczy, a ja wciaz chcialabym cztytac rady autorki, bo tak podanych informacji mozna by ze swieca szukac.
Joanna Wrycza-Bekier - tworzy bloga z mysla o poczatkujacych pisarzach, pisze poradniki jak redagowac teksty i od lat doglebnie analizuje jezyk polski - wszystko to sprawia, ze ma olbrzymia wiedze w tematach, ktore porusza....

• Chcę w prezencie
  • 2021
  • Poradniki
  • Pisanie
  • 2018

Joanna Wrycza-Bekier Magia słów. Jak pisać teksty które porwą tłumy Zobacz więcej