Fast text. Jak pisać krótkie teksty, które błyskawicznie przyciągną uwagę

Okładka książki Fast text. Jak pisać krótkie teksty, które błyskawicznie przyciągną uwagę
Joanna Wrycza-Bekier Wydawnictwo: Onepress poradniki
poradniki
Onepress
2016-02-01
2016-02-01
Social Media Public Relations Marketing

więcej Więcej

Chyba zostałam zaprogramowana na pisanie dłuższych treści. Taka rzecz się dzieje, gdy dotykam palcami klawiatury czy długopisu. Lubię się zagłębić, analizować, spojrzeć z różnych stron i ująć to słowami.

📝
Dlatego dla odmiany, sięgnęłam po #fasttext, aby poznać tajniki krótszego i bardziej zwięzłego pisania. I już samą książkę charakteryzuje taki styl. Z jednej strony to...

Rzeczowa, wieloaspektowa, wprowadzająca w zaczarowany świat pisania tekstów i odkrywająca jego tajniki. Przemawia do humanistów, gdyż napisana jest językiem obrazowym, nie matematyczno-marketingowym.

Good book, buy it! ;D

Wszystkie teksty tej autorki czytam z zaciekawieniem. Duża kultura słowa, przystępnie sprzedana wiedza, mnóstwo przykładów z rozmaitych obszarów życia od literatury pięknej, piosenki przez blogi po reklamę. Zdecydowanie warto.

Kilka rzeczy poprzedzających horyzont. Wiele też nieprzydatnych pod kątem pod jakim czytałem te książkę.

W połowie to kopia Magii Słów - bardzo szybko i skrótowo pisana. I tak jak Magię Słów uważam, za jedną z najlepszych książek w tym temacie, tak tą pozycją byłem rozczarowany.

W świecie zdominowanym przez krótkie formy przekazu, jednozdaniowe treści, memy, hasła i obrazki, niezwykle trudno jest zyskać uwagę czytelnika, a jeszcze trudniej zdobyć jego zaangażowanie na przyszłość. Zmaga się z tym każdy kto codziennie zasiada przed klawiaturą i walczy z niemocą pisarską, nieraz godzinami ślęcząc nad pierwszym zdaniem, które ostatecznie i tak nigdy...

Obowiązkowa pozycja dla marketingowców, copywriterów oraz tych, którzy zarabiają pisząc. Książka moim zdaniem trochę zbyt techniczna i brakuje w niej więcej przykładów. Czyta się szybko i bezproblemowo. Serdecznie polecam ponieważ na naszym rynku jest niewiele książek, które uczą, jak pisać lepsze teksty.

Świetna! Bardzo zwarta pozycja ze wskazówkami, które naprawdę trafiają w punkt. Gdybym wcześniej wiedziała, że taka książka istnieje to nauczyłabym się pisać szybciej, sprawniej, a przede wszystkim SKUTECZNIEJ.

Bardzo polecam.

Autorka, jak przystało na swoją specjalizację, napisała książkę którą czyta w kilka chwil. Bardzo przyjemnych i owocnych w wiedzę. Dużo ciekawych przykładów, teoria pomieszana z ćwiczeniami. Nie liczmy na to, że będziemy geniuszami pisania po jednorazowej lekturze, ale na pewno znajdziemy tu ciekawe wskazówki i propozycje, które urozmaicą nasze teksty. Polecam!

• Chcę w prezencie
  • 2018
  • E-booki
  • Audiobook
  • Przeczytane 2016

Dodaj cytat z książki Fast text. Jak pisać krótkie teksty, które błyskawicznie przyciągną uwagę