Fast text. Jak pisać krótkie teksty, które błyskawicznie przyciągną uwagę

Joanna Wrycza-Bekier Wydawnictwo: Onepress poradniki
Onepress
Social Media Public Relations Marketing
poradniki
Social Media Public Relations Marketing

Wszystkie teksty tej autorki czytam z zaciekawieniem. Duża kultura słowa, przystępnie sprzedana wiedza, mnóstwo przykładów z rozmaitych obszarów życia od literatury pięknej, piosenki przez blogi po reklamę. Zdecydowanie warto.

Kilka rzeczy poprzedzających horyzont. Wiele też nieprzydatnych pod kątem pod jakim czytałem te książkę.

W połowie to kopia Magii Słów - bardzo szybko i skrótowo pisana. I tak jak Magię Słów uważam, za jedną z najlepszych książek w tym temacie, tak tą pozycją byłem rozczarowany.

W świecie zdominowanym przez krótkie formy przekazu, jednozdaniowe treści, memy, hasła i obrazki, niezwykle trudno jest zyskać uwagę czytelnika, a jeszcze trudniej zdobyć jego zaangażowanie na przyszłość. Zmaga się z tym każdy kto codziennie zasiada przed klawiaturą i walczy z niemocą pisarską, nieraz godzinami ślęcząc nad pierwszym zdaniem, które ostatecznie i tak nigdy...

Obowiązkowa pozycja dla marketingowców, copywriterów oraz tych, którzy zarabiają pisząc. Książka moim zdaniem trochę zbyt techniczna i brakuje w niej więcej przykładów. Czyta się szybko i bezproblemowo. Serdecznie polecam ponieważ na naszym rynku jest niewiele książek, które uczą, jak pisać lepsze teksty.

Świetna! Bardzo zwarta pozycja ze wskazówkami, które naprawdę trafiają w punkt. Gdybym wcześniej wiedziała, że taka książka istnieje to nauczyłabym się pisać szybciej, sprawniej, a przede wszystkim SKUTECZNIEJ.

Bardzo polecam.

Autorka, jak przystało na swoją specjalizację, napisała książkę którą czyta w kilka chwil. Bardzo przyjemnych i owocnych w wiedzę. Dużo ciekawych przykładów, teoria pomieszana z ćwiczeniami. Nie liczmy na to, że będziemy geniuszami pisania po jednorazowej lekturze, ale na pewno znajdziemy tu ciekawe wskazówki i propozycje, które urozmaicą nasze teksty. Polecam!

„W czasach, gdy oko czytelnika pędzi po ekranie, trzeba zawalczyć choćby o te kilka sekund uwagi. Nawet jeśli napisałeś świetny tekst, musisz udowodnić, że warto go czytać. Twoim orężem w tej nierównej walce jest tytuł. Najlepiej taki, który postawi świat czytelnika na głowie.”

Poradnik „Fast Text” ma odpowiedzieć na pytanie „jak pisać krótkie teksty, które błyskawicznie...

Siedzisz z kubkiem herbaty i nieprzytomnym wzrokiem patrzysz w otwarty arkusz Worda. Zastanawiasz się jak napisać post, żeby przyciągnąć uwagę czytelników? Odpowiedzi znajdziesz w książce Fast text. Krótkie teksty na szybkie czasy.

Blogosfera rozrosła się do gigantycznych rozmiarów. Mój blog to zaledwie kropla w morzu. Ale kropla drąży skałę. Trzeba być niesamowicie...

Bardzo konkretna, praktyczna książka. Zaznaczone fragmenty z radami, które wydały mi się szczególnie istotne przejrzę jeszcze nie raz.

• 2018
  • Chcę w prezencie