Wielki poczet polskich królów i książąt

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
historyczna

Okładka: twarda,

rokita49 Boruta | 2016-03-06
Przeczytana: 06 marca 2016

Historie polskich władców czyta się jak fascynujące sensacyjne opowieści.Niezwykłe bogactwo i różnorodnośc zdjęć.Zagladam do niej dosyć często.Wspominałem zwiedzanie Lubinia wiele lat temu ,a ponieważ według niektórych źródeł został tam pochowany w klasztorze Benedyktynów Władysław Laskonogi,przeczytałem rozdział o nim z tej książki.Okazało się,że taka lokalizacja grobu księcia budzi wątpliwości uczonych.Ich zdaniem Laskonogi zmarł na Śląsku i tam został pochowany (Racibórz).Jego śmierć owionęła zresztą atmosfera skandalu.Miał bowiem zostać zamordowany przez pewną niemiecką dziewczynę,którą zmusił wcześniej,by spędziła z nim noc.Miał wtedy blisko 70 lat!

grzegorzzg | 2014-08-14

Książka najlepsza wśród książek historycznych opisująca Poczet Władców Polskich, jest moją ulubioną książką, napisana w sposób wzorowy i rzetelny i superowo się ją czyta.

Kaaaarolina | 2016-07-04
Mormak | 2016-03-10