Historia Powszechna XX Wieku

Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
978-83-7177-432-X
historyczna

Prezentowana Czytelnikowi nowa wersja historii powszechnej wieku XX stanowi ujęcie pośrednie pomiędzy popularną publikacją Tomasza Schramma a szczegółowymi opracowaniami zaprezentowanymi przez Wydawnictwo Kurpisz. Nawiązuje ona do serii PWN i przedstawia bardziej poszerzoną, a nie zupełnie skrótową i popularną wersję historii powszechnej wieku XX.Oddając ten tom w ręce Czytelnika autor ma nadzieję, że przybliży on w pewnym sensie skomplikowane dzieje świata i ludzkości ostatniego wieku. Znajomość tych dziejów może okazać się przydatna w interpretowaniu wydarzeń bieżących i prognozowaniu najbliższej przyszłości.

źródło opisu: Wydawnictwo Poznańskie, 2006

ZjadamSkarpety | 2016-01-01

Ciężko oceniać publikacji historyczne, jednak w moim odczuciu ta jest wykonana naprawdę dobrze. Jest szczegółowa, choć w niektórych miejscach czuje się niedosyt i chciałoby się nieco większej ilości detali; podobna zależność zachodzi też w drugą stroną, ponieważ gdzieniegdzie wydaje się być nieco "wodolejstwa", a to nie powinno się zdarzać w tego typu książkach. Błędów zbyt wielu nie ma, jeśli są to nieliczne - godne pochwały, bo coraz więcej historycznych opracowań powiela pospolite błędy.
Wydanie solidne, książka pomimo częstego używania dobrze się trzyma.

M_A_R_I_A_N | 2016-10-10
FilipDnk | 2016-05-24