Wojna peloponeska

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
historyczna

Wojna peloponeska była największą i najdłuższą z wojen, jakie toczyli starożytni Grecy. Ogromne ofiary w ludziach, straty materialne, a także spustoszenie w psychice ludzkiej wywołane bezprzykładną eskalacją okrucieństwa, odcisnęły negatywne piętno na późniejszych dziejach Grecji. Naoczny świadek, a zarazem historyk wojny peloponeskiej, Tukidydes, przeciwstawiał ją wojnom perskim, które trwały znacznie krócej, a o ich wyniku przesądziło kilka wielkich bitew..

amiranda | 2014-08-16
Monika | 2013-02-03