Dzieciaki z Krainy Niesnu. Tajemnica Strażnika

Cykl: Dzieciaki z Krainy Niesnu (tom 1)
Wydawnictwo: Akapit Press
kaczkapstra

Amelia przeprowadza się z rodzicami do Kwiatowa, zostawia koleżanki, szkołę, ulubione miejsca... W nowym domu dzieją się dziwne rzeczy. Amelka co noc odwiedza baśniową Krainę Niesnu, nad którą czuwa gadający wierszem Przewodnik. Towarzyszy mu chomik. W cudownej krainie spotyka potwornie potworne potwory: Przemrażacza, Pełzacza i Pożeracza.W pokonaniu potworów pomagają jej Iza i Borys. Jakże jest zaskoczona, gdy przyjaciół z Krainy Niesnu spotyka w swojej nowej szkole!

źródło opisu: http://www.akapit-press.com.pl/

źródło okładki: http://www.akapit-press.com.pl/

Beata | 2016-04-09
Przeczytana: 18 kwietnia 2016

Książka o wszystkim i o niczym.Ciekawych wątków niewiele, główna bohaterka Amelia sama nie czy to jawa czy sen, inni bohaterowie cudaczni, przerażają jak chociażby ogromny Chomik.Przewodnik rozmawia z Amelią rymując, pogarsza tym samym sytuację ale myślę , że dzieli lubią czytać coś co się rymuje.
Za dużo magii.

Julia | 2017-06-27