Tosia i tajemnica geodety

Okładka książki Tosia i tajemnica geodety Magdalena Miecznicka
Okładka książki Tosia i tajemnica geodety
Magdalena Miecznicka Wydawnictwo: Dwie Siostry Cykl: Tosia (tom 1) opowiadania, powieści dla dzieci
opowiadania, powieści dla dzieci
Tosia (tom 1)
Dwie Siostry
2019-09-01
2019-09-01

Okładka książki O dziewczynce, która chciała ocalić książki Lisa Aisato, Klaus Hagerup
O dziewczynce,... Lisa Aisato, Klaus ...
Okładka książki Nie lubię książek. Koniec kropka Sharon Davey, Emma Perry
Nie lubię ksią... Sharon Davey, Emma ...
Okładka książki Sklep z babciami Dominika Gałka, Maciej Szymanowicz
Sklep z babciami Dominika Gałka, Mac...

Denerwuja mnie tytuły zawierajace słowo tajemnica ale da się ja przeczytać.

Denerwuja mnie tytuły zawierajace słowo tajemnica ale da się ja przeczytać.

Lubimy rozwiązywać zagadki. Nie bez kozery książki detektywistyczne są na szczytach list bestsellerów. "Tosia i tajemnica geodety" jest książką dla początkujących detektywów. Bohaterka, trochę z nudów, przypatruje się i przysłuchuje temu, co dorosłym zupełnie umyka. I snuje swoje teorie. Czy ma rację i czy dorośli jej uwierzą? Książka warta polecenia, bo: 1. jest ciekawa i chcemy rozwiązać zagadkę; 2. bohaterka jest fajna, nie daje się zbyć dorosłym i wierzy w siebie na przekór temu, co mówią inni; 3. jest ładnie wydana i zilustrowana. Więcej:

Tosia jest charakterna i samodzielna, już ona tam wie najlepiej, co w trawie piszczy! A dorośli faktycznie bywają chwilami tacy naiwni, no naprawdę :-)

Bohaterka zapada w pamięć i budzi sympatie, a książkę czyta się z wielkim smakiem również dzięki fajnym ilustracjom.

Książka przeznaczona dla dzieci. Przeczytałam z córką ze względu na jej imienniczkę. Córka była zafascynowana główną bohaterką.

Mała lektura, a cieszy. Wprawdzie książki o genialnych małych detektywach, którzy wszystko lepiej od dorosłych widzą i wiedzą to znany schemat, ale w tym przypadku spostrzeżenia Tosi są tak intrygujące, a akcja tak ciekawie poprowadzona, że nie mamy uczucia powtarzalności.
Książka intrygująca także wizualnie.

Książka intrygująca także wizualnie.

Okładka książeczki od wydawnictwa Dwie siostry czaruje. Prosta i elegancka przyciąga wzrok. Kryminał dla dzieci, brzmi tym bardziej interesująco.

Opisana historia będzie intrygująca dla wszystkich, już dzieci szkolne będą ciekawe historii o detektywce Tosi, a dorośli powinni spojrzeć na świat dzieci odrobinę przychylniejszym okiem.

Tosia, dziewczynka jak każda inna, ciekawa świata. Wszystko wydaje jej się podejrzane, niezwykłe i tajemnicze.

Tosia po przeprowadzce do nowego mieszkania, które znajduje się obok banku, przypuszcza, że coś się wydarzy. Widzi same podejrzane rzeczy, jak mężczyzna obserwujący bank, dziwne chrobotanie w środku nocy. Następne dni utwierdzają rezolutną dziewczynkę w jej teorii napadu na bank.

Ale pojawiają się wątpliwości, mama nie bierze na poważnie słów córki.
„No tak, tego należało się spodziewać. Zawsze tylko najzwyklejsze wyjaśnienia. Jakby nie można było odrobię się wysilić. I znaleźć jakiegoś niezwyklejszego wyjaśnienia. Odrobinkę”.

„Ale co z tego, że Tosia wie, skoro i tak nikt jej nie uwierzy? Wszyscy będą mówili, że ma doprawdy zbyt bujną wyobraźnię. Bo jeśli nawet mama jej nie wierzy, to co dopiero ktoś obcy?”.

Czy to naprawdę tylko wybujała wyobraźnia czy Tosia jest prawdziwym detektywem?

Świetnie został tu pokazany świat dorosłych i dzieci i różnorodne postrzeganie go. Może warto zaufać dzieciom.
„Świat jest znacznie dziwniejszy, niż się wydaje dorosłym”.

Tosia, dziewczynka jak każda inna,...

Zabiegani, zestresowani, pochłonięci codziennością dorośli, patrzą na świat zupełnie inaczej niż dzieci. I wiele tracą… Mogą na przykład przeoczyć coś bardzo ważnego..
„Bo świat jest znacznie dziwniejszy, niż się wydaje dorosłym”.
więcej:

„Bo świat jest znacznie dziwniejszy, niż się wydaje dorosłym”.
więcej:

• Dziecięce
  • Egzemplarz recenzecki
  • Dla Janki
  • Grafika!
  • Zosiakowe

Dodaj cytat z książki Tosia i tajemnica geodety