Beata 
Jestem Beata, książki to moje hobby.Czytam od dawna i wszystko co tylko wpadnie mi w ręce.Począwszy od powieści społeczno-obyczajowych, psychologicznych poprzez romanse najbardziej lubię historyczne ale moim ulubionym gatunkiem są kryminały, thrillery, horrory.Klasyka to dla mnie literatura obowiązkowa, wielka przyjemność i zaszczyt, ciągle próbuje nadrobić zaległości ale lista jest bardzo, bardzo długa. Czytanie sprawia mi ogromną przyjemność a że przyjemnościom trudno się oprzeć, to się nie opieram:)
status: Czytelnik, ostatnio widziany 21 godzin temu
Teraz czytam
 • 100 Polskich Patriotów
  100 Polskich Patriotów
  Autorzy:
  W historii naszej Ojczyzny nie brakowało ludzi wybitnych, którzy dla dobra Polski byli w stanie poświęcić niemal wszystko. Nasi rodacy zadziwiali przedstawicieli innych narodów, męstwem, pomysł...
  czytelników: 5 | opinie: 0 | ocena: 8,25 (4 głosy)
 • Królestwo
  Królestwo
  Autor:
  Zaskakująca kontynuacja jednego z największych bestsellerów ostatnich lat. Ryfka ma jeden cel — przetrwać. W swojej kryjówce pielęgnuje na wpół przytomnego Jakuba Szapirę, który niczym nie przypomina...
  czytelników: 1379 | opinie: 65 | ocena: 7,91 (350 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-12-16 15:57:48
Ma nowego znajomego: Blanka
 
2018-12-16 11:22:37
Ma nowego znajomego: Liliowy_bez
 
2018-12-15 21:47:56
Wypowiedział się w dyskusji: Czytamy w weekend

Przeczytałam już "Nikt nie idzie" i myślami jestem jeszcze w tej książce.Polecam.

więcej...
 
2018-12-15 21:38:54
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
Cykl: Król (tom 2)
 
2018-12-15 21:38:17
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Z biblioteki powiatowej
 
2018-12-14 19:28:20
Wypowiedział się w dyskusji: Czytamy w weekend

Kończę Nikt nie idzie Nikt nie idzie, zaczęłam jużKrólestwo Królestwo i chce zacząć Dygot Dygot

więcej...
 
2018-12-10 21:01:18
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Z biblioteki miejskiej

"Terapia" potrafi zamącić czytelnikowi w głowie.Autor tak nakręca całą fabułę ,że w pewnym momencie sama już nie wiedziałam co jest realne, co iluzją, kto ma przewidzenia i komu grozi niebezpieczeństwo i kto z tym wszystkim stoi, mimo iż wstępnie dobrze obstawiałam.Znów autor gra na emocjach obsadzając na główny plan dziecko i rodziców ,do tego intrygi i tajemnice,to u autora znakomicie zdaje... "Terapia" potrafi zamącić czytelnikowi w głowie.Autor tak nakręca całą fabułę ,że w pewnym momencie sama już nie wiedziałam co jest realne, co iluzją, kto ma przewidzenia i komu grozi niebezpieczeństwo i kto z tym wszystkim stoi, mimo iż wstępnie dobrze obstawiałam.Znów autor gra na emocjach obsadzając na główny plan dziecko i rodziców ,do tego intrygi i tajemnice,to u autora znakomicie zdaje egzamin na wywołanie dreszczyku emocji u czytelnika i manipulowanie.Chwilami miałam dość ale ciekawość nie pozwalała ot tak odłożyć książki i na spokojne przeanalizować zdarzenia.Zakończenie zaskoczyło i oszołomiło, w końcu to bądź co bądź thriller psychologiczny i tym razem Fitzek nie zawiódł.

pokaż więcej

 
2018-12-09 21:49:56
Ma nowego znajomego: Hizula
 
2018-12-09 17:09:48
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Z biblioteki miejskiej
Cykl: Siedem sióstr (tom 4)

Tym razem wybieramy się w podróż z Celaeno.Obawiałam się tomu , który będzie dotyczył CeCe.Z poprzednich części , w których pojawiała się wydawała mi się mało ciekawa, zagubiona, nie wyróżniająca się na tle swoich sióstr niczym szczególnym, taka "szara myszka".Kim jest CeCe?
Na pewno inna niż pozostałe siostry,osoba niepewna swego talentu,która porzuciła studia, z dysleksją,czuła się brzydka,...
Tym razem wybieramy się w podróż z Celaeno.Obawiałam się tomu , który będzie dotyczył CeCe.Z poprzednich części , w których pojawiała się wydawała mi się mało ciekawa, zagubiona, nie wyróżniająca się na tle swoich sióstr niczym szczególnym, taka "szara myszka".Kim jest CeCe?
Na pewno inna niż pozostałe siostry,osoba niepewna swego talentu,która porzuciła studia, z dysleksją,czuła się brzydka, mało interesująca, nie lubiana przez siostry za wyjątkiem Star,która jako jedyna rozumiała CeCe. Ale Star po odnalezieniu swojej rodziny ,więcej czasu spędzała z nią niż z siostrą i to między innymi zaważyło na decyzji o odnalezieniu swojej tożsamości.
Te poszukiwania zaprowadziły nas na piękne plaże w Tajlandii, a wątku historycznym jesteśmy w 1906 r w chłodnej Szkocji by z kolei wraz z Kitty McBride wyruszyć w podróż do gorącej Australii.Wskazówka dotycząca pochodzenia jaką zostawił jej adopcyjny ojciec, dotyczy właśnie egzotycznej Australii.Tam odnajduje swoje korzenie ale i tam rozkwita, zdobywa pewność siebie, poznaje dziadka,cenionego malarza, a tym samym odkrywa na nowo drzemiący w niej talent.Z brzydkiego kaczątka staje się pięknym łabędziem.
Godne uwagi są wątki historyczne, np. o australijskich poławiaczach pereł, czy o Aborygenach.Wiele ciekawostek dostarczyła mi autorka przybliżając kulturę i obyczaje ludności aborygeńskiej i "białych", którzy masowo zasiedlali się na "czerwonych pisakach".Wątki historyczne według mnie były bardziej ciekawsze niż teraźniejsze a autorka bardzo płynie je z sobą łączyła.Na uwagę zasługują również wątki poboczne, które idealnie tworzą klimat i scalają powieść.
Z ogromną niecierpliwością czekam na kolejny tom.

pokaż więcej

 
2018-12-09 12:42:55
Wypowiedział się w dyskusji: Czytamy w weekend

Saga "Siedem sióstr" jest dla mnie świetna.Nie mogę się oderwać od czytania.Bliżej jej do powieści obyczajowej w wątkiem historycznym w tle niż do romansu.Każda z sióstr została adoptowana i pochodzą z różnych kontynentów.Mamy ciekawe źródło wiedzy geograficznej, historycznej , kulturowej i obyczaje ludzi tam żyjących z retrospekcją do czasów współczesnych.Po trosze można podciągnąć ten cykl... Saga "Siedem sióstr" jest dla mnie świetna.Nie mogę się oderwać od czytania.Bliżej jej do powieści obyczajowej w wątkiem historycznym w tle niż do romansu.Każda z sióstr została adoptowana i pochodzą z różnych kontynentów.Mamy ciekawe źródło wiedzy geograficznej, historycznej , kulturowej i obyczaje ludzi tam żyjących z retrospekcją do czasów współczesnych.Po trosze można podciągnąć ten cykl pod baśń,ale dla mnie to też atut, lubię takie klimatyczne powieści.Radzę sięgnąć po pierwszy to i sama się przekonasz czy to Twoja bajka.

pokaż więcej

więcej...
 
2018-12-08 21:28:52
Wypowiedział się w dyskusji: Czytamy w weekend

Warto

więcej...
 
2018-12-08 14:10:05
Wypowiedział się w dyskusji: Czytamy w weekend

Zgadzam się, Fitzek jeszcze mnie nie zawiódł.Szkoda ,że nie można czytać dwie książki jednocześnie ;)

więcej...
 
2018-12-07 21:01:53
Wypowiedział się w dyskusji: Czytamy w weekend

Czytam Siostra perły Siostra perły a następna w planach to Terapia Terapia.

więcej...
 
2018-12-04 17:37:29
Ma nowego znajomego: matana30
 
Moja biblioteczka
1544 177 4832
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (134)

Ulubieni autorzy (15)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd