Dzieciaki z Krainy Niesnu. Tajemnica Strażnika

Okładka książki Dzieciaki z Krainy Niesnu. Tajemnica Strażnika Jakub Bogusz, Joanna Preisner
Okładka książki Dzieciaki z Krainy Niesnu. Tajemnica Strażnika
Jakub BoguszJoanna Preisner Wydawnictwo: Akapit Press Cykl: Dzieciaki z Krainy Niesnu (tom 1) opowiadania, powieści dla dzieci
opowiadania, powieści dla dzieci
Dzieciaki z Krainy Niesnu (tom 1)
Akapit Press
2014-09-01
2014-09-01

Okładka książki Jak sprzedać mieszkanie i nie zwariować? Joanna Preisner, Paweł Preisner
Jak sprzedać m... Joanna Preisner, Pa...
Okładka książki Dzieciaki z Krainy Niesnu. Wielkie poszukiwania Jakub Bogusz, Joanna Preisner
Dzieciaki z Kr... Jakub Bogusz, Joann...

Opowieść o dziewczynce, która próbując zasnąć zostaje wciągnięta przez...poduszkę! do zaczarowanej krainy Niesnu.
A w tej krainie...cuda i dziwy!
Ganiające się krzewy, wielki chomik, latające konie czy chociażby osobliwy przewodnik, który nieustannie mówi rymem.
6,5 letnia córka powoli wyrasta z książek dla przedszkolaków, zaryzykowałam i przeczytałam jej pozycję dla starszych dzieci. Myślałam, że będzie znudzona ale przygody Amelki jednak ją zainteresowaly, a nawet zadziwiły i rozbawiły. W książce dużo się dzieje, do Amelki dołączają inne, nie mogące zasnąć dzieci, również za sprawą swoich magicznych poduch. Od tej pory razem przeżywają moc fantastycznych, a czasami wręcz trwożnych przygód!
Autorka stanowczo postarala się aby nie było nudno.
Może nie koniecznie przed snem, jeśli dziecko jest bojaźliwe, ale polecam przeczytać:)

A w tej krainie...cuda i dziwy!

Książka o wszystkim i o niczym.Ciekawych wątków niewiele, główna bohaterka Amelia sama nie czy to jawa czy sen, inni bohaterowie cudaczni, przerażają jak chociażby ogromny Chomik.Przewodnik rozmawia z Amelią rymując, pogarsza tym samym sytuację ale myślę , że dzieli lubią czytać coś co się rymuje.
Za dużo magii.

Za dużo magii.