Maja poznaje świat, część 2

Okładka książki Maja poznaje świat, część 2 Magdalena Zarębska
Okładka książki Maja poznaje świat, część 2
Magdalena Zarębska Wydawnictwo: Skrzat Cykl: Maja Poznaje świat (tom 2) literatura dziecięca
48 str. 48 min.
literatura dziecięca
Maja Poznaje świat (tom 2)
Skrzat
2012-01-01
2012-01-01
48 min.
4-6

Kolejny tom opowiadań o Mai porusza ważne tematy w życiu dziecka: kłamstwo, tolerancja, dbałość o wygląd, odpowiedzialność, posiadanie zwierząt, strach. Magdalena Zarębska prosty sposób pokazuje świat, który wcale nie jest idealny. Wyjaśnia, że bycie innym może być kłopotliwe, zwłaszcza owa inność ma w kulturze pejoratywne zabarwienie. Strach przed odrzuceniem zmusza Jasminę do kłamstw, fantazjowania. Maja początkowo zachwyca się nową koleżanką, ale nieprawdziwe opowieści o jej rodzinie rozczarowują dziewczynkę. Dzięki mamie na fantazjowanie koleżanki potrafi jednak spojrzeć z przychylnie i wziąć pod uwagę te cechy, które w zabawie są cenne< czyli pomysłowość, nieszablonowość, otwartość. Te cechy potrzebne są również na placu zabaw, gdzie liczne pomysły dzieci sprawiają, że mogą odkrywać świat, uczyć się wchodzenia w dorosłe życie, którym Maja zaczyna się zamartwiać, ponieważ istnieje tak wiele interesujących zawodów, a ona jeszcze nie wie co chciałaby robić
Razem z Mają wybierzemy się również do gabinetu dentystycznego, gdzie Maja dzielnie pozwoli skontrolować swoje zdrowe zęby, a jej tata załapie się na nieplanowane leczenie. Powędrujemy na plac zabaw, na którym dzieci przeczesują trawę, opiekują się lalkami, zajrzymy do pokoju Mai, która chciałaby mieć wszystko nowe i najładniejsze. Razem z bohaterką mali czytelnicy dowiedzą się, dlaczego należy dbać o przyrodę,
Wszystkie problemy, zagadnienia autorka przemyca do książki bardzo subtelnie pozwalając dzieciom odkryć przesłanie, wejść w świat problemów im bliskim oraz zrozumieć własne emocje. Opowieści o dziewczynce doświadczającej różnorodnych uczuć będą znakomitą lekturą dla przedszkolaków.

Seria "Maja poznaje świat" to świetne książki dla ciekawskich przedszkolaków, które zadają setki pytań i są bardzo dociekliwe w każdym temacie. Książki pomogą zrozumieć m.in dlaczego dentysty nie trzeba się bać, czym jest śmierć, jakie są różnice między płciami, a także podpowiedzą mamie co zrobić, aby przekonać niejadka do jedzenia nowości. Polecamy!

"Maja poznaje świat" autorstwa Magdaleny Zarębskiej, to dwa niewielkie tomy opowieści o Mai - dziewczynce w wieku przedszkolnym, jej mamie Zuzi i tacie Wojtku. Maja jak każde dziecko ma wiele pytań, na które jej rodzice starają się udzielić mądrych i prostych w zrozumieniu odpowiedzi.
W serii "Co się wydarzy w przyszłości" Maja poznaje zagadnienie przemijania i śmierci, idzie pierwszy raz do dentysty i uczy się, że nie wszyscy ludzie są jednakowi.

• Biblioteczka Martynki i Oliwki
  • Dla dzieci