Jeden, dwa, trzy... Akademia Mądrego Dziecka. A to ciekawe!

Okładka książki Jeden, dwa, trzy... Akademia Mądrego Dziecka. A to ciekawe! Zbigniew Dmitroca
Okładka książki Jeden, dwa, trzy... Akademia Mądrego Dziecka. A to ciekawe!
Zbigniew Dmitroca Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Akademia Mądrego Dziecka. A to ciekawe! literatura dziecięca
12 str. 12 min.
literatura dziecięca
Akademia Mądrego Dziecka. A to ciekawe!
Egmont Polska
2014-01-01
2014-01-01
12 min.

Okładka książki Ja i moja mama. Akademia Mądrego Dziecka. A to ciekawe! Zbigniew Dmitroca, Donata Montanari
Ja i moja mama... Zbigniew Dmitroca, ...
Okładka książki Czy to jest moje? Akademia Mądrego Dziecka. A to ciekawe! Zbigniew Dmitroca, Laura Rigo
Czy to jest mo... Zbigniew Dmitroca, ...

Okładka książki Koala nie pozwala! Emilia Dziubak, Rafał Witek
Koala nie pozw... Emilia Dziubak, Raf...
Okładka książki Myszka Dorota Gellner, Dobrosława Rurańska
Myszka Dorota Gellner, Dob...
Okładka książki Jano i Wito. W trawie Przemysław Liput, Wiola Wołoszyn
Jano i Wito. W... Przemysław Liput, W...
Okładka książki Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham Anita Jeram, Sam McBratney
Nawet nie wies... Anita Jeram, Sam Mc...
Okładka książki Masło śpi Agata Królak, Tina Oziewicz
Masło śpi Agata Królak, Tina ...

Co prawda mój syn jeszcze nie liczy, ale spodobała mu się ta książka, bo może wkładać swoje małe palce w otwory. Bardzo fajny pomysł na wsparcie dzieci w nauce liczenia. Obrazki są dość minimalistyczne, ale dzięki temu dziecko skupia uwagę na narysowanych zwierzętach. Wierszyki są w porządku, może je nawet śpiewać.

Ta książeczka to nasz absolutny strzał w 10. Pozycja nie tylko wspomaga naukę liczenia, ale również w sposób sensoryczny zachęca maluszka do poznawania przedstawionych na kartach książki zwierząt. Główne zalety tej pozycji:

1. Wydanie: twarde karty stron, które pomimo nagminnego czytania, dotykania i przewracania nie niszczą się, i posłużą nam jeszcze na długo.

2. Zachęcający sposób liczenia: dziecko wkładając paluszek w odpowiednie miejsce może poznać strukturę stron oraz zostać zachęcone, aby mimo trudności próbować policzyć przedstawione na stronach zwierzątka.

3. Białe tło: mimo że na pierwszy rzut oka książka wydaje się skromnie wydana, białe tło zachęca dziecko o nieograniczonej wyobraźni do opowiadania własnej historii. Dziecko nie jest rozpraszane przez inne elementy, może wyobrazić sobie co kryje się za zwierzętami, skupia się na liczeniu.

4. Każda strona ubogacona jest w proste i przystępne wierszyki autora książki.

Zachęcona tą pozycją, wiedząc jaką trudność czasem sprawia dziecku poznawanie cyfr, stworzyłam swój subiektywny ranking książeczek wspomagających liczenie:
Zapraszam!

2....

2084

Książka sprzyjająca nauce liczenia do 10. Ciekawy pomysł z otworami, w które można włożyć palec.

"Liczyć do dziesięciu może każdy malec" no Gabi jeszcze nie liczy ale bardzo lubi "wkładać w kółeczko swój palec". proste wierwszyki, obrazki ciekawe, nie krzykliwe. Ciekawa propozycja w bibliotece maluszka.

• Dzieci
  • Czytam z dzieckiem
  • AnLu Reduta
  • Przeczytane w 2022
  • Domowa biblioteczka dziecka

Dodaj cytat z książki Jeden, dwa, trzy... Akademia Mądrego Dziecka. A to ciekawe!