Ubiór kobiecy i jego tajemnice 1780–1930. Styl – rzemiosło – produkt

Okładka książki Ubiór kobiecy i jego tajemnice 1780–1930. Styl – rzemiosło – produkt Przemysław Krystian Faryś
Okładka książki Ubiór kobiecy i jego tajemnice 1780–1930. Styl – rzemiosło – produkt
Przemysław Krystian Faryś Wydawnictwo: DiG sztuka
104 str. 1 godz. 44 min.
Kategoria:
sztuka
Wydawnictwo:
DiG
Data wydania:
2014-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2014-01-01
Liczba stron:
104
Czas czytania
1 godz. 44 min.
Język:
polski
ISBN:
9788371818677
Tagi:
historia mody ubiór kobiecy
Średnia ocen

9,0 9,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
9,0 / 10
3 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
470
238

Na półkach: , ,

Co za pozytywne zaskoczenie! Po grubości spodziewałam się, że będzie parę zdjęć na krzyż okraszonych uwagami o charakterze ogólnym, a dostajemy porządną dawkę informacji, zwłaszcza, jeśli chodzi o przełom XIX/XX wieku. Autor jest absolwentem wzornictwa na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej i bardzo to widać po naukowej precyzji, z jaką opisuje materiały.

Więcej jest tutaj o zapleczu kobiecego ubioru, niż o jego rozwoju - konstrukcja ubrań, tkaniny, domy handlowe, metki, fiszbiny, tabelki z cenami... Tutaj nie ma pustosłowia. I to dobrze, bo albumowych książek o modzie z homeopatyczną ilością powierzchownej wiedzy jest na rynku już sporo. Jedyne co to zdjęcia mogłyby być lepsze i pokazywać zarówno front, jak i tył, ale za to dostajemy sporo detali.

Należy podkreślić, że na lata 1780-1850 jest dosłownie kilka przykładów. To nic dziwnego i nie punktuje tego jako wady, wszak Autor w książce prezentuje swoje zbiory, a im dalej w historyczny las tym trudniej o materiał do badań, to jest oczywiste. Warto o tym jednak pamiętać, jeśli szczególnie interesuje nas ten okres w modzie.

Co za pozytywne zaskoczenie! Po grubości spodziewałam się, że będzie parę zdjęć na krzyż okraszonych uwagami o charakterze ogólnym, a dostajemy porządną dawkę informacji, zwłaszcza, jeśli chodzi o przełom XIX/XX wieku. Autor jest absolwentem wzornictwa na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej i bardzo to widać po naukowej precyzji,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1583
1578

Na półkach: ,

No to mam zaskoczenie: książeczka wygląda niepozornie, liczy sobie niewiele ponad 120 stron, więc nie liczyłam na nic poza obrazkami na jedno popołudnie. Tymczasem to maleństwo to jedna z najlepszych książek o modzie, jaką miałam w rękach. Dlaczego? Bo opowiada o modzie od podszewki. Naprawdę.

To właśnie odróżnia "Ubiór kobiecy..." Farysia od innych publikacji. Autor dosłownie analizuje lewą stronę, pokazuje szwy i podszewki, tłumaczy, jak powstawały misterne konstrukcje falban, riusz i bufek, co mógł zrobić krawiec, aby przedłużyć żywotność stroju.
Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego sute spódnice sukien z XIX wieku mimo wszechobecnego błocka na ulicach wyglądają tak dobrze? Albo dlaczego na sukniach nie ma śladu plam z potu? Gdzie damskie stroje miały kieszenie? Jakim cudem stójki w bluzkach nie opadały smętnie na ramiona? Jak kobiety radziły sobie w czasie okresu? Odpowiedzi znajdują się w tej książeczce i to zaledwie wierzchołek góry lodowej podobnych ciekawostek.
Wspaniała rzecz, godna polecenia nie tylko pasjonatom dawnej mody.

No to mam zaskoczenie: książeczka wygląda niepozornie, liczy sobie niewiele ponad 120 stron, więc nie liczyłam na nic poza obrazkami na jedno popołudnie. Tymczasem to maleństwo to jedna z najlepszych książek o modzie, jaką miałam w rękach. Dlaczego? Bo opowiada o modzie od podszewki. Naprawdę.

To właśnie odróżnia "Ubiór kobiecy..." Farysia od innych publikacji. Autor...

więcej Pokaż mimo to

avatar
2135
863

Na półkach: , ,

Pięknie ilustrowana, super dla początkujących w temacie. Słowniczek mógłby by być bardziej rozwinięty, ale i tak szczerze polecam :)

Pięknie ilustrowana, super dla początkujących w temacie. Słowniczek mógłby by być bardziej rozwinięty, ale i tak szczerze polecam :)

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    51
  • Przeczytane
    6
  • Chcę w prezencie
    2
  • Moda
    2
  • Posiadam
    1
  • Kultura - szata zdobi człowieka
    1
  • ✶Historia✶
    1
  • Kostiumologia
    1
  • Must have
    1
  • Chcę przeczytać - moda
    1

Cytaty

Podobne książki

Przeczytaj także