Overruled

Cykl: The Legal Briefs (tom 1)
Wydawnictwo: Gallery Books
9781501102035
angielski
Maggie

Complications don’t work for me - I’m a “need-to-know” type of man. If you’re my client, tell me the basic facts. If you’re my date, stick to what will get you off. I’m not a therapist or Prince Charming – and I don’t pretend to be. As a DC defense attorney, Stanton Shaw keeps his head cool, his questions sharp, and his arguments irrefutable. They don’t call him the Jury Charmer for nothing –...

As a DC defense attorney, Stanton Shaw keeps his head cool, his questions sharp, and his arguments irrefutable. They don’t call him the Jury Charmer for nothing – with his southern drawl, disarming smile and captivating green eyes – he’s a hard man to say no to. Men want to be him and women want to be thoroughly cross examined by him.

Stanton’s a man with a plan. And for a while, life was going according to that plan.

Until the day he receives an invitation to the wedding of his high school sweetheart and mother of his beloved ten-year old daughter. Jenny is getting married — to someone who isn’t him.

That's definitely not part of the plan.
***

Sofia Santos is a city raised, no-nonsense litigator who plans to become the most revered criminal defense attorney in the country. She doesn’t have time for relationships or distractions.

But when Stanton, her "friend with mind-blowing benefits" begs for help, she finds herself out of her element, out of her depth, and obviously out of her mind. Because she agrees to go with him – to The-Middle-Of-Nowhere, Mississippi – to do all she can to help Stanton win back the woman he loves.

Her head tells her she's crazy...and her heart says something else entirely.
***

What happens when you mix a one stop-light town, two professional arguers, a homecoming queen, four big brothers, some Jimmy Dean sausage and a gun-toting Nana?

The Bourbon flows, passions rise and even the best laid plans get overruled by the desires of the heart

źródło opisu: http://www.emmachase.net

źródło okładki: http://www.emmachase.net

Marzena | 2016-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2016

Głupota jest darem Bożym, ale nie należy jej nadużywać.
O tej prostej prawdzie zapomniała autorka, bo cały jej ocean przelała na głównego bohatera.Dolała do tego morze próżności i lekkomyślności, jezioro tępoty i błazenady, rzeczkę idiotyzmu. Sprawiła, że z jego ust wypływały kłamstwa i nic nieznaczące kocopoły.
Na pierwszych stronach książki Stanton wydawał się inteligentnym chłopakiem z mózgiem zamiast sieczki w głowie. Wydawał się...Jednak szybko zdobył u mnie ksywkę PzPM (Półgłówek z Ptasim Móżdżkiem). Póżniej on ewoluuje, tzn. przydomek, bo sam bohater tylko traci w oczach.
O czym jest ta historia?
W 1/4 opowiada o panu adwokacie, który czy w dopasowanym garniturze, czy w kapeluszu i kowbojkach jest tak sexi, że nawet na sali sądowej wołają na niego "uwodziciel przysięgłych". Moja ksywka jest o wiele lepsza, trafniejsza. Serio.
On mieszka tu, a jego dziewczyna wraz z córeczką setki kilometrów stąd. Czy to, że jest w związku przeszkadza mu bzykać wszystko co się dookoła rusza?...

Pinina_Paulina | 2016-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2016

No i jak ja mam do jasnej cholery tą książkę ocenić? - moja pierwsza myśl po skończonej lekturze :)
Targają mną sprzeczne emocje.
Z jednej strony byłam zła. Zła i na nią i na niego. Miałam ochotę złapać gościa za fraki i krzyknąć mu w twarz: Co ty kretynie wyprawiasz? Weź się ogarnij!
Potem to samo zrobić z nią: Jak możesz na to pozwolić, na takie traktowanie!
A po połowie książki, kiedy oboje trochę się ogarnęli i zaczęli przyznawać do swoich uczuć, to zmieniłam zdanie o całe 180 stopni. Było miło, przyjemnie, nawet słodko.
Postawa Jenny podobała mi się najbardziej.

Teraz pytanie: na ile mam tą książkę ocenić?
Jeżeli chodzi o zachowanie bohaterów? Ciężko stwierdzić, bo tak naprawdę to przecież tylko bujna wyobraźnia autorki która ich wymyśliła. Możemy się na nich złościć, możemy ich nie lubić, ale chyba o to chodzi podczas czytania książek - o wzbudzanie emocji pozytywnych ale również negatywnych.
Tutaj doświadczymy rollercoastera uczuć i wydaje mi się, a nawet jestem pewna, że...

Marek | 2015-06-16

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Masakra, nie byłem w stanie przeczytać do końca tej żałosnej histori więc starałem się przekartkować i też nie dałem rady. Facet, a raczej idiota wraz ze swoją dziewczyną płodzą dziecko będąc w wieku 17 lat. Ona zostaje z rodzicami on idzie na studia i zostaje prawnikiem. Na studiach Drew z serii tangled pokazuje mu, że trzeba bzykać wszystko co się rusza. Idiota i matka jego córki zawierają niepisane porozumienie, że pozwalają sobie nawzajem "korzystać z życia" i kiedyś w przyszłości będą znowu razem na zawsze. Tak na marginesie, nie trzeba być geniuszem żeby wiedzieć, że jeżeli kobieta, matka Twojego dziecka, daje Ci wolną rękę i pozwala Ci się "wyszaleć" to puszczanie się na lewo i prawo jest ostatnią rzeczą jaką należy zrobić; dla kobiety jest to akt miłości i wiary w to, że typ do niej wróci i idiota powinien zawrócić na pięcie i się jej z miejsca oświadczyć. Tymczasem traktuje ją przez kolejne 10 lat jak dziwkę do której wpada od czasu do czasu żeby się zabawić. Będąc daleko...

książek: 1970

O takim psie ogrodnika nie chce się zwyczajnie czytać.
'Zaplątani' Emmy Chase byli moim osobistym zaskoczeniem, ponieważ takiego lekkiego i niegłupiego romansu dawno nie czytałam. Tylko szkoda, że tego samego nie mogę powiedzieć o 'Unieważnieniu'. Po pierwszych stronach, gdzie byłam wręcz zaciekawiona (naprawdę dobry początek), następowały kolejne, które mnie wkurzyły. Serio, czuję się tak, jakby autorka mnie oszukała. Zamiast jakieś ciekawej historii miłosnej dostałam jakiś nielogiczny wytwór. A główny bohater... Bolesne rozczarowanie. W takim kolesiu w życiu bym się nie zakochała.
I niby to romans, niby nic ambitnego, ale nawet taki gatunek książek powinien mieć coś wyjątkowego w sobie. 'Unieważnienie' jest po prostu głupie. Do szpiku kości. I przez to nie chce się dalej czytać.

Poprzednia seria autorki bardzo mi się podobała. Zwłaszcza jej pierwsza część i zabójcza narracja Drew. Kiedy więc w księgarniach pojawiło się ,,Unieważnienie" wiedziałam że prędzej czy później trafi w moje ręce. Spodziewałam się interesującej a przede wszystkim zabawnej fabuły, która pozwoliłaby się odstresować. A co otrzymałam?
Nie będę streszczać historii bo tak naprawdę otrzymujemy dokładnie to co w opisie i nic więcej.
Skupię się więc na swoich odczuciach. Przede wszystkim postać głównego bohatera. Stanton to typowy zarozumiały playboy, który podobno zakochany jest w matce swojej córki. Co interesujące ta miłość nie przeszkadza mu spać ze wszystkim co ma dwie nogi. Może niektóre kobiety lubią aż taki typ bohatera ale mnie on po prostu odpycha. Facet jest zarozumiały, arogancki i uważa się za właściciela Jenny. Przez większość czasu zgrzytałam zębami i miałam ochotę walnąć książką o ścianę.
Sofia to nieugięta prawniczka. Ale tylko na opisie z tyłu okładki. Tak naprawdę pozwala...

Cyrysia | 2016-04-08

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Styl autorki nie uległ zmianie. Nadal pisze niezwykle lekko, ze swadą i poczuciem humoru. A opisy są tak sugestywne, że można się w nich zatracić. Nie narzekam również na tempo akcji. Praktycznie cały czas coś się dzieje. No i, co ważne, jest tu ciekawie poprowadzony wątek miłosny. Choć daleki od romantycznej sielanki, to jednak wywołuje pozytywne odczucia.

CAŁA RECENZJA W LINKU:

Joasiaa | 2016-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2016

,,Młodzieńcza miłość jest silna. Pierwsza miłość jest potężna , jednak kiedy jesteście młodzi, nie wiecie, bo wiedzieć nie możecie, jak długie jest naprawdę życie. A jedyną pewną w nim rzeczą, prócz śmieci i podatków, są zmiany"*
O fabule, dzisiaj nie będę pisać, bo prawie cała książka, została streszczona w opisie, no dobra może z opisami bohaterów im się nie udało...
Jak tylko zobaczyłam tą książkę, od razu porzuciłam moje ówczesne plany czytelnicze, bo w końcu to nowa książka autorki mojej ulubionej serii ,,Tangled", jednak jak tak sobie teraz myślę to.... wolałbym przeczytać cokolwiek innego.
Na początek, zacznę od największego plusa, według mnie i jest to nawiązanie do ,,Tangled". Nie wiedziałam, że te książki jakoś się ze sobą łączą, więc możecie tylko wyobrazić sobie moją radość i tak w ogóle to chyba tylko, dlatego że miałam nadzieje na jakąś wzmiankę o Drew przeczytałam do końca tę książkę.
Po pierwsze Stanton, który w książce na siłę był kreowany na postać pokroju Drew....

Natalia | 2016-05-24
Przeczytana: 24 maja 2016

Coś wewnętrznie podpowiadało mi, że ta książka będzie warta przeczytania i bardzo mnie do niej ciągnęło. Gdy zaczęłam czytać z każda kartką coraz mniej mogłam się od niej oderwać. Emma Chase zaskoczyła mnie czymś nowym, innym niż seria Tangled. Ta para wcale nie przypominała mi Drew i Kate. Książka jest utrzymana w spokojniejszym klimacie, jest mniej wulgarna i główny bohater nie udziela nam rad. Muszę przyznać, że spodobała mi się bardziej niż poprzednia seria tej autorki. Historię opowiadają nam tu oboje główni bohaterowie. Już z niecierpliwością czekam na kolejne części.

Stanton Shaw i Sofia Santos pracują razem w bardzo prestiżowej kancelarii prawnej, oboje ich łączy determinacja w rozwijaniu i wspinaniu się po szczeblach kariery zawodowej. Jednak, to nie wszystko... Jest między nimi coś jeszcze. Przyjaźń, pożądanie, wzajemne zrozumienie. Nie są parą są przyjaciółmi "do łóżka". Żadne z nich nie chce przyznać przed nikim ani przed sobą samymi, że jest miedzy nimi coś więcej....

TINA | 2016-04-19
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 19 kwietnia 2016

Szkoda czasu, pieniędzy i nakładu wydawnictwa.
Główny bohater osiągnął szczyty 'debilizmu'...
NIE POLECAM!

czas_na_książkę | 2017-01-16
Przeczytana: 12 stycznia 2017

Nie tego oczekiwałam. Zupełnie nie tego. Lekkie, przyjemne... I to mi przeszkadzało. Nie było tam czegoś "łał". To była krótka historyjka, obrzydliwie przewidywalna. Potencjał, który mógł być jeśli chodzi o role drugoplanowe został po prostu rzucony na ziemię i kopnięty. W innych seriach autorka charakteryzowała się wspaniałym poczuciem humoru. Tutaj zagubiła tę część siebie i książka sporo na tym straciła. Niestety.

„Unieważnienie” - powieść pełna ciętych dialogów

Emma Chase, bestsellerowa autorka „New York Times”, twórczyni seksownej i dowcipnej serii „Tangled. Zaplątani”, powraca z „Unieważnieniem”. Poleje się burbon, wybuchnie namiętność, a pragnienia serc sprawią, że nawet najmisterniej ułożone plany zostaną unieważnione.

Patronaty tygodnia

W tym tygodniu w księgarniach zadebiutuje aż 18 tytułów pod naszym patronatem. Kryminały, literatura młodzieżowa, literatura piękna, post-apo – każdy znajdzie coś dla siebie. Jakich książek możecie wypatrywać w najbliższych dniach? Podpowiadamy!