Nerwy puściły czyli kupa wariatów

Wydawnictwo: Red Horse
historyczna

"Nerwy puściły, czyli kupa wariatów" to zbiór błyskotliwych felietonów, iskrzących humorem i erudycją. Janusz Korwin-Mikke jako felietonista tropi absurdy w polityce, gospodarce i życiu społecznym. Jawi się jako liberał o konserwatywnych poglądach. Sprzeczność? Skądże znowu! Wystarczy przeczytać, żeby zrozumieć.

Imachuemanch | 2013-08-21

Wbrew opiniom niektórych, Korwin-Mikke nie wymyślił nic nowego ani rewolucyjnego (krążą w eterze bzdurne określenia, np. "mikkizm"), lecz konsekwentnie trzyma się jednej, ogólnej linii myślenia (opartej na logice w ścisłym tego słowa znaczeniu), działając na zasadzie niezmienianej płyty w gramofonie... Gra to w kółko jedno i to samo, czasem dochodzi do ucha jakiś nowy artefakt (w postaci komentarza najnowszych wydarzeń), z prostego powodu. Logika i prawda są niezmienne. Autor pisze w ciekawy, niektórzy określają to: w kontrowersyjny sposób, jednakże moim zdaniem umysł autora pozbawiony jest wtłaczanej nam do głów "autoblokady myślenia" (w postaci emocjonalnych schematów myślenia, haseł i określonych reakcji na konkretne słowa, devil and good words, itp. itd.), co skutkuje łamaniem przez niego owej "autoblokady", co wielu razi, a innych kolei naprowadza na fakt jej istnienia, przez co później zostają "fanami" jego języka i twórczości. Jego styl wypowiedzi trzeba po prostu sobie...

Lenowaty | 2012-04-07

...po prostu minfuck totalny.

Piotr1991Q | 2013-02-10

Autor wyraża swoje opinie w sposób chaotyczny, czasem gubi się w przemyśleniach. Wielkim minusem jest dopatrywanie się przez niego spisku, masonerii itp. wszędzie, gdzie to możliwe.

| 2010-08-15

Brak zaskoczeń. Światopoglądowy beton, interesujący jako fenomen na polskiej scenie politycznej.
Pozorna logika wywodu i momentami zabawne anegdoty ułatwiają lekturę.

Ireneusz | 2016-04-30
Ania | 2016-03-23