Miód. Zdrowie z natury

2010-01-01
2010-01-01
Sergiusz Lipnicki
miód apiterapia Manuka kulinaria kosmetyka

całkiem sympatyczny przewodnik po miodach i ich właściwościach :) Dłuższa opinia na stronie: monikapawelec.blogspot.com

Gdy się przeziębicie, gdzie biegniecie? Do apteki po syropki i tabletki. Chciałabym wam zaproponować naturalne metody leczenia miodem. Miód jest naturalnym produktem wytwarzanym przez pszczółki. Nasi dziadkowie i pradziadkowie sami wytwarzali sobie leki i były skuteczne. Nasze organizmy są już uodpornione na te aptekowe leki i myślę, że naturalne leki będą bardziej skuteczne.

Zima w pełni a wydawnictwo RM podarowało mi wspaniałą książkę „Dla zdrowia i urody Miód”

W książce znajdziemy wszystko, co związane jest z miodem i produktach związanych z nim. Znajdziemy informacje o mleczku pszczelim, pyłku kwiatowym, czy także wosku.

Jeśli nie wiele wiemy o tym naturalnym produkcie, w publikacji znajdziemy opisy wszystkich rodzajów miodu, ich smaki i pozyskiwanie. Jest tyle rodzajów miodu, że o niektórych istnieniu nawet nie wiedziałam. Miód kasztanowy, miód koniczynowy, miód koprowy, miód lawendowy czy też leśny i wiele wiele innych.
Z lektury dowiemy się także jaki miód, na jakie schorzenia można używać. W książce doczytałam się także wiele ciekawostek. Miodem można leczyć rany, istnieją specjalne plastry nasączone miodem, ten wspaniały produkt jest też wspaniałym probiotykiem oraz antybiotykiem oczywiście pamiętajmy o tym, aby mądrze go używać tylko ze sprawdzonych przepisów, aby nie zaszkodzić swojemu organizmowi.
Jeśli mowa o przepisach to w dalszej części publikacji znajdziemy wiele sprawdzonych przepisów na wytworzenie różnych mikstur na róże nasze zdrowotne kłopoty. Różne rodzaje miodów i różne dodatki leczą różne schorzenia. Mleko z koprem włoskim i miodem jest doskonałym środkiem uspokajającym i nasennym. Miód jest także dobry na cerę czy też młodzieńczy trądzik. Zagłębiając się w lekturę, dowiemy się wiele przydatnych rzeczy, które możemy wykorzystać w zaciszu domowym.
Jak się okazuje miód, można stosować niemal na wszystko, począwszy od skóry, dziąseł a skończywszy na nerkach czy też kaszlu. Książka „Dla zdrowia i urody Miód” powinna znaleźć się w każdej domowej biblioteczce. Jest to skuteczne lekarstwo o wszechstronnym zastosowaniu. Produkt łagodzi różne dolegliwości i zwalcza różne bakterie. Gorąco polecam tę wspaniałą książkę .

Książka zawiera interesujące przepisy, jednak znalazłam taki, którego bym nie zastosowała - zakrapianie oczu miodem...
Nie podobała mi się także luźna rozmowa z tzw. "Papciem Trutniem" - wolałabym przeczytać jakiś artykuł o życiu pszczół, a jeszcze bardziej obejrzeć film przyrodniczy o tej tematyce.

Interesujące natomiast były tematy o pszczelich przetworach i zastosowaniu miodu Manuka w medycynie.

Interesujące natomiast były tematy o pszczelich przetworach i zastosowaniu...

• Pszczelarstwo
  • Medycyna, farmacja, itp.
  • Pszczelnictwo
  • Produkty pszczele i apiterapia