Miód dla zdrowia i urody

Tłumaczenie: Sergiusz Lipnicki
Wydawnictwo: RM
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
miód
joly_fh

Miód to produkt stosowany od wieków jako lek w medycynie naturalnej. Świadectwa jego popularności znajdziemy już w starożytnym Egipcie, antycznej Grecji i dawnych Chinach. Ten specyfik wytwarzany przez pszczoły ma niezwykłe właściwości terapeutyczne. Pszczoły wytwarzają też inne substancje, z których każda - samodzielnie, czy w połączeniu z innymi składnikami - może wyzwolić w nas uzdrawiające siły.

Miód to skuteczne lekarstwo o wszechstronnym zastosowaniu. Ze względu na swe niespotykane właściwości powinien zajmować poczesne miejsce w każdej domowej apteczce - leczy bowiem skaleczenia, oparzenia, schorzenia stawów, przeziębienia, zapalenie oskrzeli, łagodzi też dolegliwości przewodu pokarmowego. Ponadto skutecznie zwalcza różne bakterie chorobotwórcze, działa przeciwzapalnie i wspomaga najrozmaitsze terapie.

W książce znajdziesz:

- wszystko o miodzie i innych produktach pszczelich, m.in. propolisie, mleczku i wosku pszczelim,
- omówienie poszczególnych rodzajów miodu (m.in. miodu manuka) i mechanizmów ich działania w procesie leczenia różnych chorób,
- zastosowanie miodu od A do Z,
- przykłady użycia miodu w leczeniu trapiących nas często dolegliwości i schorzeń,
- wiele receptur zaczerpniętych z medycyny naturalnej,
- liczne kolorowe zdjęcia.

źródło opisu: Wydawnictwo RM, 2010

źródło okładki: http://www.rm.com.pl/product-pol-396-Miod-dla-zdrowia-i-urody.html

Athoualia | 2014-08-21
Przeczytana: 20 sierpnia 2014

Książka zawiera interesujące przepisy, jednak znalazłam taki, którego bym nie zastosowała - zakrapianie oczu miodem...
Nie podobała mi się także luźna rozmowa z tzw. "Papciem Trutniem" - wolałabym przeczytać jakiś artykuł o życiu pszczół, a jeszcze bardziej obejrzeć film przyrodniczy o tej tematyce.

Interesujące natomiast były tematy o pszczelich przetworach i zastosowaniu miodu Manuka w medycynie.

książek: 2007
Siuks | 2017-02-01