Wyzwanie czytelnicze LC

Złota księga bajek. Smerfy

Seria: Złota Księga Bajek
Wydawnictwo: Egmont Polska
Maksio

Odkryj magiczny świat Smerfów! Spotkanie z ulubionymi bohaterami pozwoli na nowo przeżyć wiecznie żywe historie o miłości, przyjaźni i wzajemnym zaufaniu. Nowe opowiadania o znanych bohaterach wzruszą, rozbawią i pobudzą wyobraźnię. Zawsze jest dobry czas na bajkę.

źródło opisu: Egmont Polska, 2015

źródło okładki: http://sklep.egmont.pl/

mclena | 2016-10-25
Na półkach: Przeczytane, 2016 ✔
Przeczytana: 24 października 2016

Kupiona dla synka, którego chciałam zaznajomić troszkę z bajkami z moich lat - polubił ich od początku. Piękne obrazki, ładne wydnie, ale co z tego jak jest troszeczkę oszukańcza? np. Łasuch jest przypisany niewłaściwemu Smerfowi - wszyscy wiedzą, że jego cecha charakterystyczną jest specyficzna czapeczka. Do tego czytając te bajeczki każdą innej nocy miałam wrażenie, że autor ma dziecko za idiotę. Jakoś wszystkie bajki które do tej pory czytałam dziecku miały ładnie opisane historie, a tutaj tak poskapiono treści, że już lepiej by było jakby rodzic sam kreatywnie opowiadał bajkę na podstawie obrazków. Synowi się spodobała, więc od niego pewnie 10*, ale ja oczekiwałam czegos więcej.

Agacha | 2015-05-09
Przeczytana: 09 maja 2015

Pięknie wydana seria. Córkę, która ostatnio, zajęta tabletem, nie miała ochoty na czytanie, te bajki wciągnęły. Zainteresują zarówno chłopców, jak i dziewczynki.

Bardzo lubię całą serię „Złotych ksiąg”. Wydawca zgromadził w niej bajki lubiane przez większość dzieci (nadają się także na prezent). Księga o Smerfach jest naszą ulubioną.

Co do samych Smerfów, to dobrze pamiętam je z dzieciństwa, więc postanowiłam zaproponować je także córce. Nie sądziłam, że obdarzy je aż tak wielką sympatią. Tymczasem nasza codzienność przeplata się z wątkami i postaciami ze Smerfów; Córka obdziela nas i siebie kolejnymi rolami do odegrania. Smerfy opanowały nasz dom! Są urocze, często rozładowują codzienne napięcia i smutki :-)
Korzystam albo z tej książki, albo dopożyczam czasami z biblioteki inne historie (też Egmont, ale inne wydania).

Mankamentem serii jest fakt, że ciężko się otwiera rozkładówki (książki są z tych „samozamykających się”) - jest to trochę uciążliwe. No ale „coś za coś” - bowiem cena tych książek jak na ich objętość naprawdę nie jest wysoka.
Wersje książkowe bajek telewizyjnych to świetny sposób na propagowanie czytelnictwa wśród dzieci.

wrublik7 | 2015-02-23
Przeczytana: 22 lutego 2015

ładne porządne wydanie i to całkiem spory zbiór najfajniejszych opowieści o niebieskich stworkach

zaczytanasowka | 2016-10-09
Przeczytana: 09 października 2016

Kochani polecam każdemu :)
młodszym ponieważ Smerfy to legenda !
starszym ponieważ to nasze dzieciństwo ....
Świetne ilustracje, ciekawe bajki...
POLECAM
www.zaczytanasowka.bloog.pl