Rzecznik prasowy w otoczeniu mediów. Teoria i praktyka

Rzecznik prasowy w otoczeniu mediów. Teoria i praktyka
rzecznik prasowy, media
popularnonaukowa
Karolina

Bohaterami tej książki, napisanej żywym publicystycznym językiem, są rzecznicy prasowi. Czytelnik znajdzie tutaj dziesiątki przykładów udanych i nieudanych rzecznikowskich przedsięwzięć, a także ponad sto pytań i zagadnień do dyskusji, co ma być w zamiarze autora (byłego dziennikarza i rzecznika prasowego) zaproszeniem do debaty nad rolą, rangą i kondycją rzecznictwa prasowego na arenie współczesnych działań komunikacyjnych. Książka jest podręcznikiem dla adeptów profesji medialnych (studentów, słuchaczy studiów podyplomowych, uczestników profesjonalnych szkoleń i kursów, doktorantów), a zarazem poradnikiem dla czynnych rzeczników, szczególnie tych z krótszym stażem w zawodzie. Pozycja będzie ciekawa również dla ludzi mediów, którzy po jej lekturze z całą pewnością inaczej spojrzą na współpracujących z nimi rzeczników.

źródło opisu: http://www.universitas.com.pl/

źródło okładki: http://www.universitas.com.pl/

MizzVintage | 2016-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2016

Po książkę sięgnęłam ze względów zawodowych. Przyjemna lektura, ale zawartą w niej wiedzę uznałabym za podstawową. Osoba, która już w jakimś stopniu miała styczność z media relations, wiele nowego się z niej nie dowie. Warte uwagi są liczne przykłady "z życia wzięte", które ciekawie opisują rzecznikowską rzeczywistość zawodową.