Starożytna Polska. Od trzeciego stulecia przed narodzeniem Chrystusa do schyłku starożytności

Okładka książki Starożytna Polska. Od trzeciego stulecia przed narodzeniem Chrystusa do schyłku starożytności
Andrzej Kokowski Wydawnictwo: powieść historyczna
608 str. 10 godz. 8 min.
Kategoria:
powieść historyczna
Wydawnictwo:
Data wydania:
2006-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2006-01-01
Liczba stron:
608
Czas czytania
10 godz. 8 min.
Język:
polski
ISBN:
9788374360975
Tagi:
kultura przeworska Lugiowie Wandalowie Germania Wenetowie Goci wędrówka ludów
Średnia ocen

                7,5 7,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,5 / 10
31 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
1859
115

Na półkach: , ,

Praca Andrzeja Kokowskiego zasługuje na wielkie słowa uznania. Autor pisze przystępnym językiem i prostym stylem atrakcyjnym dla zwykłego odbiorcy. Daje dobry obraz sytuacji politycznej na ziemiach polskich począwszy od III w. p.n.e. do schyłku starożytności na tle wydarzeń mających wtedy miejsce w całej Europie. "Starożytna Polska (...)" to pierwsza tego typu publikacja, która nota bene wyszła spod pióra archeologa będącego cenionym specjalistą w swoim fachu, o udokumentowanym dorobku naukowym. Autor traktuje dzieje ludów barbarzyńskich Europy Środkowej niezwykle osobiście, nie szczędząc ich opisowi ani emocji, ani często ironicznych komentarzy. Omawia dzieje Celtów (kultura lateńska) oraz wczesne dzieje konfederacji i plemion germańskich z ziem starożytnej Polski takich jak: Wandalowie, Goci, Gepidowie, Burgundowie, ale i wielu innych np. Bałtów.

Książka A. Kokowskiego to przysłowiowy "kij w mrowisko". Autor stara się udowodnić w niej, że ludy mieszkające poza zasięgiem cywilizacji śródziemnomorskich były znacznie rozwiniete. Jej przesłanie można streścić następującym zdaniem: to dorobek kultury Gotów, Wandalów, Bałtów, Burgundów, Celtów i Bastarnów legł u podstaw europejskiego dziedzictwa kulturowego. Teza kusząca, ale czy słuszna to mam wątpliwości. Nie mniej nie można jej całkowicie odrzucić, gdyż obraz starożytności mamy głównie ze źródeł rzymskich zapominając o tzw. barbarzyńskiej Europie, nie mówiąc już o dziedzictwie Celtów i wschodnich Germanów / Skandynawów z ziem polskich.

Książka łatwa w odbiorze, uzupełniająca dotkliwą lukę w polskiej nauce historycznej. Gorąco polecam ją wszystkim poszukiwaczom prawdy ;)

Praca Andrzeja Kokowskiego zasługuje na wielkie słowa uznania. Autor pisze przystępnym językiem i prostym stylem atrakcyjnym dla zwykłego odbiorcy. Daje dobry obraz sytuacji politycznej na ziemiach polskich począwszy od III w. p.n.e. do schyłku starożytności na tle wydarzeń mających wtedy miejsce w całej Europie. "Starożytna Polska (...)" to pierwsza tego typu publikacja,...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    66
  • Przeczytane
    38
  • Posiadam
    17
  • Historia
    4
  • Ulubione
    3
  • Archeologia
    3
  • Chcę w prezencie
    3
  • Starożytność
    2
  • Starożytność ( ... -476)
    1
  • Historia Polski: pradzieje
    1

Cytaty

Podobne książki

Przeczytaj także