Starożytna Polska. Od trzeciego stulecia przed narodzeniem Chrystusa do schyłku starożytności

Andrzej Kokowski Wydawnictwo: powieść historyczna
2006-01-01
kultura przeworska Lugiowie Wandalowie Germania Wenetowie Goci wędrówka ludów
powieść historyczna
2006-01-01
kultura przeworska Lugiowie Wandalowie Germania Wenetowie Goci wędrówka ludów

Praca Andrzeja Kokowskiego zasługuje na wielkie słowa uznania. Autor pisze przystępnym językiem i prostym stylem atrakcyjnym dla zwykłego odbiorcy. Daje dobry obraz sytuacji politycznej na ziemiach polskich począwszy od III w. p.n.e. do schyłku starożytności na tle wydarzeń mających wtedy miejsce w całej Europie. "Starożytna Polska (...)" to pierwsza tego typu publikacja,...

Warto! Z czystej ciekawości jak się kształtowały początki społeczności zamieszkujących ziemie, po których my 2000 lat później stąpamy.

Książka którą można polecić każdemu kto interesuje się archeologią. Język w jakim to opracowanie jest napisane jest w miarę przystępny, niestety nie da się mówić o archeologii bez dat czy zakresów chronologicznych i tych w książce jest dużo, jednak w porównaniu z literatura typowo akademicką i naukową są podane w bardzo przystępny sposób. Ta pozycja książkowa zarówno nadaje...

Nie wiem, czy tak do końca autorowi udało się uciec od naukowego slangu. Jednakże materia, z jaką się mierzy, nie pozwala tak do końca na zbytnie "spopularyzowanie" języka.
Wg mnie książka przeznaczona dla specjalistów. Zbyt wiele archeologii.
W swoim rodzaju dzieło na pewno wyjątkowe i bardzo obszernie traktujące temat.

Zamiarem Kokowskiego, jak sam pisze, było przybliżenie w jak najprostszy sposób starożytnej historii ziem polskich czytelnikowi nieobznajomionemu z tematem, szczególnie pod kątem informacji jakie dostarczyła archeologia. Niestety Aleksandrem Krawczukiem to Kokowski nie jest. Głównie pisze o tym jakie kultury archeologiczne istniały w kolejnych okresach, czym się wyróżniały,...

Fajna książka , mimo że podręcznik akademicki. Napisana przystępnym jezykiem , w której nie brakuje zabawnych dygresji. Dla każdego; nie tylko fanów archeologi. Polecam.

• Archeologia
  • Historia