Cień smoka

Cykl: Magiczne drzewo (tom 6)
Wydawnictwo: Znak emotikon
Ag2S

Nowa powieść z bestsellerowego cyklu „Magiczne Drzewo” Nieostrożny czar wywołuje z głębin morskiego smoka wraz z armią groźnych stworów. By je pokonać, Kuki musi zdobyć figurkę z Magicznego Drzewa. Przedmiot jest nagrodą w konkursie tańca, ale Kuki nie umie tańczyć. Figurka przeistacza się w żywą istotę obdarzoną niezwykłymi cechami. Dzięki niej Kuki, Gabi i gadający pies zwyciężą przybysza z...

Nowa powieść z bestsellerowego cyklu „Magiczne Drzewo”

Nieostrożny czar wywołuje z głębin morskiego smoka wraz z armią groźnych stworów. By je pokonać, Kuki musi zdobyć figurkę z Magicznego Drzewa. Przedmiot jest nagrodą w konkursie tańca, ale Kuki nie umie tańczyć. Figurka przeistacza się w żywą istotę obdarzoną niezwykłymi cechami. Dzięki niej Kuki, Gabi i gadający pies zwyciężą przybysza z podwodnego świata.

Smok i potężne stwory! Zamek na dnie morza i „cudowne dziecko”… Przygodowa powieść w tempie gry komputerowej, a jednocześnie mądra książka mówiąca o ważnych sprawach dzieci.

Na podstawie „Magicznego Drzewa” Andrzej Maleszka stworzył znany na całym świecie cykl filmowy nagrodzony telewizyjnym Oscarem – Emmy Award.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

WRoliMamy | 2019-07-16
Na półkach: Dla dzieci, Przeczytane
Przeczytana: 05 października 2016

Przyznaję się bez bicia, że jestem jednym wielkim molem książkowym, który mimo pędzącej techniki, nie przerzuci się na e-booki. Książka to dla mnie okładka, kartki papieru, ten ciężar w dłoni, oraz ta chwila zapomnienia, kiedy można się dać pochłonąć lekturze.

Gdy dotarła do mnie nowość Wydawnictwa Znak emotikon, czyli Magiczne Drzewo część Cień Smoka, nie kryłam zadowolenia z wielkości książki (format A5), która zmieści się do każdej mojej torebki.

Cień Smoka to kolejna odsłona talentu Andrzeja Maleszki, który potrafi porwać nie tylko dzieciaki, ale i dorosłych swoją wyobraźnią. Mój 3,5 latek co rusz podawał mi książkę, by przeczytać kolejne przygody Kukiego, Blubka, Gabi i Psa Budynia.

Już od pierwszych stron autor zabiera nas wraz z bohaterami w świat przygód i niepowtarzalnych zwrotów akcji. To fantastyka, w której nie obce są takie urządzenia, jak smartfon, tablet – czyli to co jest już normalne w świecie naszych dzieci – a nam nie było w ogóle znane. Przez to książka ta...

Nata | 2018-12-17
Przeczytana: grudzień 2018

Mamo już nigdy nie będzie tak fajnej książki jak Kuki – usłyszałam od córki po zakończeniu szóstego tomu z serii. Na szczęście dla niej, bo już nie wiem czy dla mnie jest 10 tomów, więc nie musi się martwić.

Ta szósta już część opowiada o konsekwencjach złamania zasad bo w przypadku czarów rzecz jasna również obowiązują konkretne wytyczne, nie dostosujesz się do nich to bach, wcześniej czy później zwali się na ciebie problem np. w postaci niechcianego smoka. A smok jak to smok potrafi bardzo uprzykrzyć życie, a nawet jeśli zechce może zniszczyć świat, więc Drogi Czytelniku postępuj zawsze zgodnie z zasadami bo gdzieś tam może czaić się dragon shade ;)

Szarlotka | 2018-10-02
Przeczytana: 30 września 2018

Do grupy książek niesamowitych i ciekawych trzeba by zaliczyć tą książkę. Autor ma fajne pomysły, które wykorzystuje w swoich książkach. Śmieszne historie. Zazwyczaj jak zaczynam czytać jakąś książkę to jestem znudzona. Teraz tak nie było! Kiedy ją czytałam nie miałam żadnego "ale", żadnego "to bez sensu".
Tylko nie mogłam się oderwać. No ale kiedyś musiałam ją skończyć. Czytałam też inne części i też były rewelacyjne. Ale wróćmy do tej książki. Jak już mówiłam jest czaderska, bo jest gruba, więc jest co czytać. Strasznie wciąga i o tym muszę Was ostrzec.:) Zabawna i czasami poważna książka to SUPER książka. A ta taka jest. Zachęcam do przeczytania...Wy też kogoś zachęćcie.:) Myślę, że i Wam się to spodoba.

POLECAM I POZDRAWIAM JEDNOCZEŚNIE, SZARLOTKA.

PS To chyba najlepszy tom z serii "Magiczne drzewo".

Maly Vader | 2018-09-30

Książka jest bardzo ciekawa i wciągająca. Myślałam na początku, że będzie nudna, ale myliłam się. Wciągneła mnie bardzo. Ostatnio czytałam czerwone krzesło, most zapomnienia, pojedynek, gra i cień smoka ( aktualnie czytam).

adam | 2018-08-07
Przeczytana: 06 sierpnia 2018

Kolejna fascynująca opowieść o bohaterach z "Magicznego Drzewa". Tym razem w ich przygody wkrada się smok. Jest wielki jak wieżowiec i ma niezbyt miłe usposobienie. Dlaczego? Przeczytajcie sami.

Polecam
Adam Hajduga

książkolubna | 2017-11-29

Książka mówi nam o nowej misji Kukiego i jego przyjaciół muszą znaleźć nowy przedmiot z magicznego drzewa, aby odczarować uczniów i nauczycieli ze szkoły. Pod wpływem magii przedmiot zamienia się w kilkuletnią dziewczynkę o magicznej mocy. Na wskutek nieszczęśliwych wydarzeń wyczaruje smoka. Czy przyjaciołom uda się po raz kolejny uratować losy świata? Przekonajcie się sami!

Katarzyna | 2017-11-22
Przeczytana: listopad 2017

Syn stwierdził, że to najlepsza część Magicznego Drzewa i coś w tym jest.
Im dalej tym ciekawiej. Dla mnie z sentymentu najbliżej do pierwszej części, ale im dalej tym ciekawiej, więcej, barwniej. Dobrze, że przed nami jeszcze 3 części.

Paweł | 2017-11-04
Przeczytana: 14 stycznia 2015

Znakomita książka polecam

pszczółka_maja | 2017-08-31

Z książkami z serii "Magiczne drzewo" jest tak: im dalej w las, tym gorzej. Czytanie tej części nie sprawiło mi żadnej przyjemności, czytałam, aby przeczytać. Na pewno nie sięgnę już po kontynuacje. Ale może to dlatego, że jestem na to za stara...

kalamin | 2017-08-24

super książka dla lubiących przygody. moim zdaniem najlepsza z pierwszych 6 części cyklu.