Wieczność piramid i tragedia Pompei

historia, archeologia
historia
Wilczek

Inne wydania

"Książka moja nie jest przeznaczona dla tych, którzy poznali dzieje przeszłości i którym nieobce są zarówno wyniki poszukiwań w tej dziecinie, jak i rozmaitość zagadnień samego przedmiotu. Będzie ona usiłowała wzbudzić u szerszej publiczności zainteresowanie tematem tak pełnym uroku i romantyczności, jak tylko może być historia."

Saberhagen | 2015-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2015

Książkę tę idealnie opisuje jej oryginalny tytuł: „The Romance of Archeology”. Otrzymujemy bardzo ciekawe dzieło traktujące o misjach archeologicznych na terenie Bliskiego Wschodu. Autor, Wiliam Henry Boulton, opisuje głównie odkrycia na przełomie XIX i XX wieku (sama książka została wydana w 1930 roku). Boulton skupia się na ekspedycjach brytyjskich, częściowo francuskich i amerykańskich. Na kartach książki przyjdzie nam zwiedzić takie miejsca jak Egipt, Asyria, Palestyna, Pompeje czy Kreta. Język, którym posługuje się autor jest zrozumiały dla laika, to wielki plus. Mogłoby się wydawać, że archeologia to nudne przytaczanie suchych faktów. Nic bardziej mylnego! Styl i forma tego „romansu” czasami przypominają powieść przygodową. Dlatego właśnie, książkę czyta się szybko i przyjemnie. Razem z archeologami penetrujemy starożytne grobowce i znajdujemy wspaniałe skarby kultury. Całości dopełniają liczne ryciny, fotografie i fragmenty starożytnych tekstów – zwykle poezji, hymnów czy...

Lavon | 2012-07-26
Przeczytana: 07 grudnia 2012

Rewelacyjna, ukazująca fascynujące historie książka, wypożyczając ją z biblioteki w sumie na chybił-trafił, nie sądziłam, że będzie się ją czytało z tak ogromną lekkością. Pochłaniałam kolejne kartki z ciekawością, najlepsze jak dla mnie były pierwsze rozdziały o grobowcach.

RFR08 | 2016-04-24
Na półkach: 2016, Przeczytane