Historia Irlandii

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
historyczna

Autorzy omawiają i interpretują dzieje Irlandii, korzystając z wyników najnowszych badań naukowych. Miarą sukcesu książki jest uznanie czytelników zainteresowanych historią i problemami Irlandii. Książka została pomyślana jako opracowanie przedstawiające dzieje wyspy w sposób rzetelny i wiarygodny, ale również popularyzatorski, zwięzły, dający szerokie i wielostronne spojrzenie na wydarzenia historyczne, a także jako podstawowe źródło wiedzy historycznej.

Kasia | 2012-02-03
Przeczytana: 03 marca 2012

Pozycja dość niezwykła. Na tych niemal 500 stronach opisane zostały zawiłe dzieje Zielonej Wyspy od czasów najdawniejszych po XX wiek. Z całą pewnością nie jest to książka wyczerpująca temat. Niektóre sprawy potraktowane zostały dość ogólnikowo, ale pozwoliło mi to ukierunkować dalsze poszukiwania, bo z pewnością książka ta skłoniła mnie do zgłębienia fascynującej historii Irlandii. Mimo tego skrótowego potraktowania pewnych wydarzeń z książki wyłania się spójny obraz dziejów Irlandii, więc warto po nią sięgnąć, by spojrzeć na historię tej wyspy jako całość i zrozumieć jak czynniki, wydarzenia sprawiły, że Irlandia dzisiaj jest jaka jest. Czytając tą książkę po raz pierwszy zwróciłam uwagę na język, jakim opisywana jest historia - w tej książce jest to język niezwykle obrazowy, na wskroś irlandzki. Polecam.

ryszpak | 2017-02-26
Przeczytana: 1999 rok